درج نام مادر در کارت ملی کودک از ماه آینده

29/07/1399 12:00:00 ق.ظ

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری روز دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹، از افزوده شدن نام مادران به کارت ملی خبر داد. معصومه ابتکار گفت: «وزیر کشور موافق اجرای آن هستند و اکنون منتظریم سازمان ثبت نظر خود را اعلام کند.» اخبار_ایران کارت_ملی

معصومه ابتکار در نشست خبری که به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره درج نام مادر افراد در کارت ملی گفت: «وزیر کشور موافق اجرای آن هستند و اکنون منتظریم سازمان ثبت نظر خود را اعلام کند.

»

او همچنین تاکید کرد این پیشنهاد اکنون در وزارت بهداشت در حال بررسی است. ابتکار گفته است طرح درج نام مادر در کارت ملی نیازمند اصلاح آیین نامه است تا بتواند تا ماه آینده به مرحله اجرا برسد. به گفته‌ معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ثبت نام مادر در کارت ملی هیچ هزینه مضاعفی نخواهد داشت بلکه پس از ابلاغ آن، تنها در کارت ملی کودکانی که به دنیا می آیند و کسانی که اقدام به تعویض کارت ملی و دریافت مجدد آن می‌کنند، اعمال خواهد شد.

ابتکار در خصوص موضوع «کودک همسری» به عنوان مصداقی از خشونت علیه زنان گفته است: «این معاونت در راستای جلوگیری از کودک همسری لایحه ممنوعیت ازدواج کودکان زیر ۱۳ سال را به دولت ارائه و در حال پیگیری آن است.» headtopics.com

بذارید اون کارت ملی که فقط اسم پدر روش ثبت شده بعد از سه سال به دستمون برسه،بعد کارت جدید درست کنید

ابتکار این را از خانم های افغانستان یادگرفته

خاک بر سر نظام که حتی افزودن نام مادر به کارت ملی بک امر مهم تلقی می شود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

اصلاحات😂😂😂😂 دوباره میخواهند پولی بگیرند برای تغییر کارت ملی ها از مردم

افشای نام مالکان املاک نجومی شهرداری تهران؛ از سپاه تا خیریه همسر قالیباف - BBC News فارسیپس از سه سال تاخیر و تغییر و تحول در شهرداری در تهران، سرانجام در بیستم مهرماه لیستی از مال و املاک شهرداری تهران به شورای شهر ارسال شد. لیستی که نشان می‌دهد که چه کسی یا کسانی، نهادها، سازمان‌ها و گروه‌هایی این املاک را در اختیار دارند و این املاک در کجاست، چه متراژی و چه زمانی و چه کسی آنها را واگذار کرده است.

عباس با پاراگلایدری که خودش ساخت، پرواز را یاد گرفت - BBC News فارسیعباس، که از پدر و مادر افغان در ایران متولد شده، برای اولین بار توانسته باپاراگلایدری که خودش با چرخ خیاطی همسرش ساخته، پرواز را یاد بگیرد و با آن پرواز کند.

گفتگو با محمود دولت‌آبادی؛ 'اگر مجوز ندهند، شاید زوال کلنل را با صدای خودم در اینترنت منتشر کنم' - BBC News فارسیدر برنامه این هفته تماشا، روجا اسدی با محمود دولت‌آبادی درباره رمان تازه‌اش با نام 'اسب‌ها، اسب‌ها از کنار یکدیگر' گفتگو کرده است. ‌‌

محسن هاشمی: در انتخابات آتی شورای شهر تهران کاندیدا نمی‌شوم- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimرئیش شورای شهر تهران درباره حضور یا عدم حضورش در انتخابات آتی شورای شهر تهران در سال آینده گفت: بنایی برای حضور در انتخابات ندارم و این تصمیم قطعی است. کفگیر به ته دیگ خورده،پولی برای اختلاس نیست،؟همه مسئولین نظام دارن بی خیال خدمت صادقانه شده و فلنگ را می بندند، به سلامتی ریاست جمهوری؟

زمان ذخیره بنزین در کارت های سوخت کاهش نیافته استزمان ذخیره بنزین در کارت های سوخت کاهش نیافته است سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: تصمیمی برای تغییر در میزان ذخیره بنزین در کارت‌های سوخت گرفته نشده و تغییر در این مورد تکذیب می‌شود

عده‌ای در داخل نگذاشتند صدای صلح طلبی ما به گوش دنیا برسد/ گفت‌وگوی ملی راه برون رفت از مشکلات استرئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم یاد آور شد: در داخل کسانی تلاش کردند که هرگونه صدای صلح خواهی، ارتباط منطقی، موضع عزتمندانه ،حکمت و مصلحت با دنیا را مسدود کنند که این‌ها باید به مردم پاسخگو باشند.