دختر نوجوان فنلاندی برای یک روز رئیس جمهور شد

16/07/1400 01:23 ب.ظ

دختر نوجوان فنلاندی برای یک روز رئیس جمهور شد بیشتر بخوانید🔽

نلا سالمینن، نوجوان ۱۶ ساله روز چهارشنبه ششم اکتبر به مدت یک روز پا جای پای سائولی نینیسته، رئیس جمهور فنلاند گذاشت. کارزار «قدرت گیری دختران» در فنلاند از سوی سازمان غیردولتی بین‌المللی «پلان اینترنشنال» برای افزایش آگاهی دختران به توانایی‌هایشان و همچنین ترویج حقوق آنان راه افتاده است.

از همین رو نلا سالمینن در کنار رئیس جمهور فنلاند با سیاستمداران ملاقات کرد و در یک کنفرانس اقلیمی سخنرانی کرد.

تجربه قدرت در ۱۶ سالگی؛ دختر نوجوان برای یک روز «نخست‌وزیر» فنلاند شد نلا از تجربه روزی که به صورت نمادین رئیس جمهور فنلاند شده است به عنوان بهترین تجربه‌های زندگی‌اش نام برد و گفت: «باید توانایی‌های دختران بیشتر شناخته شود و همچنین آن‌ها باید بیشتر در سیاستگذاری ها مشارکت داشته باشند.»

او در ادامه گفت: «منصفانه نیست تصمیم هایی که تأثیر زیادی بر من دارند بدون پرسیدن نظر هم نسل‌هایم گرفته شوند.»نلا همچنین در مورد آثار اطلاعات غلط درباره‌ جنسیت که در فضای مجازی منتشر می‌شوند با رئیس جمهور فنلاند گفتگو کرد. او گفت: «اطلاعات غلط و ضد اطلاعات در اینترنت رشد کرده به گونه‌ای که پیدا کردن اطلاعات درست واقعاً دشوار است.» headtopics.com

ما هم برای یک روز دیگه زنده ماندیم!

آی پی ثابت فیلتر شکن منم برای فنلانده

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کوچ ۷۰ میلیون کاربر از فیس‌بوک و شرکا به تلگرام ظرف یک روز | DW | 06.10.2021اختلال در دسترسی به فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ حدود هفت ساعت طول کشید. هفت ساعتی که میلیاردها دلار زیان بر جای نهاد. از سوی دیگر، بسیاری از کاربران پیام‌رسان‌های زیرمجموعه فیس‌بوک نیز به سراغ دیگر پیام‌رسان‌ها رفتند. به 🥚م زنده باد تلگرام

دولت بلژیک به زودی طرح «چهار روز کار در هفته» را نهایی خواهد کردمطالعات نشان داده است که اجرای آزمایشی «هفته کار چهار روزه» در ایسلند باعث کاهش استرس نیروی کار شده، خطر فرسودگی شغلی را کاهش داده و هیچ تاثیری منفی بر بهره وری یا ارائه خدمات نداشته است.

علی‌اف: خواستار برقراری روابط با ارمنستان هستیمرئیس جمهور آذربایجان از تمایل برای برقراری روابط با ارمنستان خبر داده و خواستار همکاری اتحادیه اروپا در این خصوص شد. - خبرگزاری آناتولی غلط کرده این دزد باید زندانی بشود

دستور رئیسی برای تعیین تکلیف اموال تملیکی گمرک تا سه ماه آیندهرئیس جمهور با تاکید بر ضرورت مشخص شدن وضعیت اموال موجود در انبارهای اموال تملیکی گمرک، برای تعیین تکلیف اجناس موجود در انبارهای گمرک استان بوشهر مدت زمان سه ماهه تعیین کرد.

علی‌اف: خواستار برقراری روابط با ارمنستان هستیم/ وضعیت در قفقاز جنوبی ممکن است کاملا تغییر کندرئیس جمهوری آذربایجان از تمایل برای برقراری روابط با ارمنستان خبر داده و خواستار همکاری اتحادیه اروپا در این خصوص شد. جالب است که بین این دو کشور دشمن، بازهم ایران بازنده هستش

اسکوچیچ: یک بازی بزرگ برابر یک تیم بزرگ داریم/ برای پیروزی به میدان می‌رویمسرمربی تیم ملی فوتبال ایران بازی برابر امارات را یک بازی بزرگ و سخت توصیف کرد. در جریان باشید قیمت برنج ایرانی ۶۰ هزار تومن تمام حتی بیشتر از سه برابر قیمت دوران روحانی! عجب جارکشیه این رئیسی دولت، مجلس ما کارکنان ارتش شغلمون از سازمان‌های دیگه خاص تر و سخت تره و حقوقمون از همه ضعیف تر و اینطور نشه هرکس اعتراض کرد بهش برسید. باید درراستای عدالت با این تورم حقوق های ما رو نیز با سازمان‌هایی که زیاد میگیرن همسان‌سازی کنید.به امیدرفع تبعیض و برقراری عدالت

واگذاری نمادین قدرت به نلا سالمینن در این کشور اسکاندیناوی در راستای کارزار «قدرت گیری دختران» انجام شده است.

کارزار «قدرت گیری دختران» در فنلاند از سوی سازمان غیردولتی بین‌المللی «پلان اینترنشنال» برای افزایش آگاهی دختران به توانایی‌هایشان و همچنین ترویج حقوق آنان راه افتاده است.

از همین رو نلا سالمینن در کنار رئیس جمهور فنلاند با سیاستمداران ملاقات کرد و در یک کنفرانس اقلیمی سخنرانی کرد.

تجربه قدرت در ۱۶ سالگی؛ دختر نوجوان برای یک روز «نخست‌وزیر» فنلاند شد

نلا از تجربه روزی که به صورت نمادین رئیس جمهور فنلاند شده است به عنوان بهترین تجربه‌های زندگی‌اش نام برد و گفت: «باید توانایی‌های دختران بیشتر شناخته شود و همچنین آن‌ها باید بیشتر در سیاستگذاری ها مشارکت داشته باشند.»

او در ادامه گفت: «منصفانه نیست تصمیم هایی که تأثیر زیادی بر من دارند بدون پرسیدن نظر هم نسل‌هایم گرفته شوند.»نلا همچنین در مورد آثار اطلاعات غلط درباره‌ جنسیت که در فضای مجازی منتشر می‌شوند با رئیس جمهور فنلاند گفتگو کرد. او گفت: «اطلاعات غلط و ضد اطلاعات در اینترنت رشد کرده به گونه‌ای که پیدا کردن اطلاعات درست واقعاً دشوار است.»

سانا مارین، نخست وزیر فنلاند که در سال ۲۰۱۹ قدرت را در ۳۴ سالگی برعهده گرفت، در آن زمان جوان ترین رئیس دولت در جهان بود.

او رهبری ائتلافی از پنج حزب چپ میانه را بر عهده داشت که همگی توسط زنان اداره می‌شدند.