درخواست یک اتحادیه بین‌المللی ورزشکاران؛ در صورت اعدام نوید افکاری، ورزش ایران از حضور در همه رقابت‌ها محروم شود

19/06/1399 05:14 ب.ظ

🔺درخواست یک اتحادیه بین‌المللی ورزشکاران؛ در صورت اعدام نوید_افکاری، ورزش ایران از حضور در همه رقابت‌ها محروم شود ⚡️اعتراض ورزشکاران، نهادهای ورزشی، و سازمان‌های حقوق بشری جهان به صدور حکم اعدام برای نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی، همچنان ادامه دارد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. اعتراض ورزشکاران، نهادهای ورزشی، و سازمان‌های حقوق بشری جهان به صدور حکم اعدام برای نوید افکاری، کشتی‌گیر جوان ایرانی، همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک اتحادیه بین‌المللی ورزشکاران به نام «انجمن بازیکنان جهان» خواستار اخراج ایران از رقابت‌های ورزشی در صورت اعدام نوید افکاری شد.

اتحادیه موسوم به «انجمن بازیکنان جهان» یا «دبلیو‌پی‌اِی» (به انگلیسی: World Players Association) در کشورهای مختلف بیش از ۸۵ هزار عضو دارد. برندن شواب، رئیس این اتحادیه، در بیانیه‌ای که در این رابطه منتشر شد، اعدام یک ورزشکار را «انکار ارزش‌های انسانی، که زیربنای ورزش است» توصیف کرد.

به گفته او، در صورت اعدام نوید افکاری، حق عضویت در جامعه جهانی ورزش باید از ایران سلب شود. نوید افکاری که در پی اعتراضات مرداد ۹۷ بازداشت شد، به ۲ بار اعدام، شش سال و نیم حبس، و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است. headtopics.com

وحید و حبیب، برادران این کشتی‌گیر، نیز به اتهامات مشابهی به ۵۴ و ۲۷ سال زندان با شلاق محکوم شده‌اند.این در حالی است که برادران افکاری ضمن رد اتهامات وارده، به ویژه قتل یک مأمور امنیتی، می‌گویند که آنها تحت شکنجه شدید مجبور به اعترافات غیرواقعی شده‌اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ترقه‌بازی در یک پارتی علت آغاز یکی از بزرگترین آتش‌سوزی‌های کالیفرنیا بوده است - BBC News فارسیمقام‌های ایالت کالیفرنیا در غرب آمریکا می‌گویند ترقه‌بازی در یک پارتی علت شکل‌گیری یکی از چندین آتش‌سوزی است که جنگل‌ها و مراتع این ایالت را فراگرفته است. همزمان در جنوب کالیفرنیا چند رکورد جدید گرما ثبت شده که یکی از آنها در دره مرگ، گرمترین رکورد قابل اعتماد ثبت شده در تاریخ هواشناسی جهان گزارش شده است.

مسمومیت 120 نفر از اهالی یک روستا در غرب ایراناهالی روستای 'شیخ‌صله' در استان کرمانشاه ایران بر اثر مسمومیت به بیمارستان منتقل شدند. - خبرگزاری آناتولی

ربیعی: حمایت دولت از بورس با دخالت در شاخص‌ها متفاوت استسخنگوی دولت گفت: ما باید از مردم و دارایی‌های آنان حمایت کنیم ولی دستکاری کردن شاخص‌ها یا بالا و پایین بردن آن با حمایت از بازار سرمایه، متفاوت است.

شن‌توپ: ترکیه از نظر قانونی برحق بوده و همواره آماده گفتمان در تمامی موارد استشن‌توپ: ترکیه همواره آماده مذاکره و گفتمان در تمامی موارد است شن‌توپ: تحولات اخیر و اختلافات در مدیترانه شرقی مربوط به کشورهایی است که طبق قوانین بین‌المللی در این منطقه حقوق و منافع و مرز زمینی دارند. تنها این کشورها اختیار بحث و تصمیم‌گیری درباره مدیترانه شرقی را دارند. شن‌توپ: هیچ یک از کشورهای حوزه مدیترانه غربی حق ندارد صلح و آرامش منطقه را بر هم بزند

کرونا در آفریقا؛ در جستجوی راز یک پدیده حیرت‌انگیز - BBC News فارسیآیا بین فقر و خانه‌های پرجمعیت و آمار عجیب پایین ابتلا و مرگ در قاره آفریقا ارتباطی وجود دارد؟ در حالی که آمار کرونا در آفریقای‌جنوبی مرتب رو به کاهش می‌رود و در کل قاره آفریقا هم نسبتا پایین است، متخصصان مشغول بررسی یک فرضیه حیرت‌انگیز هستند.

رهبر مخالفان در ونزوئلا از ارتش می‌خواهد از تحریم انتخابات پشتیبانی کند🔺رهبر مخالفان در ونزوئلا از ارتش می‌خواهد از تحریم انتخابات پشتیبانی کند ⚡️ خوان گوایدو، رهبر مخالفان در ونزوئلا، از رهبران نظامی آن کشور خواسته است که از تحریم انتخابات پارلمانی ۶ دسامبر ونزوئلا حمایت کنند.

نوید افکاری، از معترضان ایرانی، حکم اعدام گرفته است

اعتراض ورزشکاران، نهادهای ورزشی، و سازمان‌های حقوق بشری جهان به صدور حکم اعدام برای نوید افکاری، کشتی‌گیر جوان ایرانی، همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک اتحادیه بین‌المللی ورزشکاران به نام «انجمن بازیکنان جهان» خواستار اخراج ایران از رقابت‌های ورزشی در صورت اعدام نوید افکاری شد.

اتحادیه موسوم به «انجمن بازیکنان جهان» یا «دبلیو‌پی‌اِی» (به انگلیسی: World Players Association) در کشورهای مختلف بیش از ۸۵ هزار عضو دارد.

برندن شواب، رئیس این اتحادیه، در بیانیه‌ای که در این رابطه منتشر شد، اعدام یک ورزشکار را «انکار ارزش‌های انسانی، که زیربنای ورزش است» توصیف کرد.

به گفته او، در صورت اعدام نوید افکاری، حق عضویت در جامعه جهانی ورزش باید از ایران سلب شود.

نوید افکاری که در پی اعتراضات مرداد ۹۷ بازداشت شد، به ۲ بار اعدام، شش سال و نیم حبس، و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

وحید و حبیب، برادران این کشتی‌گیر، نیز به اتهامات مشابهی به ۵۴ و ۲۷ سال زندان با شلاق محکوم شده‌اند.این در حالی است که برادران افکاری ضمن رد اتهامات وارده، به ویژه قتل یک مأمور امنیتی، می‌گویند که آنها تحت شکنجه شدید مجبور به اعترافات غیرواقعی شده‌اند.

تلویزیون دولتی ایران اخیراً با پیاده‌کردن یک سناریوی تکراری، که بارها توسط جامعه جهانی محکوم‌ شده است، ویدئویی را از آن چه ظاهراً اعتراف به جرم این جوان ایرانی است، پخش کرد.

این اعترافات، که به گفته نوید افکاری «اجباری» و «اخذ‌شده پس از شکنجه‌های شدید» بوده است، با انتقادات زیادی به ویژه در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

تلویزیون دولتی ایران معمولا تصاویری از اعترافات متهمان امنیتی را برای اثبات درستی محکومیت آنها پخش می‌کند، اما تاکنون اکثر بازداشت‌شدگان پس از خروج از انفرادی و انتقال به بند عمومی زندان، اعترافات تلویزیونی خود را رد کرده و دلیل آن‌را فشار، شکنجه، و تهدید به آزار نزدیکان توسط بازجویی‌ام عنوان کرده‌اند.

هفته گذشته مادر نوید افکاری نیز با انتشار ویدئویی اعلام کرده بود که مأموران امنیتی دو پسر دیگر او، حبیب و وحید را نیز بازداشت کرده و هر سه برادر را تحت فشار ‌شکنجه وادار به اعترافات غیرواقعی علیه یکدیگر کردند.

در روزهای اخیر بسیاری از چهره‌های سرشناس جهان ورزش جهان از جمله براندون اسلی، قهرمان آمریکایی کشتی آزاد، فرانک اشتابلر، قهرمان آلمانی کشتی فرنگی، سالی رابرتز، قهرمان آمریکایی کشتی زنان، و ده‌ها ورزشکار دیگر به صدور حکم اعدام برای نوید افکاری اعتراض کردند.