درباره شیوع هپاتیت با منشا ناشناخته در بین کودکان چه می‌دانیم؟

06/02/1401 07:22:00 ق.ظ

سازمان جهانی بهداشت تایید کرده است که دست‌کم یک کودک پس از بیماری در اثر شیوع مرموز هپاتیت حاد که تاکنون علاوه بر ایالات متحده در بین کودکان ۱۰ کشور اروپایی شناسایی شده، جان خود را از دست داده است.

سازمان جهانی بهداشت تایید کرده است که دست‌کم یک کودک پس از بیماری در اثر شیوع مرموز هپاتیت حاد که تاکنون علاوه بر ایالات متحده در بین کودکان ۱۰ کشور اروپایی شناسایی شده، جان خود را از دست داده است. هپاتیت بیماری التهاب کبد است. کبدها نقش مهمی برای تصفیه خون و مبارزه با عفونت‌ها در بدن دارند. این نهاد در بیانیه‌ای گفت: «ویروس‌های رایجی که باعث هپاتیت حاد می‌شوند (ویروس‌های هپاتیت A, B, C, D, E) در هیچ یک از ۷۴ مورد بررسی شده شناسایی نشده‌اند.

»

موارد ابتلا در کجا شناسایی شده‌اند؟ آدنوویروس‌ها چیست؟ به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، افراد آلوده به آدنوویروس می‌توانند علائم سرماخوردگی یا آنفلوانزا، تب یا گلودرد و همچنین بیماری‌های شدیدتری مانند عفونت‌های حاد تنفسی مانند برونشیت یا ذات‌الریه را نشان دهند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده می‌گوید که نوع ۴۱ آدنو ویروس، سویه خاصی است که احتمالا با موارد هپاتیت شناسی شده مرتبط باشد. این سویه معمولا در بیمار علائمی مانند اسهال، استفراغ، تب و همچنین علائم تنفسی را بروز می‌دهد. headtopics.com

سازمان جهانی بهداشت گفت: « گزارش‌هایی از وجود آدنوویروس در کودکانی با نقص ایمنی مبتلا هپاتیت وجود دارد اما آدنوویروس نوع ۴۱ دلیل هپاتیت در کودکان سالم شناسایی شده نیست.» بریتانیا در حال بررسی پیوند آدنوویروس است

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بیم شیوع ویروس مرموز هپاتیت در جهانشیوع هپاتیت مرموز در میان کودکان 11 کشور در اروپا، خاورمیانه و آمریکا موجب نگرانی شیوع همه‌گیری جدید شده است. - خبرگزاری آناتولی

بارش باران در نقاط مختلف کشور/ خیزش گرد و خاک در شرق ایرانبارش باران در نقاط مختلف کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از تداوم فعالیت سامانه بارشی و ورود سامانه بارشی جدید به کشور همچنین خیزش گرد و خاک در شرق کشور خبر داد.

اراک؛ رکورددار آلودگی هوا در کشور/ ریزگردها پیشران آلودگی‌ها در سال جاریتداوم خشکسالی، گرمای بیش از حد هوا و تغییرات اقلیمی و آب و هوایی، به مشکل پدیده گرد و غبار در اراک دامن زده و سلامت مردم را در معرض تهدید قرار داده است. این پدیده جوی آثار و پیامدهای زیست محیطی نامطلوب بر جای می گذارد و اثرات مضری بر سلامت، اقتصاد جامعه و اقلیم دارد لذا شناخت ماهیت، منشاء و اثرات گرد و غبار در تعیین روش‌های کنترل آن نقش بسزایی دارد.

رعایت ۵۱ درصدی پروتکل‌ها در کشور /کمترین رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در مدارسرعایت ۵۱ درصدی پروتکل‌ها در کشور بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در هفته ۱۱۳ همه‌گیری کووید ۱۹ در کشور، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همچنان پایین و بالغ بر ۵۱.۸۱ درصد بوده است.

رکورد هزینه‌های نظامی در سطح جهانی شکست؛ ۲.۱ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۱«سیپری» در گزارشی اعلام کرد که هزینه‌های نظامی کشورهای جهان در سال ۲۰۲۱ و با وجود پیامدهای اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا به روند صعودی خود برای هفتمین سال متوالی ادامه داده و با ثبت رکوردی تازه به ۲.۱ تریلیون دلار رسیده است.

اگر در مصرف آب صرفه‌جویی نشود در تابستان با بحران مواجه خواهیم شدیک عضو کمیسیون عمران مجلس: *اگر در مصرف آب صرفه‌جویی نشود در تابستان با بحران مواجه خواهیم شد *متاسفانه در فصل بهار بارش چندانی نداریم *خیلی از استان‌ها امروز دچار کمبود جدی آب هستند *مهار آب در شمال می‌تواند بخشی از کمبودها را جبران کند باید با نصب دستگاه آب شیرین کن در دریای خزر و خلیج فارس و احداث خط لوله ؛ آب شیرین به پشت سدهای ایران رساند ؛؛⚘⚘⚘