درخشش کشتی‌گیران فرنگی‌کار ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان؛ ساروی و یوسفی طلا گرفتند

18/07/1400 01:01 ب.ظ

علی اکبر یوسفی توانست برای اولین بار در تاریخ، ایران را در سنگین وزن کشتی فرنگی قهرمانی جهان، به مدال طلا برساند. محمد هادی ساروی هم که در المپیک توکیو برنز گرفته بود، موفق شد مدال خود را خوش‌رنگ‌تر کند و طلایی شود.

کشتی‌گیران فرنگی کار ایرانی در شب ماقبل پایانی مسابقات قهرمانی جهان اسلو، خوش درخشیدند و توانستند دو مدال خوش‌رنگ طلا برای کاروان ایران به ارمغان بیاورند.فرنگی‌کاران ایرانی که در ۴ وزن اول توانسته بودند توسط محمدعلی گرایی و پژمان پشتام به دو مدال برنز دست یابند، روز شنبه را با موفقیت‌های چشمگیری پشت سر گذاشتند.

فرنگی‌کاران ایرانی که در ۴ وزن اول توانسته بودند توسط محمدعلی گرایی و پژمان پشتام به دو مدال برنز دست یابند، روز شنبه را با موفقیت‌های چشمگیری پشت سر گذاشتند. ایران در این روز دو فینالیست در وزن‌های ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم داشت که باید برای کسب مدال طلا به روی تشک می‌رفتند. محمد هادی ساروی که در مسابقات المپیک توکیو توانسته بود به مدال برنز دست یابد، این بار با نمایش‌هایی بی نقص موفق شد خود را به دیدار پایانی برسد. این کشتی‌گیر ۲۳ ساله مازندرانی، روز شنبه و در دیدار پایانی به مصاف الکس زوکه از مجارستان رفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر یک این رقیب قدرتمند را شکست دهد و نخستین مدال طلای کشتی فرنگی ایران در مسابقات قهرمانی جهان اسلو ۲۰۲۱ را به ارمغان بیاورد.

پس از آن نوبت علی اکبر یوسفی بود که در دیدار پایانی وزن ۱۳۰ کیلوگرم به روی تشک برود. یوسفی که تا همین‌جا هم برای ایران تاریخ‌سازی کرده بود و به نخستین فرنگی‌کار ایرانی تبدیل شده بود که در تاریخ به مسابقات فینال سنگین وزن راه یافته، در دیدار پایانی باید مقابل زورابی کدخاری روس قرار می‌گرفت.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

راهیابی گرایی به رده بندی کشتی فرنگی قهرمانی جهان/ برد یوسفی در مبارزه نخستنماینده وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران راهی دیدار رده بندی رقابتهای جهانی نروژ شد.

طلای تاریخی علی اکبر یوسفی در سنگین وزن قهرمانی جهاننخستین مدال طلای تاریخ کشتی‌ فرنگی ایران در سنگین‌وزن به یوسفی رسید نماینده سنگین‌وزن کشتی فرنگی ایران با کسب مدال تاریخی طلای جهان در سنگین وزن، برای نخستین بار در تاریخ کشتی فرنگی ایران به مدال طلای جهان رسید

قطعی‌شدن قهرمانی روسیه و دومی ایران در کشتی فرنگی قهرمانی جهانقطعی‌شدن قهرمانی روسیه و دومی ایران در کشتی فرنگی قهرمانی جهان در پایان رقابت‌های ۷ وزن کشتی فرنگی قهرمانی جهان و با توجه به وضعیت ۳ وزن باقیمانده، قهرمانی روسیه و نایب‌قهرمانی ایران در این رقابت‌ها قطعی شد. مبارکه! ابوالفضل نگهدارش!

100 کشته و 140 مجروح در انفجاری در مسجد شیعیان در کندز افغانستاندر پی وقوع یک انفجار در نزدیکی مسجدی شیعیان در شهر کندز در شمال شرق افغانستان 100 نفر کشته و 140 تن زخمی شدند.ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، جمعه‌، 8 تقابل بین جناح اصولگرا و اصلاح طلب طالبان شروع شده چزز جدیدی نیست سالهاست که این گرگ با این گله آشناست... خداوند لعنت کنند این موجودات کثیف را که چنین فاجعه و وحشت خلق میکنند رژیم ایران به کمک چین روسیه: افغانستان رو سوریه دوم می کند البته افغانستان تاوان کارهاشون رو پس می دن فرار بی غیرت تان مردان پسران از افغانستان و به راحتی افغانستان رو سپردند خاک و ناموس دست طالبان وحشی و کلی کسور و تروریستهای وحشی ها

مدال‌آوری کشتی فرنگی‌ ایران در روز دوم مسابقات قهرمانی جهان | DW | 08.10.2021در دومین روز از رقابت‌های کشتی فرنگی ۲۰۲۱ قهرمانی جهان در نروژ، ملی‌پوشان ایران محمدعلی گرایی و پژمان پشتام برنده مدال برنز شدند. محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ و علی‌اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، نیز فینالیست شدند. زنده باد

انفجار در یک مسجد شیعیان در قندوز افغانستانمنابع خبری از وقوع یک انفجار در داخل مسجدی در ولایت قندوز افغانستان خبر دادند. بعد ۴۳ سال جمهوری شیطانی ایران ملاهای شیطان می خواستند نشر اسلام شیعه در جهان کنند البته از غارت ایران نه به دلخواه کشورها چون اول باید حکومت در ایران خودشان واقعا ثابت کنند شیعه های واقعی اسلام واقعی مسلمان واقعی هستند که عمل به فرمان های خدا و قرآن شدند وقتی بعد ۴۳ سال ملاهای شیطان از غارت ایران در ایران و جهان زندگی شاهان افسانه ای ایجاد کردند و چنان به نمایش می زارند که کارشان هرزه گی وو تبلیغ های شیطان می کنند خوب تمام جهان می گن رژیم ایران اسلام گراست ضد خدا ضد دین ها ضد مقام انسانیت وو شده ۴۳ سال ملاهای شیطان از جایگاه اصلی خودشان خارج شدند و به جایگاه شاهان افسانه ای از حرام ها هزینه خون های ریخته شده بی گناهان در ایران و منطقه می شن باید اسلام نابود بشه باید اسلام و قرآن خدا زیر سوال بشه یعنی چی آیا ۱۴ معصوم پیامبر محمد هم اینگونه مانند ملاهای شیطان هستند

کشتی‌گیران فرنگی کار ایرانی در شب ماقبل پایانی مسابقات قهرمانی جهان اسلو، خوش درخشیدند و توانستند دو مدال خوش‌رنگ طلا برای کاروان ایران به ارمغان بیاورند.

فرنگی‌کاران ایرانی که در ۴ وزن اول توانسته بودند توسط محمدعلی گرایی و پژمان پشتام به دو مدال برنز دست یابند، روز شنبه را با موفقیت‌های چشمگیری پشت سر گذاشتند.

ایران در این روز دو فینالیست در وزن‌های ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم داشت که باید برای کسب مدال طلا به روی تشک می‌رفتند. محمد هادی ساروی که در مسابقات المپیک توکیو توانسته بود به مدال برنز دست یابد، این بار با نمایش‌هایی بی نقص موفق شد خود را به دیدار پایانی برسد. این کشتی‌گیر ۲۳ ساله مازندرانی، روز شنبه و در دیدار پایانی به مصاف الکس زوکه از مجارستان رفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر یک این رقیب قدرتمند را شکست دهد و نخستین مدال طلای کشتی فرنگی ایران در مسابقات قهرمانی جهان اسلو ۲۰۲۱ را به ارمغان بیاورد.

پس از آن نوبت علی اکبر یوسفی بود که در دیدار پایانی وزن ۱۳۰ کیلوگرم به روی تشک برود. یوسفی که تا همین‌جا هم برای ایران تاریخ‌سازی کرده بود و به نخستین فرنگی‌کار ایرانی تبدیل شده بود که در تاریخ به مسابقات فینال سنگین وزن راه یافته، در دیدار پایانی باید مقابل زورابی کدخاری روس قرار می‌گرفت.

کشتی‌گیر جوان ایرانی در این مسابقه حساس و نفسگیر از همان ابتدا برتری خود را به رخ رقیب روس خود کشاند و در نهایت در پایان دو وقت ۳ دقیقه‌ای موفق شد با نتیجه ۵-۱ پیروز شود و به مدال طلای سنگین وزن کشتی فرنگی دست یابد. یوسفی نخستین کشتی‌گیر ایرانی است که موفق می‌شود در سنگین وزن کشتی فرنگی مدال طلا را در مسابقات جهانی کسب نماید.

اما روز شنبه به جز دو مدال طلا، دو فینالیست هم برای کشتی فرنگی ایران به همراه داشت. پیش از برگزاری مسابقات فینال در اوزان ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم، کشتی‌گیران ایرانی در دیگر وزن‌ها به روی تشک رفتند.

ابتدا در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی توانست با کشتی‌های دیدنی حریفان خود را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد و در نهایت به فینال راه یابد.

محمدعلی گرایی، قهرمان المپیک ۲۰۲۰ توکیو دیگر نماینده ایران در مسابقات روز شنبه بود که مبارزات خود را به سختی اما به زیبایی سپری کرد و در حالی که در دو مسابقه آخر خود تا لحظات پایانی از حریفان خود عقب بود، توانست رقبای خود را از پیش رو بردارد و در نهایت او هم به فینال وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان راه یابد.

این دو نماینده ایران باید روز یکشنبه مسابقه نهایی خود را برگزار و برای کسب مدال طلا به روی تشک بروند.