درخواست ۲۸ تن از وکلا از رئیس قوه قضاییه برای بازبینی پرونده دراویش گنابادی | DW | 16.02.2020

16/02/2020 04:40:00 ب.ظ

جمعی از وکلای دادگستری بیانیه‌ای در رابطه با دراویش زندانی در ایران منتشر کرده‌اند. امضاکنندگان 'آزادی درویشان در حبس و تبعید' را 'مناسب‌ترین راهکار برای دستگاه عدالت در راه ترمیم تلخی‌ها و ایجاد وحدت ملی' دانسته‌اند.

دراویش گنابادی

جمعی از وکلای دادگستری بیانیه‌ای در رابطه با دراویش زندانی در ایران منتشر کرده‌اند. امضاکنندگان 'آزادی درویشان در حبس و تبعید' را 'مناسب‌ترین راهکار برای دستگاه عدالت در راه ترمیم تلخی‌ها و ایجاد وحدت ملی' دانسته‌اند.

جمعی از وکلای دادگستری بیانیه‌ای در رابطه با دراویش زندانی در ایران منتشر کرده‌اند. امضاکنندگان 'آزادی درویشان در حبس و تبعید' را 'مناسب‌ترین راهکار برای دستگاه عدالت در راه ترمیم تلخی‌ها و ایجاد وحدت ملی' دانسته‌اند.

درخواست ۲۸ تن از وکلا از رئیس قوه قضاییه برای بازبینی پرونده دراویش گنابادیجمعی از وکلای دادگستری بیانیه‌ای در رابطه با دراویش زندانی در ایران منتشر کرده‌اند. امضاکنندگان"آزادی درویشان در حبس و تبعید" را"مناسب‌ترین راهکار برای دستگاه عدالت در راه ترمیم تلخی‌ها و ایجاد وحدت ملی" دانسته‌اند.

در بیانیه‌ای که ۲۸ تن از وکلای دادگستری در ایران در رابطه با پرونده دراویش منتشر کرده‌اند، آمده است: «محرومیت از حقوق اجتماعی و ممانعت در استفاده از تمام یا بخشی از حقوق قانونی و سلب حق دفاع، سیاست و قانونی نانوشته است که مدت‌هاست گریبانگیر درویشان طریقت نعمتاللهی گنابادی شده است.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

برای اولین بار در جنوبگان دمای بیشتر از ۲۰ درجه ثبت شددانشمندانی که موفق به ثبت دمای بیش از ۲۰ درجه سانتیگراد در جنوبگان شده‌اند رکورد جدید را «باورنکردنی و غیرطبیعی» توصیف کرده‌اند. Verkhovensky_ST غیر ممکنه زمین داره نابود میشه هیچکس هم بفکر نیست

درخواست اسرائیل از انگلیس برای درج کرانه باختری در توافق تجاریدولت اسرائیل از انگلیس خواسته است تا سرزمین‌های اشغالی در کرانه باختری را در توافق‌نامه تجارت دوجانبه درج کند. - خبرگزاری آناتولی

عبدالله: از هر اقدامی برای تحقق صلح در افغانستان استقبال می‌کنیم

شروع نشست ۶‌روزه FATF در پاریس؛ سعی پاکستان برای خروج از فهرست خاکستریپاکستان که اخیرا بار دیگر وارد فهرست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی شده، طی ماه‌های گذشته تلاش‌های دیپلماتیک گسترده‌ای را برای بازگشت به فهرست سفید این گروه آغاز کرده است.

روح الله زم: بعد از مکرون سنگین‌ترین تیم حفاظت در فرانسه برای من بودتهران - ایرنا - روح الله زم در دومین جلسه دادگاه گفت: بعد از مکرون سنگین ترین تیم حفاظت در فرانسه برای من بود.

انتشار ابعاد تازه‌ای از نقش نیروی قدس در سرکوب اعتراض‌ها در ایران

ایران درخواست ۲۸ تن از وکلا از رئیس قوه قضاییه برای بازبینی پرونده دراویش گنابادی جمعی از وکلای دادگستری بیانیه‌ای در رابطه با دراویش زندانی در ایران منتشر کرده‌اند.Aa دانشمندان برای اولین بار در قاره جنوبگان دمای بیشتر از ۲۰ درجه سانتیگراد ثبت کردند، ثبت دمایی که به نگرانی‌ها از تغییرات آب و هوایی دامن می زند.دولت اسرائیل از انگلیس خواسته است تا سرزمین‌های اشغالی در کرانه باختری را در توافق‌نامه تجارت دوجانبه درج کند.رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان تاکید کرد که از هر اقدام عملی برای تحقق صلح استقبال کرده و صلح را از هر اولویتی ضروری تر می‌داند.

امضاکنندگان"آزادی درویشان در حبس و تبعید" را"مناسب‌ترین راهکار برای دستگاه عدالت در راه ترمیم تلخی‌ها و ایجاد وحدت ملی" دانسته‌اند. در بیانیه‌ای که ۲۸ تن از وکلای دادگستری در ایران در رابطه با پرونده دراویش منتشر کرده‌اند، آمده است: «محرومیت از حقوق اجتماعی و ممانعت در استفاده از تمام یا بخشی از حقوق قانونی و سلب حق دفاع، سیاست و قانونی نانوشته است که مدت‌هاست گریبانگیر درویشان طریقت نعمتاللهی گنابادی شده است.۷۵ درجه سانتیگراد شدند.» امضاکنندگان در این بیانیه با اشاره به ارزش‌های مورد تأکید نورعلی تابنده، قطب درویشان، از جمله"حاکمیت قانون" که"توصیه" او"به مریدانش حتی در شرایط محدودیت‌ها و محرومیت‌ها بوده"، می‌نویسند: «شایسته‌تر آن بود که با سعه صدر و تحمل ناملایمات از سوی همه جریان‌های درگیر، هرگز چالش‌ها و مناقشات اجتماعی، خصوصا رخداد تلخ موسوم به"گلستان هفتم" رقم نمی خورد.2020 قدس/ خبرگزاری آناتولی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از انگلیس خواست تا در چارچوب توافق‌نامه تجاری که سال گذشته به امضا رساندند، جولان، قدس و کرانه باختری اشغالی را در این توافق‌نامه بگنجاند.» ۲۸ وکیل دادگستری که این بیانیه را منتشر کرده‌اند،"در راستای دفاع از حقوق درویشان زندانی و یاوی رساندن به نظام قضایی ایران"،"رویکرد عدالت ترمیمی، شیوه‌های مسالمت آمیز و صلحطلبانه و بهره جستن از ظرفیت‌های قانونی را مناسب‌ترین راهکار برای دستگاه عدالت در راه ترمیم تلخی‌ها" و"ایجاد وحدت ملی را، آزادی درویشان در حبس و تبعید‌" دانسته‌اند. دمایی که در آن زمان در قاره جنوبگان به ثبت رسیده بود ۱۹. امضاکنندگان از ریاست دستگاه قضا خواسته‌اند: «دستور بازبینی و رسیدگی مجدد به پرونده درویشان زندانی را صادر کند تا در این ایام که جامعه درویشی در غم از دست دادن مقتدای خویش در حزن و اندوه به سر می برد، موجبات رهایی درویشان و خانواده‌هایشان از رنج و تعب مضاعف زندان و تبعید فراهم آید». وی ابراز امیدواری کرد که تلاش‌های کنونی در راستای تامین صلح زمینه را برای پایان جنگ چهل ساله و قطع خشونت‌ها فراهم سازد تا مردم افغانستان به آرامش و توسعه دست یابد.

نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی، روز سهشنبه، ٣ دی (٢٤ دسامبر)، در سن ٩٢ سالگی در بیمارستانی در تهران درگذشت. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید هرچند رکورد جدید باید به تائید سازمان جهانی هواشناسی برسد اما ثبت دمای جدید در جنوبگان با روند کلی افزایش دما در این قاره همخوانی دارد. گفتنی است توافق تجاری انگلیس و اسرائیل در فوریه 2019 به امضا رسیده و قرار است در سال 2021 اجرایی شود. از جمله ۲۸ وکیل امضاکننده‌ این بیانیه، می‌توان به نام‌ عبدالصمد خرمشاهی، عبدالفتاح سلطانی، امیر رئیسان، حسین تاج و آرش کیخسروی اشاره کرد. دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید دراویش گنابادی روز ۳۰ بهمن ۹۶ (و یکم اسفندماه) در اعتراض به محاصره خانه نورعلی تابنده و شرایط ناگواری که به گفته‌ آنان برای قطبشان ایجاد شده بود، در خیابان هفتم پاسداران تهران تجمع کردند که این تجمع با دخالت نیروی انتظامی و ماموران لباس شخصی به آشوب کشیده شد. دانشمندانی که موفق به ثبت دمای بیش از ۲۰ درجه سانتیگراد در جنوبگان شده اند رکورد جدید را «باورنکردنی و غیرطبیعی» توصیف کرده اند. در آن شب و صبح روز بعد طبق گفته دراویش، صدها تن از درویشان بازداشت و شمار زیادی به دلیل ضرب و شتم پس از بازداشت به چهار بیمارستان منتقل شدند. همه آنها پس از مداوای سرپایی و دیگر بازداشتی‌ها، به دو زندان اوین و فشافویه منتقل شدند و زنان نیز به زندان قرچک فرستاده شدند. ثبت دمای بالای ۲۰ درجه سانتیگراد در قاره جنوبگان در حالی صورت می گیرد که دهه ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ در فهرست گرمترین دهه ها در جایگاه دوم قرار دارد. فرهنگ سنت کودتا و حضور تروریسم در زمان اشغال اساس‌گذاری شد و سبب ادامۀ جنگ و خشونت در کشورمان شد».

ده‌ها تن از بازداشت‌شدگان در آن روزها زنان دراویش بودند. شکوفه یداللهی، سیما انتصاری و سپیده مرادی، سه تن از دراویش گنابادی بودند که بعد از تحمل نزدیک به دو سال حبس روز ۱۹ بهمن از زندان آزاد شدند. هم‌رسانی این مطلب:. "اجتماع و تبانی علیه امنیت" و"اقدام علیه امنیت ملی" و"تمرد از دستور پلیس" از جمله اتهاماتی است که در مورد شماری از دراویش زندانی مطرح شده است. تاریخ .