دختر_آبادانی, آن_سوی_خبر

دختر_آبادانی, آن_سوی_خبر

دختر آبادان؛ تبرئه مأمور حراست و چگونگی روند قضایی

04/01/2021 09:12:00 ب.ظ

۲ ماه پس از انتشار تصاویر خون‌آلود بهاره چشم به‌راه دختر_آبادانی که واکنش شدید افکار عمومی را به همراه داشت، حالا اخبار از تبرئه مأمور حراست پالایشگاه آبادان که با دست بدن این زن را لمس کرده بود، حکایت دارند. گزارش میلاد پورعیسی miladpoureisa آن_سوی_خبر

***اول آبان۱۳۹۹، ویدیویی از سوی یک خبرنگار خوزستانی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد بهاره چشم‌ به‌راه، زن جوانی در شهر آبادان با صورت خونی توسط دو زن دیگر روی زمین به صورت خوابیده نگه داشته شده بود و یک مامور حراست در آن بین پای خود را روی بدن او می‌گذاشت و در ادامه، اقدام به لمس سینه این زن مجروح کرد.

آیا مدال طلای جواد فروغی پس‌گرفته می‌شود؟ | DW | 01.08.2021 جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

بعد از انتشار واکنش‌های گسترده مردم در شبکه‌های اجتماعی، رییس دادگستری استان خوزستان اقدام مأمور حراست را ناشایست خواند و حتی اخباری از بازداشت او در آبادان هم منتشر شد.افرادی که بهاره چشم به‌راه را نقش بر زمین نگه داشته بودند، بعداً مدعی شدند که او قصد داشته است به زور وارد خانه آن‌ها شود. در همان حال، برخی رسانه‌ها نوشتند صاحب این خانه، یعنی مدیر فضای سبز پالایشگاه آبادان سابقه تجاوز به این شهروند را داشته و بهاره چشم به‌راه می‌خواسته است خانواده او را از این موضوع مطلع کند.

تأکیدپدر بهاره بر ابتلای دختر خود به بیماری روانی و تکذیب ضمنی اخبار مربوط به تجاوز از سوی خود بهاره چشم‌ به‌راه در مقابل دوربین صداوسیما، نگرانی افکار عمومی را از اعمال نفوذ «احمد جهان نژادیان»، مدیر فضای سبز پالایشگاه آبادان در این پرونده بیشتر کرد. headtopics.com

نگرانی از اعمال نفوذ در پروندهاظهارات رییس کل دادگستری خوزستان در مورد در اختیار داشتن مواد آتش‌زا، تیزبر و مقداری اسید از سوی بهاره چشم به‌راه و حتی طرح اتهام سرقت مسلحانه هم به دامنه نگرانی در این مورد اضافه کرد.حالا بهنوشته«بابک پاک‌نیا»، وکیل دادگستری، علاوه بر تبرئه مأمور حراستی که پای خود را روی بدن بهاره چشم‌ به‌راه گذاشته بود، دادگاه برای این دختر جوان قرار جلب به دادرسی صادر و او را متهم به «ورود به زور»، «ایراد ضرب و جرح» و «آتش‌سوزی عمدی» کرده است.

بابک پاک‌نیا در حالی از ادامه رسیدگی به «اتهام اخلاقی» که احتمالاً مربوط به رییس فضای سبز پالایشگاه آبادان است، صحبت کرده که تا امروز هیچ خبری از بازداشت و یا احضار او منتشر نشده است.«موسی برزین خلیفه‌لو»، حقوق‌دان و مشاور حقوقی «ایران‌وایر» با اشاره به تبرئه مأمور حراست پالایشگاه آبادان که با دست، بدن بهاره چشم به‌راه را لمس کرده بود، می‌گوید: «حرکت این مأمور اگر چه از نظر سازمانی می‌تواند تخلف باشد و باید از طرف وزارت نفت با برخورد رو به رو شود اما دست‌کم بر اساس آن‌چه در تصاویر این درگیری دیدیم، لزوماً نمی‌تواند یک جرم به شمار آید. در صورتی که این مأمور اقدام به ضرب و جرح چشم به‌راه کرده و یا حتی ضرب و جرح او را تسهیل کرده باشد، می‌تواند به اتهام ضرب و جرح و یا معاونت در این جرم محکوم شود. ولی چیزی که در تصاویر کوتاه منتشر شده است، لزوماً چنین موردی را اثبات نمی‌کند؛ هرچند دادگاه باید فیلم را با حضور متهم و وکلا بررسی کند. در مورد اتهام آزار جنسی از طریق لمس بدن خانم چشم به‌راه هم دادگاه موظف است با تحقیق کامل از انگیزه متهم از دست زدن به بدن این زن اطمینان حاصل کند.»

بر اساس آن چه بابک پاک‌نیا، وکیل بهاره چشم به‌راه در توییتر خود نوشته، بررسی این صحنه در دادگاه با حضور او و متهم انجام نشده است.از آن سو، در حالی که دست‌کم در تصاویر منتشر شده می‌بینیم که بهاره چشم به‌راه مجروح، و توسط چند نفر محاصره شده، اتهام ورود او به خانه این افراد، آن هم به زور و همراه با آتش سوزی با تردیدهایی روبه‌رو است.

ادامه مطلب: ایران وایر »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

miladpoureisa تودایره جمهوری اسلامی هرچه وحشی باشی محبوبی حکومت تحوشه گله نکنید

احتمال آلودگی‌ آب شرب آبادان به دلیل تخلیه پساب صنعتی

تکمیل ظرفیت ICU بیمارستان طالقانی آبادان / ظرفیت درمان بیش از این پاسخگو نیسترئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان: ظرفیت ICU بیمارستان طالقانی آبادان تکمیل شده است ظرفیت درمان بیش از این پاسخگو نیست وارد پیک تمام عیار بیماری کووید۱۹ شده‌ایم مشاهده افرادی بدون ماسک بسیار جای تعجب دارد عاجزانه از مردم درخواست می‌کنیم با ما همراهی کنند

ارامنه آبادان؛ همسایگی مسجد و کلیسا

برخورد دختر ۱۲ ساله با قطار در قزوینرئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین گفت: دختر ۱۲ ساله‌ای که نزدیک ریل قطار در حال بازی بود با قطار برخورد کرد و به شدت مصدوم شد و با انجام عملیات احیای کارشناسان اورژانس به بیمارستان منتقل شد. احتمالا خبر صحیح برخورد قطار با دختر ۱۲ ساله بوده!! منظور بر خورد قطار با دختر ١٢ ساله ست.

بطری دختر مسافر تایتانیک در دریا؛ فرانسه سندیت نامه را بررسی می‌کند«من این بطری را به وسط اقیانوس اطلس می‌اندازم. ما باید چند روز دیگر به نیویورک برسیم. اگر کسی آن را پیدا کرد، لطفا به خانواده لوفور در لیه‌وَن خبر بدهد. ماتیلد لوفور.»