دختران افغان در ورزشگاه کابل با دختران ایرانی ابراز همبستگی کردند

23/06/1398 11:55:00 ق.ظ

دختران افغان در استادیوم ورزشی در کابل پایتخت افغانستان به خودسوزی سحر خدایاری مشهور به «دختر آبی»

دختران افغان در استادیوم ورزشی در کابل پایتخت افغانستان به خودسوزی سحر خدایاری مشهور به «دختر آبی» در این روزها لیگ برتر فوتبال افغانستان جریان دارد و عصر جمعه 13 سپتامبر بازی نیمه نهایی میان تیم‌های «شاهین آسمایی» و «سیمرغ البرز» برگزار شد که این بازی ساعت 8 دیشب به وقت کابل با نتیجه 5 بر صفر به نفع تیم شاهین آسمایی پایان یافت.

ده‌ها تن از دختران افغان در این مسابقه با کاغذهایی که «هشتگ دختر- آبی» داشت وارد ورزشگاه کابل شدند با دختران ایرانی به خصوص با سحر خدایاری مشهور به «دختر آبی» اعلام حمایت، همدردی و همبستکی کردند. این دختران افغان می‌گویند، اعتراض و خودسوزی سحر خدایاری علیه تبعیض به همه دختران آزادی‌خواه و مبارز جهان مربوط می‌شود و باید مبارزه زنان و دختران تا رسیدن به حقوق شان ادامه یابد.

قابل ذکر است که سحر خداياری دختر ایرانی مشهور به «دختر آبی» روز سه‌شنبه هفته گذشته در اعتراض به تشکیل پرونده قضایی به خاطر ورودش به ورزشگاه آزادی، مقابل یکی از دادسراهای تهران پایتخت ایران خودسوزی کرد و بعد از چند روز بستری شدن در بیمارستان، درگذشت. headtopics.com

عریان گرایان برای عریانی آروزی ایران به مانند افغانستان را دارند.... امنیت نباشد عریانی باشد....

بابا این بندگان خدا برای جویدن آدامس باید احتیاط کنن توش ترقه نباشه.بعد معلوم نیست کی اینارو جمع کرده ازشون فیلم گرفته.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

به خود اش بریده نمی توانیم به دیگران سیمیان می بریم اول خود را نگهدار

کشته شدن 11 سرباز افغان در حمله خودی در قندهار افغانستانمقام‌های ولایت قندهار در جنوب افغانستان شنبه 14 سپتامبر تایید کردند که 11 سرباز پولیس در یک حمله

ابراز همبستگی دختران افغان با 'دختر آبی'دختران افغان در استادیوم کابل با سحر خدایاری، مشهور به 'دختر آبی' ابراز همبستگی کردند

پیروزی دختران فوتبالیست ایران در تورنمنت کافادر اولین دیدار از تورنمنت فوتبال آسیای مرکزی با عنوان کافا، تیم دختران ایران برابر تاجیکستان به میدان رفت و در پایان با نتیجه ۴ بر صفر به پیروزی رسید. در این دیدار محدثه ذلفی سه گل و فاطمه یوسفی یک گل برای ایران به ثمر رساندند.

آموزش موسیقی به کودکان کار در کابلمعصومه دختر جوانی از کابل است که این روزها مشغول آموزش موسیقی به کودکان کار در افغانستان است.

انفجار مقابل مقر ارتش افغانستان در کابلانفجار مقابل مقر ارتش افغانستان در کابل

حمله انتحاری طالبان به قرارگاه ارتش افغانستان در نزدیکی کابلدر حمله‌ای انتحاری به یک پایگاه نظامی ارتش افغانستان در نزدیکی کابل در روز پنجشنبه ۱۲ سپتامبر دستکم ۴ نظامی کشته و ۳ نظامی دیگر زخمی شدند.