دختر ۱۷ ساله‌ای که با سمبوسه روی پای خودش ایستاده

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

سمبوسه‌هایی را که خودش پخته است، عصرها برای فروش به نزدیک‌ترین پارک حوالی خانه‌شان می‌آورد. هر سمبوسه را سه هزار تومان می‌فروشد. حالا که مدرسه‌ها تعطیل شده‌اند، او به فکر کسب و کاری افتاده تا از تعطیلات تابستانی‌اش پول دربیاورد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اسمش «دُرسا» است و ۱۷ سال دارد. وقتی امتحانات مدرسه تمام شده، به فکرش رسیده که کسب و کاری راه بیندازد. یک روز که از جلوی یک خرازی رد می‌شده، آگهی نیاز به فروشنده را می‌بیند. جزئیات کار را جویا می‌شود و شماره تماسش را به صاحب مغازه می‌دهد. با پدرش درباره آگهی صحبت می‌کند و یک بار دیگر با هم به مغازه سر می‌زنند تا این بار پدرش از نزدیک با صاحب مغازه آشنا شود و شرایط را بررسی کند. یک هفته آزمایشی و به صورت رایگان کار می‌کند تا نظر صاحب‌کارش را جلب کند.

ایده کسب و کار خُرد را هم پدرش که مشاور املاک است به او داده اما حالا اوضاع کاری‌ پدرش کساد است. دُرسا می‌گوید: «هر مشاور املاکی را که دیدید پولدار است، به آن پول شک کنید. پدر من نزدیک ۳۰ سال است که این شغل را دارد و تمام اموال ما یک خانه‌ی ۵۸ متری و یک ماشین پراید است. پدرم می‌گوید یکی از همکارانش که دو سال است وارد این حرفه شده، خانه ۵۰ متری‌اش را به ۵۰۰ متری تبدیل کرده است.

پدر این دختر متولد شهر لاهیجان در گیلان است و بعد از سربازی به تهران مهاجرت و ازدواج کرده و حالا سه فرزند دارد که دُرسا بچه وسط خانواده است و آشپزی را هم خوب بلد است. خواهرهایش هم مثل خودش در تهران متولد شده‌اند اما به اندازه درسا به فکر کسب درآمد نیستند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

لعنت بر روحانی

تف به غیرت اونایی که پول نفت رو سر میکشن

کاش این وامثال این تو این کشور کاره ای بودن نه یه مشت دزد تروریست

دمش گرم ما از زندگی و ادعا کردن و منت گذاشتن بلدیم خدایا ما را ادم کن

اونی که از شنیدن این خبر باید خجالت بکشه همیشه خوابه، اکثر اونهایی هم که اینجا بیدارند به وجود همچین شیرزنان افتخار میکنند، و خوشحال میشن

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستگاه هایی که شئونات اسلامی را رعایت نمی کنند، معرفی شوندتهران – ایرنا - معاون اول قوه قضائیه گفت: امیدواریم همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه به وظایف خود در حوزه رعایت شئونات اسلامی و حجاب عمل کند و سازمان بازرسی نسبت به این مصوبه که به منزله قانون است، اقدام کرده و چنانچه کسانی در این زمینه کوتاهی کنند اول تذکر داده و چنانچه عمل نکردند، آن‌ها را معرفی کند. میگم چرا انقد مگس جمع شده؟
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

چرا «شبی که ماه کامل شد» بلوچ‌ها را برآشفت؟چرا فیلم «شبی که ماه کامل شد» مردم بلوچستان را برآشفت؟ بلوچ‌ها می‌گویند بعد از گذشت ده سال چرا دوباره عبدالمالک ریگی باید سر زبان‌ها بیافتد؟ 📹:
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آیا قانونا پدر حق دارد که بدون موافقت مادر در مورد نحوه تحصیل فرزند تصمیم‌گیری کند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کسی که می‌خواهد بر دیگران نظارت کند باید یک سر و گردن بالاتر باشدصبح امروز مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم قضایی و رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه، با حضور معاون اول قوه قضاییه برگزار شد. آفرین حالا هستند؟ حالا هستید؟ چه عجب! تازه به این نتیجه رسیدن ایشون؟!!!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حمله پلیس اسرائیل به فلسطینیانی که مانع ورود یهودیان به مسجدالاقصی بودندحمله پلیس اسرائیل به فلسطینیانی که مانع ورود یهودیان به مسجدالاقصی بودند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روایت چهل و چهارم؛ وصال؛ پناهجویی که می‌خواهد در فرانسه مدل شودaidaghajar امیدوارم بعد این همه سختی و خشونت به آرزویش برسه . آناهیتا هم عاشق مدلینگه. خیلی خوبه که هنوز در دل پناهجویان جوان و آوارگان امید و انگیزه زنده است.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »