درخواست وزیر خارجه انگلیس از ایران

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر خارجه انگلیس: *اگر ایرانی‌ها می‌خواهند از تاریکی بیرون آمده و به عنوان یک عضو مسئول جامعه جهانی پذیرفته شوند، باید به سیستم قانونمند جامعه جهانی پایبند باشند *نمی‌شود کشتی‌های خارجی را به طور غیرقانونی توقیف کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس در پی انتشار ویدیوی توقیف نفت‌کش انگلیسی توسط نیروهای سپاه پاسداران، در گفت‌وگویی با شبکه اسکای نیوز، خواستار آزادی این کشتی انگلیسی شد و گفت: اگر ایرانی‌ها می‌خواهند از تاریکی بیرون آمده و به عنوان یک عضو مسئول جامعه جهانی پذیرفته شوند، باید به سیستم قانونمند جامعه جهانی پایبند باشند.

مقامات ایران این اقدام انگلیس را غیرقانونی و مصداق دزدی دریایی دانسته‌اند و وزارت امورخارجه کشورمان نیز در واکنش سفیر انگلیس در تهران را فراخواند. در پی این، روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران اعلام کرد که عصر روز جمعه، ۲۸ تیرماه یک فروند نفتکش انگلیسی با نام""stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

علاوه بر این، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در پیامی توئیتری با اشاره به توقیف یک نفتکش حامل نفت ایران توسط انگلیس نوشت: برخلاف دزدی دریایی در تنگه جبل‌الطارق، اقدام ما در خلیج فارس اجرای قوانین بین‌المللی کشتیرانی دریایی است. وی ادامه داد: همان‌طور که در نیویورک گفتم، این ایران است که امنیت تنگه هرمز و خلیج فارس را تامین می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بذای ضربه زدن به انگلیس دریای مازندران را به روسیه بخشیدیم اقتدار

مردک شما خودتون شروع کردین...چقدر شما حیله گر ودروعگو هستین

انگلیس خبیث!

خودش بگیره اشکالی نداره ما بگیریم غیر قانونیه؟؟؟؟

مردم ایران دوست دارند ولی ملاهای حکومتی تعیین کننده هستند.قربون مرامت

مثل انکه خلاف خودکه شروع کننده ان است نمی بیندلکن تقابل خلاف دیده می شود،شروع کننده خلاف مجرم است وتقابل کننده ان محق وموظف به احقاق حق است که ان قانون صحیح وامرخداست که بامتجاوزبه حقوق مرم وکشورهابایدمقابله کردتاخلاف ودزدی استمرارپیدانکندکه به نفع کسی نیست.

شما یان توقف کنید مشکل نیست.

روباه پير

كاملا درست گفته. جمهوري اسلامي ايران و ايراني را به خفت و ذليلي در دنيا رسانده. اين حكومت محكوم به سقوط است.

ما که نزدیک ۱۰۰ ساله به سازمان ملل تروریستی حامی منافع غرب پیوستیم ؟ این ابله کجا رو میگه !؟ سازمان صهیونیستی رو میگه !

ای ریچارد جان

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه انگلیس: موضوع تبادل نفت‌کش بین ایران و انگلیس یک معامله پایاپای نیستوزیر خارجه انگلیس «تبادل نفتکش» با ایران را رد کرد دومینیک راب: *موضوع تبادل نفت‌کش بین ایران و انگلیس یک معامله پایاپای نیست *این موضوع قانون بین‌المللی و حمایت از قوانین سامانه قانونی بین‌المللی است و این چیزی است که ما بر سر آن پافشاری خواهیم کرد بایدبه دولتها فهمانده شودکه هرعملی دارای عکسالعمل است وانکه معادل خسارات وارده بعلاوه هزینه های جانبی ان،بادولتها ی خلافکاربرخوردومقابله می شودوتاوان انراخلافکاران بایدپرداخت کنند.مثلااگرامریکا براثرتحریم ایران،اموال ایران راضبط کرده باشدیاازتجارت بادیگرکشورهاممانعت نموده باشد،جا ادامه جامع خسارات وارده به ایران بعلاوه هزینه های جانبی انرابایدبه ایران پرداخت کندودرصورت امتناع ازان،بایدازاموال ان کشورکه درمنطقه وجوددارد،مثل کشتی یادیگرامکانات راتصاحب کند وباقدرت تمام باتجاوزات وی مقابله کندتادزدوسارق تصورنکندکه هرخلافی میتواندانجام دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نمی‌گذاریم آمریکا و انگلیس کنترل تنگه هرمز را در اختیار بگیرنددبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با وزیر بین الملل حزب حاکم چین با تاکید بر سابقه تاریخی روابط دو تمدن ایران و چین، خواستار مشارکت دو کشور در توسعه اقتصاد و امنیت منطقه شد. دقیقا چیکار میکنید برادر رضایی؟ عملیات فریب اجرا میکنید؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

انگلیس و آمریکا باید در مورد ایران متحد شوندیکی از مقام‌های پارلمان انگلستان خواهان همکاری انگلیس و آمریکا در مورد ایران شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نمی گذاریم آمریکا و انگلیس کنترل تنگه هرمز را در اختیار بگیرندمحسن رضایی در دیدار وزیر بین الملل حزب حاکم چین: نمی گذاریم آمریکا و انگلیس کنترل تنگه هرمز را در اختیار بگیرند آمریکایی‌ها می خواهند درگیری و تنش را افزایش دهند ما بدنبال جنگ نیستیم، ولی از خود دفاع می‌کنیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آرام کردن تنش‌ها، اولویت اول دولت بریتانیا استسفیر انگلیس در ایران: آرام کردن تنش‌ها، اولویت اول دولت بریتانیا است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیانیه هلگا اشمید درباره نشست فوق‌العاده کمیسیون مشترک برجامبیانیه هلگا اشمید درباره نشست فوق‌العاده کمیسیون مشترک برجام نشست کمیسیون مشترک برجام به درخواست کشورهای انگلیس، آلمان و فرانسه و به منظور بحث درباره لزوم اجرای کامل و موثر برجام در سطح معاونان وزرای امور خارجه تشکیل شده است مگه نشست کمیسیون مشترک برجام نباید با همه ی اعضای اون تشکیل بشه و در غیر اینصورت غیرقانونی ه...خب آمریکا نیست که؟!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »