درباره مرگ منصوری رومانی باید پاسخگو باشد/ مسئولین متخلف حکومت را باید به اشد وجه مجازات کرد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 80 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 63%

معاون اول قوه قضاییه: *درباره مرگ منصوری رومانی باید پاسخگو باشد *وی اعلام کرده بود می‌خواهد به ایران بیاید و در اختیار آن دستگاه بوده است *مسئولین متخلف حکومت را باید به اشد وجه مجازات کرد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در برنامه متن حاشیه ضمن تبریک دهه کرامت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر عنوان کرد: انشالله بتوانیم پاسداران خوبی برای ادامه دادن راه این شهدا باشیم.

معاون اول قوه قضاییه در ادامه بیان کرد: اول اینکه توانستند تا ساختار متناسب با نظام اسلامی را پایه گذاری کنند، دوم اینکه نیروی متناسب با پیاده کردن اهداف و قوانین اسلامی را سعی کردند کادرسازی کنند و نیروی انسانی را بوجود بیاورند؛ همچنین به کادر قضایی خود ارتقا ببخشند که بحمدالله در هر سه قسمت نیز موفق بودند.

محسنی اژه ای در پاسخ به سئوالی در مورد عدالت اظهار کرد: در خصوص عدالت حقیقتا خیلی قدم های بلندی برداشته شده اما آن چه را که انتظار و توقع نظام جمهوری اسلامی بوده که در همه زمینه ها به معنای واقعی عدالت تحقق پیدا کند، به نظر می رسد که مقام معظم رهبری نیز به همین عنایت دارند و نه تنها عدالت قضایی بلکه عدالت به معنای کامل آن در همه زمینه ها مدنظر بوده است.

وی افزود: در عدالت قضایی و غیرقضایی باید تلاش زیادی کنیم اگرچه کارهای زیادی انجام شده، اما نیازمند گام‌های بلندتری هستیم. معاون اول قوه قضاییه یادآور شد: امروز اگر معیشت، مسکن و شرایط اقتصادی مردم به سرعت اصلاح نشود جرم بیشتر می‌شود و اگر توقع داشته باشیم که بیکاری، معیشت و اصلاح اقتصادی مردم را قوه قضاییه بر عهده گیرد حتما این موضوع یا اتفاق نمی‌افتد، یا دیر رخ می‌دهد یا در نهایت پر هزینه خواهد بود. لذا پیشگیری از وقوع جرم که می‌تواند عدالت را گسترش دهد حتما نیازمند کمک مجلس و دولت کمک است و تجربه نشان داده جایی که دولت و مجلس کمک قوه قضاییه کردند یا خیلی ازمسایل اتفاق نیفتاده یا می‌توان از آن جلوگیری کرد.

محسنی اژه‌ای با اشاره به معضل خانه‌های خالی بیان کرد: چندصد هزار مسکن خالی وجود دارد و مردم هم فاقد مسکن هستند و بازرسی کل کشور آمار دقیقی از وزرات مسکن بگیرد تا مشخص شود تعداد منازل خالی چگونه است و باید دولت سازوکاری ترتیب دهد که این خانه‌ها در اختیار مردم قرار بگیرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نامه دادستان کل کشور به دادستان رومانی درباره مرگ قاضی منصوریدادستان کل کشور در پی انتشار خبر مرگ غلامرضا منصوری در کشور رومانی از آگوستین لازار دادستان کل این کشور خواست موضوع را با سرعت و جدیت پیگیری و نتیجه آن را اعلام نماید.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

محسنی اژه‌ای: در ارتباط با مرگ منصوری رومانی باید پاسخگو باشد | DW | 24.06.2020معاون اول قوه قضاییه می‌گوید مقامات رومانی باید درباره مرگ قاضی منصوری پاسخگو باشند. یک حقوقدان از ابهامات پرونده می‌گوید. اژه‌ای می‌گوید کسانی که مسئولیتی در حکومت دارند در صورت تخلف باید به 'اشد وجه' مجازات شوند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نتیجه کالبدشکافی قاضی منصوری اعلام شد؛ مرگ با خشونت بوده استدادستانی بخارست نتیجه نهایی کالبدشکافی غلامرضا منصوری را اعلام کرد و براساس این گزارش، مرگ وی با خشونت و با شتابزدگی بوده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دادستانی بخارست نتایج اولیه تحقیقات در مورد مرگ قاضی منصوری را اعلام کرددادستانی بخارست نتایج اولیه تحقیقات در مورد مرگ قاضی_منصوری را اعلام کرد نتایج اولیه تحقیقات در مورد مرگ غلامرضا منصوری در رومانی حاکی از مرگ بر اثر برخورد با جسم سخت است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

غلامرضا منصوری پیش از مرگ با هتل تسویه حساب کرده بود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمادگی اخذ نمونه ژنتیک ازخانواده «قاضی منصوری/ افزایش مرگ به دلیل سوءمصرف موادمخدر و الکلمدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از افزایش مرگ به دلیل سوءمصرف موادمخدر خبر داد و همچنین گفت: مسمومیت با الکل متانول که منجر به مرگ و میر شده است در دوره شیوع کرونا افزایش چشمگیری داشته است و این افزایش در تهران هم بسیار محسوس بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »