درباره سند همکاری با چین هیچ چیز محرمانه و مخفیانه‌ای وجود ندارد

سخنگوی دولت اعلام کرد که درباره سند همکاری 25 ساله با چین هیچ چیز محرمانه و مخفیانه‌ای وجود ندارد.

07/07/2020 11:54:00 ق.ظ

ربیعی: *حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد *علت حادثه با اجماع نظر کارشناسان درحال تکمیل است *این حادثه تشعشعات رادیواکتیو نداشته *اگر به جمع‌بندی برسیم که دخالتی خارجی در این حادثه وجود داشته به آن پاسخ متناسب را خواهیم داد

سخنگوی دولت اعلام کرد که درباره سند همکاری 25 ساله با چین هیچ چیز محرمانه و مخفیانه‌ای وجود ندارد.

تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایموی افزود: اساساً تقسیم بندی غرب و شرق در سیاست خارجی ما جایگاهی ندارد و جمهوری اسلامی اساسا در این زمینه خود را محدود نمی‌کند و آماده همکاری با همه کشورهاست و محدودیت ما در این زمینه محدود به رژیم صهیونیستی و تحریم‌گران است.

تصاویر انفجار بیروت از زوایای مختلف؛ قبرس هم لرزید آغاز کنکور کارشناسی ارشد با وجود کرونا - BBC News فارسی آلبوم عکس؛ رقابت‌های انتخابی دوچرخه‌سواری دختران در بامیان - BBC News فارسی

سخنگوی دولت گفت: حاضریم با هر کشوری که حاضر به مشارکت بلندمدت و در راستای اعتماد متقابل هستند این تجربه را تکرار و تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته‌ایم.حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد

ربیعی در پاسخ به پرسش دیگر درباره ادعای برخی رسانه‌های خارجی در زمینه دست داشتن رژیم صهیونیستی در انفجار نطنز، تاکید کرد:فرضیه‌های مربوط به علت حادثه از ابتدای وقوع به بررسی انجامیده و علت حادثه با اجماع نظر کارشناسان در حال تکمیل است.وی افزود: خوشبختانه این حادثه هیچ تلفات جانی نداشته و تشعشعات رادیواکتیو هم نداشته و تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح آمیز ما ندارد.

سخنگوی دولت گفت: قطعاً ما اگر به جمع‌بندی برسیم که دخالتی خارجی در این حادثه وجود داشته است به آن پاسخ متناسب را خواهیم داد.موضع دولت درباره سوال از رییس جمهور ربیعی در پاسخ به پرسشی درباره موضع دولت درباره طرح سوال از رییس جمهوری تاکید کرد: از نخستین روزهایی که مجلس یازدهم تشکیل شد بنای دولت بر همکاری با این مجلس است و دست همکاری برای حل مشکلات مردم از سوی دولت به سمت مجلس دراز شده است. عبور از بحرانهای خارجی و اقتصادی و اجتماعی قطعاً با تعامل همه قوا محقق می‌شود و اگر همکاری مسئولانه همه قوا نباشد راه به جایی نخواهیم برد. تجربه نشان داده هرجا که قوا هماهنگ نبوده‌اند، ضربه آن را مردم خورده‌اند و برای جامعه ضررآفرین بوده است.

وی افزود: لازم است همه ما با حساسیت بیشتری در کلام خود و اقدام‌مان بیندیشیم تا نگرانی مردم کم شود و همکاری‌ها بین قوا افزایش یابد.سخنگوی دولت تاکید کرد: سوال از وزیر و رئیس جمهوری حق همه نمایندگان است اما استفاده از این حق با عنایت به همه ملاحظات دیگری که در این زمینه مطرح است، به نفع ملت و کشور خواهد بود. ما نگرانیم که این سوال که در ماه‌های نخست مجلس یازدهم و عدم آشنایی بسیاری از نمایندگان دوره‌اولی با مشکلات کشور مطرح می‌شود به جای اینکه به پیشبرد امور کشور بینجامد و نتیجه بخش یا امیدبخش باشد بیشتر عکس این تصور است.

ربیعی تصریح کرد: در غالب این سوالات چشم‌اندازی برای حل مشکلات کشور و مردم و همراهی برای اداره کشور نمی‌بینم. اگر پیش از اینکه این موارد به عنوان سوال از رییس جمهوری مطرح شود، در کمیسیون‌های تخصصی مجلس و از طریق توضیح وزرا پیش رود نتیجه‌بخش‌تر است. ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد انفجار بیروت

انفجار بیروت | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی

سند همکاری ایران-چین جدید نیست و مدت‌هاست توسط مسئولان و نمایندگان بررسی می‌شودیک عضو پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سند جامع همکاری 25 ساله بین ایران و چین مربوط به امروز و دیروز نیست و مدت زیادی است که دولت و وزارت خارجه در حال کار کردن بر روی آن هستند، گفت: عموما اینگونه قراردادها در راستای اطمینان بخشی نسبت به آینده روابط دو کشور امضا می‌شود.

آنچه باید درباره سهام عدالت بدانید

اظهارات وزیر دفاع اسرائیل درباره حادثه در تاسیسات هسته ای نطنز ایرانوزیر دفاع اسرائیل در رابطه با حادثه در تاسیسات هسته ای نطنز ایران گفت که چنین نیست که هر رویدادی در ایران با ما مرتبط است. - خبرگزاری آناتولی

ایالت بایرن پژوهش بلندمدت درباره ابتلای کودکان به کرونا را آغاز می‌کندمنتقدان می‌گویند که این مطالعه بسیار دیر شروع شده است. پیش‌بینی می‌شود نخستین نتایج این مطالعه بزرگ در ماه مارس ۲۰۲۱ منتشر شود.

هشدار مجدد چین به دولت کانادا درباره هنگ کنگ؛ «مقابله به مثل می‌کنیم»دولت چین می گوید در صورتی که که کانادا توافق های تجاری با هنگ کنگ را لغو کند، این کشور دست به مقابله به مثل زده و واکنش نشان خواهد داد.

کرونا؛ خودداری مقام دارویی آمریکا از تایید سخنان ترامپ درباره واکسن کووید-۱۹رییس سازمان غذا و دارو در آمریکا از تایید سخنان دونالد ترامپ درباره تولید واکسن بیماری کووید-۱۹ در آینده نزدیک خودداری کرده است. استیون هان که عضو کارگروه مقابله با همه گیری ویروس کرونا در کاخ سفید است، یکشنبه در مصاحبه با شبکه ای بی سی، با خودداری از تعیین تاریخ تولید واکسن کووید-۱۹، از سرعت گرفتن تحقیقات برای کشف و تولید واکسن ویروس کرونا خبر داد. دونالد ترامپ از تولید واکسن کووید-۱۹ تا زودتر از پایان سال خبر داده بود.