درخواست ۲ میلیون دُز واکسن کرونا از صلیب‌سرخ برای اتباع افغانستانی/ اعلام کد اختصاصی برای واکسیناسیون تبعه از سوی وزارت کشور

09/05/2021 09:09:00 ق.ظ

همتی در گفت‌وگو با #ایلنا اعلام کرد: درخواست ۲ میلیون دُز واکسن کرونا از صلیب‌سرخ برای اتباع افغانستانی/ اعلام کد اختصاصی برای واکسیناسیون تبعه از سوی وزارت کشور

ایلنا, رییس جمعیت هلال احمر

همتی در گفت‌وگو با ایلنا اعلام کرد: درخواست ۲ میلیون دُز واکسن کرونا از صلیب‌سرخ برای اتباع افغانستانی/ اعلام کد اختصاصی برای واکسیناسیون تبعه از سوی وزارت کشور

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه روز گذشته قرار شد وزارت کشور برای واکسیناسیون این اتباع دیگر کشورها از جمله افغانستان کد اختصاصی اعلام کند، گفت: درخواست ما از صلیب سرخ این بود که ۲ میلیون دُز واکسن در اختیار ما قرار دهند، تا بتوانیم اتباع افغانستانی را واکسینه کنیم.

وی ادامه داد: وزارت کشور در تلاش است تا برای این افراد کد شناسایی در نظر گرفته شود تا بتوانیم واکسیناسیون این افراد را نیز انجام دهیم.رییس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: درخواست ما از صلیب سرخ این بود که دو میلیون دُز واکسن برای همین گروه هدف در اختیار ما قرار دهند، تا بتوانیم این افراد را هم واکسینه کنیم.

همتی با بیان اینکه در واکسیناسیون سراسری تفاوتی ندارد که چه کسی واکسن دریافت می‌کند، خاطرنشان کرد: در واکسیناسیون سراسری همه افراد باید واکسینه شوند. متاسفانه تا این لحظه تامین این دو میلیون دُز برای این افراد محقق نشده است و ما در حال پیگیری هستیم و تا این لحظه برای این گروه خاص واکسنی در اختیار ما قرار داده نشده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

​​​​​​​درخواست واکسن از صلیب سرخ برای مهاجران افغان در ایران | DW | 09.05.2021رئیس جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به این که قرار شد وزارت کشور برای واکسیناسیون اتباع سایر کشورها کد اختصاصی اعلام کند گفت، از صلیب سرخ جهانی ۲ میلیون دوز واکسن برای واکسیناسیون مهاجران افغانستانی تقاضا کرده است. .⬇️⬇️⬇️⬇️ .

درخواست رئیس‌جمهور رومانی از بایدن: نیروهای بیشتری از سوی ناتو به شرق اروپا بفرستیدکلاوس یوهانیس، رئیس‌جهور رومانی، روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت (۱۱ مه) از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواست تعداد نیروهای بیشتری از ناتو را برای محافظت در برابر روسیه به شرق اروپا اعزام کند.

وعده روحانی برای واکسینه کردن ۱۳ میلیون نفر تا پایان تیر | DW | 09.05.2021حسن روحانی وعده داده تامین و واردات واکسن شتاب گیرد و طی ۷۴ روز آینده ۱۳ میلیون نفر در ایران واکسینه شوند. در حدود سه ماه گذشته اندکی بیش از یک میلیون و ۶۵۵ هزار دوز واکسن کرونا در ایران تزریق شده است. مردم ایران به هوش باشید Rouhani_ir واکسن ⬇️

جریمه یک میلیون تومانی برای تردد بین شهری خودروها در تعطیلات عید فطرتهران- ایرنا- سخنگوی نیروی انتظامی با بیان نحوه اجرای مدیریت بر محدودیت های کرونایی در تعطیلات عید سعید فطر توسط پلیس، گفت: خودروهایی که در شهرهای قرمز تردد کنند یک میلیون تومان و خودروهایی که در شهرهای نارنجی و زرد تردد کنند مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند.

عبور دوباره سکه از مرز ۱۰ میلیون تومان؛ دلار به اوج ۱۰ روز پیش برگشتهمزمان با صعود نرخ آزاد فروش دلار به بالاترین سطح در ۱۰ روز گذشته، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز روز چهارشنبه برای نخستین بار در دو هفته گذشته از مرز ۱۰ میلیون تومان عبور کرد.

«کریم همتی» رییس جمعیت هلال‌احمر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا جمعیت هلال‌احمر از طریق مجامع بین‌المللی واکسن برای اتباع وارد می‌کند،‌ گفت: نکته‌ای که وجود دارد، این است که جمعیت مهاجران افغانستانی در کشور ما حدود دو الی سه میلیون نفر هستند، این افراد بعضا مشکل شناسنامه دارند و یا کد شناسایی ندارند.کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر ایران از تقاضای دو میلیون دوز واکسن کرونا از صلیب سرح جهانی برای واکسنیاسیون مهاجران افغانستانی خبر داد.Aa کلاوس یوهانیس، رئیس‌جهور رومانی روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت (۱۱ مه) از جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا خواست تعداد نیروهای بیشتری از ناتو را برای محافظت در برابر روسیه به شرق اروپا اعزام کند.واکسینه کردن یکی از شهروندان بالای ۸۰ ساله ایران، میانه اردیبهشت ۱۴۰۰ رئیس دولت دوازدهم"تامین فوری" واکسن مورد نیاز برای واکسینه کردن شهروندان را"اصلی‌ترین اولویت کاری" سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت در این زمینه وزارت خارجه نیز"اهتمام ویژه و موثری در دستور کار خود قرار داده است".

وی ادامه داد: وزارت کشور در تلاش است تا برای این افراد کد شناسایی در نظر گرفته شود تا بتوانیم واکسیناسیون این افراد را نیز انجام دهیم. رییس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: درخواست ما از صلیب سرخ این بود که دو میلیون دُز واکسن برای همین گروه هدف در اختیار ما قرار دهند، تا بتوانیم این افراد را هم واکسینه کنیم. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرگزاری ایلنا در پاسخ به این سئوال که آیا این نهاد از طریق مجامع بین‌المللی واکسن برای اتباع وارد می‌کند گفت: «نکته‌ای که وجود دارد، این است که جمعیت مهاجران افغانستانی در کشور ما حدود دو الی سه میلیون نفر هستند، این افراد بعضا مشکل شناسنامه دارند و یا کد شناسایی ندارند. همتی با بیان اینکه در واکسیناسیون سراسری تفاوتی ندارد که چه کسی واکسن دریافت می‌کند، خاطرنشان کرد: در واکسیناسیون سراسری همه افراد باید واکسینه شوند. پیش‌تر استقرار ده‌ها هزار سرباز ارتش روسیه در مناطق مشرف به مرز اوکراین ضمن برانگیختن نگرانی‌های شدید نسبت به احتمال تهاجم گسترده ارتش به کشور همسایه، بر میزان تنش‌های موجود میان مسکو و غرب افزوده بود. متاسفانه تا این لحظه تامین این دو میلیون دُز برای این افراد محقق نشده است و ما در حال پیگیری هستیم و تا این لحظه برای این گروه خاص واکسنی در اختیار ما قرار داده نشده است.». وی ادامه داد: اگر این افراد جزو گروه‌هایی باشند که در اولویت ما هستند واکسن برای آنها تزریق می‌شود به طور مثال اگر یک تبعه افغانستانی در بیمارستان جزیی از کادر درمان است برای این افراد تزریق واکسن انجام می‌شود. کریم همتی، رئیس این جمعیت روز گذشته گفته تا یک ماه دیگر ۹ میلیون دوز دیگر واکسن کرونا از چین وارد ایران می‌شود.

گروه‌های هدف این اتباع نیز با دستورالعملی که روز گذشته اعلام شده است، می‌توانند واکسن کرونا را دریافت کنند. این خبر که شهرداری تهران از تزریق واکسن کرونا به پاکبانان افغان خودداری کرده، با اعتراض در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌ها روبرو شد. در این نشست آندره دودا، رئیس جمهور لهستان نیز با اشاره به عقب‌نشینی بخش قابل توجهی از نیروهای روسی از نزدیکی مرز اوکراین، از جمله در ناحیه کریمه که روسیه در سال ۲۰۱۴ آن را ضمیمه خاک خود کرد، گفت: «این امر خطر حمله دیگر روسیه را کاهش می‌دهد اما بدون تردید وضعیت در آن‌جا بسیار دشوار است و آنجا بخشی از خاک اوكراين است که به اشغال درآمده است. رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هموطنان ما در سایر کشورها نیز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، تصریح کرد: روز گذشته قرار شد وزارت کشور برای این افراد کد اختصاصی اعلام کند تا براساس اولویت افراد ۸۰ سال به بالا نیز بتوانند واکسن دریافت کنند. همتی همچنین در خصوص وضعیت مراکز هلال احمر در سایر کشورها گفت: وضعیت مراکز خارج از کشور جمعیت هلال احمر نسبت به سال ۹۸ و ۹۹ بسیار بهتر شده است. آن‌ها امیدوارند که مطالعاتشان بتواند آیندگان را از بحرانی مانند پاندمی کووید ۱۹ نجات دهد. این مراکز سامان گرفته‌اند، بسیاری از افراد ماموریت‌شان در این مراکز به پایان رسیده است و این افراد مشخص شده‌اند.» این مقام ارشد ناتو مقامات کرملین را متهم کرده بود که در امور کشورهای همسایه مانند اوکراین، مولداوی و گرجستان مداخله می‌کند. وی درباره بیمارستان نجف اشرف جمعیت  هلال احمر تصریح کرد: بیمارستان نجف اشرف یک بیمارستان مجهز و به روزی است اما با یک سری مشکلات مالی روبرو است. پس محتاطانه پیش بروید: خفاش‌های کوچک را بگیرید و با احتیاط به داخل کیسه‌های پارچه‌ای مناسب بیاندازید تا بعد بررسی‌ شوند. از آن زمان وعده‌های دولت برای تامین واکسن و سرعت گرفتن واکسیناسیون به میزان ناچیزی تحقق یافته است.

اگر ان‌شاءالله این مشکلات حل شود و دستور مساعدی مبنی بر کمک در آینده به ما داده شود ما نیز آمادگی داریم در خردادماه بخش‌هایی مانند اورژانس، رادیولوژی و .. از بزاق و مدفوع آن‌ها نیز نمونه‌برداری می‌کنند و سپس حیوانات را به طبیعت بازمی‌گردانند. رومانی، لهستان، مجارستان، بلغارستان، جمهوری چک، اسلواکی، استونی، لتونی و لیتوانی کشورهای عضو این اتحاد به حساب می‌آیند.. را در این بیمارستان راه‌اندازی کنیم.» او بیش از یک دهه است که راجع به ویروس‌های منشاء‌گرفته از خفاش تحقیق می‌کند. او درباره تفاهم‌نامه با پادگان‌ها برای آموزش به سربازان گفت: این تفاهم‌نامه را در گذشته با معاونت ستاد کل نیروهای مسلح داشتیم. ظاهرا وزارت بهداشت برنامه‌هایی دارد تا تزریق واکسن را سرعت بخشد.

مقرر شده است در ۴۰ پادگان آموزشی در ۱۷ استان کشور مباحث آموزشی از سوی جمعیت هلال احمر به سربازان آموزش داده شود.» گزارش تصویری: کرونا دانشمندان فیلیپینی را شکارچی خفاش کرد اطلاعات بیش‌تر در مورد ویروس‌ها این پروژه که بودجه آن بر عهده ژاپن است در سه سال آینده در دانشگاه فیلیپین در لوس بانوس پی گرفته خواهد شد. رییس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: آموزش سربازان در راستای ایجاد یک جامعه تاب‌آور می‌تواند موثر باشد. لینک کوتاه . گزارش تصویری: کرونا دانشمندان فیلیپینی را شکارچی خفاش کرد ویروس‌های منشاءگرفته از خفاش آلویولا می‌گوید: «ما می‌خواهیم بفهمیم که آیا ویروس‌های دیگری هم وجود دارند که از خفاش‌ها می‌توانند به انسان منتقل شوند.