درخواست کمک تاجیکستان از سازمان پیمان امنیت دسته‌جمعی درباره وضع امنیتی در مرز افغانستان

17/04/1400 12:55:00 ق.ظ

تاجیکستان در پی آخرین تحولات در مرز خود با افغانستان از سازمان پیمان امنیت دسته‌جمعی درخواست حمایت کرد. - خبرگزاری آناتولی

تاجیکستان در پی آخرین تحولات در مرز خود با افغانستان از سازمان پیمان امنیت دسته‌جمعی درخواست حمایت کرد. - خبرگزاری آناتولی 08.07.2021 دوشنبه/ خبرگزاری آناتولی حسن سلطان‌اف، نماینده دائمی تاجیکستان در سازمان پیمان امنیت دسته‌جمعی (CSTO) در نشست با اعضای این سازمان در دوشنبه به بررسی آخرین تحولات افغانستان پرداخت.

وی ضمن اشاره به اینکه تاجیکستان طولانی‌ترین مرز را با افغانستان دارد، گفت: ما اقدامات لازم را برای مهار اوضاع در برابر تهدیدات ناشی از افغانستان انجام می‌دهیم.

سلطان‌اف خاطرنشان کرد: با این حال، با توجه به وضعیت منطقه و این واقعیت که مناطقی از مرز افغانستان در اراضی کوهستانی غیرقابل دسترس است، ایفای این مسئولیت به تنهایی برای تاجیکستان بسیار دشوار است. وی ضمن تاکید بر لزوم حمایت کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت دسته‌جمعی از تاجیکستان، تصریح کرد: به عقیده دوشنبه، سازمان باید پاسخ مناسبی به این وضعیت بدهد. تقویت ظرفیت محافظت به ویژه از مرزهای جنوبی ضروری است.

سلطان‌اف با اشاره به تصمیم شورای امنیت سازمان پیمان امنیت دسته‌جمعی در 23 سپتامبر 2013 برای حمایت، گفت: این تصمیم با هدف حمایت از تاجیكستان در مرز با افغانستان است و همچنان معتبر است. بنابراین، كشورهای عضو را ایفای وظیفه‌شان در اجرای کامل این تصمیم فرامی‌خوانیم. headtopics.com

چیقه ترسو است این کشور

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>