ایلنا, رییس جمعیت هلال احمر, کریم همتی, واکسیناسیون تبعه خارجی

ایلنا, رییس جمعیت هلال احمر

درخواست ۲ میلیون دُز واکسن کرونا از صلیب‌سرخ برای اتباع افغانستانی/ اعلام کد اختصاصی برای واکسیناسیون تبعه از سوی وزارت کشور

همتی در گفت‌وگو با #ایلنا اعلام کرد: درخواست ۲ میلیون دُز واکسن کرونا از صلیب‌سرخ برای اتباع افغانستانی/ اعلام کد اختصاصی برای واکسیناسیون تبعه از سوی وزارت کشور

09/05/2021 09:09:00 ق.ظ

همتی در گفت‌وگو با ایلنا اعلام کرد: درخواست ۲ میلیون دُز واکسن کرونا از صلیب‌سرخ برای اتباع افغانستانی/ اعلام کد اختصاصی برای واکسیناسیون تبعه از سوی وزارت کشور

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه روز گذشته قرار شد وزارت کشور برای واکسیناسیون این اتباع دیگر کشورها از جمله افغانستان کد اختصاصی اعلام کند، گفت: درخواست ما از صلیب سرخ این بود که ۲ میلیون دُز واکسن در اختیار ما قرار دهند، تا بتوانیم اتباع افغانستانی را واکسینه کنیم.

وی ادامه داد: وزارت کشور در تلاش است تا برای این افراد کد شناسایی در نظر گرفته شود تا بتوانیم واکسیناسیون این افراد را نیز انجام دهیم.رییس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: درخواست ما از صلیب سرخ این بود که دو میلیون دُز واکسن برای همین گروه هدف در اختیار ما قرار دهند، تا بتوانیم این افراد را هم واکسینه کنیم.

دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم

همتی با بیان اینکه در واکسیناسیون سراسری تفاوتی ندارد که چه کسی واکسن دریافت می‌کند، خاطرنشان کرد: در واکسیناسیون سراسری همه افراد باید واکسینه شوند. متاسفانه تا این لحظه تامین این دو میلیون دُز برای این افراد محقق نشده است و ما در حال پیگیری هستیم و تا این لحظه برای این گروه خاص واکسنی در اختیار ما قرار داده نشده است.

وی ادامه داد: اگر این افراد جزو گروه‌هایی باشند که در اولویت ما هستند واکسن برای آنها تزریق می‌شود به طور مثال اگر یک تبعه افغانستانی در بیمارستان جزیی از کادر درمان است برای این افراد تزریق واکسن انجام می‌شود. گروه‌های هدف این اتباع نیز با دستورالعملی که روز گذشته اعلام شده است، می‌توانند واکسن کرونا را دریافت کنند. headtopics.com

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هموطنان ما در سایر کشورها نیز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، تصریح کرد: روز گذشته قرار شد وزارت کشور برای این افراد کد اختصاصی اعلام کند تا براساس اولویت افراد ۸۰ سال به بالا نیز بتوانند واکسن دریافت کنند.همتی همچنین در خصوص وضعیت مراکز هلال احمر در سایر کشورها گفت: وضعیت مراکز خارج از کشور جمعیت هلال احمر نسبت به سال ۹۸ و ۹۹ بسیار بهتر شده است. این مراکز سامان گرفته‌اند، بسیاری از افراد ماموریت‌شان در این مراکز به پایان رسیده است و این افراد مشخص شده‌اند.

وی درباره بیمارستان نجف اشرف جمعیت  هلال احمر تصریح کرد: بیمارستان نجف اشرف یک بیمارستان مجهز و به روزی است اما با یک سری مشکلات مالی روبرو است. اگر ان‌شاءالله این مشکلات حل شود و دستور مساعدی مبنی بر کمک در آینده به ما داده شود ما نیز آمادگی داریم در خردادماه بخش‌هایی مانند اورژانس، رادیولوژی و ... را در این بیمارستان راه‌اندازی کنیم.

او درباره تفاهم‌نامه با پادگان‌ها برای آموزش به سربازان گفت: این تفاهم‌نامه را در گذشته با معاونت ستاد کل نیروهای مسلح داشتیم. مقرر شده است در ۴۰ پادگان آموزشی در ۱۷ استان کشور مباحث آموزشی از سوی جمعیت هلال احمر به سربازان آموزش داده شود.رییس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: آموزش سربازان در راستای ایجاد یک جامعه تاب‌آور می‌تواند موثر باشد.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

​​​​​​​درخواست واکسن از صلیب سرخ برای مهاجران افغان در ایران | DW | 09.05.2021رئیس جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به این که قرار شد وزارت کشور برای واکسیناسیون اتباع سایر کشورها کد اختصاصی اعلام کند گفت، از صلیب سرخ جهانی ۲ میلیون دوز واکسن برای واکسیناسیون مهاجران افغانستانی تقاضا کرده است. .⬇️⬇️⬇️⬇️ .

درخواست رئیس‌جمهور رومانی از بایدن: نیروهای بیشتری از سوی ناتو به شرق اروپا بفرستیدکلاوس یوهانیس، رئیس‌جهور رومانی، روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت (۱۱ مه) از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواست تعداد نیروهای بیشتری از ناتو را برای محافظت در برابر روسیه به شرق اروپا اعزام کند.

وعده روحانی برای واکسینه کردن ۱۳ میلیون نفر تا پایان تیر | DW | 09.05.2021حسن روحانی وعده داده تامین و واردات واکسن شتاب گیرد و طی ۷۴ روز آینده ۱۳ میلیون نفر در ایران واکسینه شوند. در حدود سه ماه گذشته اندکی بیش از یک میلیون و ۶۵۵ هزار دوز واکسن کرونا در ایران تزریق شده است. مردم ایران به هوش باشید Rouhani_ir واکسن ⬇️

جریمه یک میلیون تومانی برای تردد بین شهری خودروها در تعطیلات عید فطرتهران- ایرنا- سخنگوی نیروی انتظامی با بیان نحوه اجرای مدیریت بر محدودیت های کرونایی در تعطیلات عید سعید فطر توسط پلیس، گفت: خودروهایی که در شهرهای قرمز تردد کنند یک میلیون تومان و خودروهایی که در شهرهای نارنجی و زرد تردد کنند مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند.

عبور دوباره سکه از مرز ۱۰ میلیون تومان؛ دلار به اوج ۱۰ روز پیش برگشتهمزمان با صعود نرخ آزاد فروش دلار به بالاترین سطح در ۱۰ روز گذشته، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز روز چهارشنبه برای نخستین بار در دو هفته گذشته از مرز ۱۰ میلیون تومان عبور کرد.