درخواست شرکت‌های هواپیمایی از دولت بایدن برای «مداخله فوری» در زمینه فعالیت اینترنت نسل پنجم

28/10/1400 10:59:00 ب.ظ

🔺درخواست شرکت‌های هواپیمایی از دولت بایدن برای «مداخله فوری» در زمینه فعالیت اینترنت نسل پنجم جهان هوانوردی نگران است که سیگنا‌ل‌های ۵جی با فناوری‌های مورد استفاده در هوانوردی، از جمله ارتفاع‌سنج رادار، در هواپیماها تداخل ایجاد کند.

مدیران بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی ایالات متحده، خواستار «مداخله فوری» دولت بایدن در زمینه فعال شدن اینترنت نسل پنجم «۵جی» در نزدیکی فرودگاه‌های بزرگ آمریکا شدند. چاپ مدیران بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی ایالات متحده خواستار «مداخله فوری» دولت بایدن در زمینه فعال شدن اینترنت نسل پنجم «جی۵» در نزدیکی فرودگاه‌های بزرگ آمریکا شدند.

به گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، این مدیران نسبت به عواقب ناگواری که استفاده از اینترنت نسل پنجم در اطراف فرودگاه‌ها بر حمل‌ونقل و اقتصاد کشور خواهد داشت، هشدار دادند.

نمایندگان ۱۰ شرکت هواپیمایی در نامه‌ای از دولت بایدن خواستند تا استفاده از اینترنت نسل پنجم در نزدیکی فرودگاه‌هایی که محدودیت پروازی اداره فدرال هوانوردی در آنها اعمال می‌شود، به تعویق بیافتد. جهان هوانوردی نگران است که سیگنا‌ل‌های ۵جی با فناوری‌های مورد استفاده در هوانوردی، از جمله ارتفاع‌سنج رادار، در هواپیماها تداخل ایجاد کند.

به گفته این مدیران، چنین موضوعی بر پروازهای هواپیماهای مسافری و باربری تأثیر می‌گذارد و برای نیروی کار، تجارت، و اقتصاد کشور زیان‌بار خواهد بود. در این نامه گفته شده است که مذاکرات بین‌ خطوط هوایی ‌و صنعت مخابرات ادامه دارد. headtopics.com

اپراتورهای «ورایزن» و «ای‌تی‌اند‌تی»، ابتدا عرضه اینترنت نسل پنجم را تا ماه ژانویه به تعویق انداختند، و سپس با تأخیر محدودتری متمرکز بر مناطق اطراف فرودگاه‌ها موافقت کردند که این هفته منقضی می‌شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

انفجار مرگبار در ابوظبی؛ امارات از احتمال حمله پهپادی و حوثی‌ها از «حمله گسترده» سخن گفتندبه گزارش خبرگزاری دولتی امارات عربی متحده سه نفر در انفجارها و آتش‌‌سوزی ابوظبی کشته شدند. بنا به همین گزارش شش نفر نیز مجروح شده‌اند. دوران بزن دررو تمام شده یمن

فرانسه: همه ورزشکارانی که از خارج از کشور می‌آیند باید در برابر کرونا واکسینه باشنددولت فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که داشتن «گواهی واکسیناسیون» تنها برای ورزشکاران آماتور و حرفه مستقر در فرانسه اجباری نیست، بلکه همه ورزشکاران خارجی که برای شرکت در مسابقات بین‌المللی به فرانسه می‌آیند نیز باید در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده باشند.

درخواست استفاده از تجربه چین در شبکه ملی اطلاعات و محدودیت اینترنت در ایرانیک نماینده مجلس گفته است چین در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به ابتکار منحصربه‌فرد و خاصی دست یافته و ایران باید از تجربه این کشور برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات استفاده کند.

نارضایتی سفیر سابق ایران در مسکو از بدعهدی ایران در قبال روسیهمعلوم نیست سفیر ایرانه یا روسیه. در دنیای وارونه ای زندگی می‌کنیم. این یارو ایرانی است یا روس؟ عجب خر تو خری است

ساتبیز از «معما»، الماس سیاه ۵۵۵.۵۵ قیراطی در دبی رونمایی کردساتبیز انتظار دارد این الماس دست‌کم به قیمت ۵ میلیون پوند انگلیس (۶.۸ میلیون دلار) فروخته شود و اعلام کرده که قصد دارد ارز دیجیتال را نیز به عنوان شیوه نوینی برای پرداخت بپذیرد.

نماینده مجلس: از تجربه چین در راه‌اندازی «اینترنت ملی» استفاده می‌کنیم