دختر شایسته آلمان در گذر زمان | DW | 28.02.2021

28/02/2021 08:49:00 ب.ظ

زن شایسته آلمان برای سال ۲۰۲۱ انتخاب شد. تقریبا صد سالی می‌شود که در آلمان رقابت 'دختر شایسته' برگزار می‌شود. تغییر و تحولات در نحوه انتخاب و 'ایده‌ال زیبایی' را در این گزارش تصویری ببینید:

دختر شایسته

زن شایسته آلمان برای سال ۲۰۲۱ انتخاب شد. تقریبا صد سالی می‌شود که در آلمان رقابت ' دختر شایسته ' برگزار می‌شود. تغییر و تحولات در نحوه انتخاب و 'ایده‌ال زیبایی' را در این گزارش تصویری ببینید:

زن شایسته آلمان برای سال ۲۰۲۱ انتخاب شد. تقریبا صد سالی می‌شود که در آلمان رقابت ' دختر شایسته ' برگزار می‌شود. تغییر و تحولات در نحوه انتخاب و 'ایده‌ال زیبایی' را در این گزارش تصویری ببینید:

"Miss Germany" سال ۲۰۲۱ مدیر یک فروشگاه است، ۳۳ سال سن دارد و مادر دو فرزند است. سال‌هاست که نمایش اندامی زیبا در بیکینی دیگر معیار انتخاب دختر شایسته نیست. امسال در میان ۱۶ نماینده ایالت‌های آلمان زنان قربانی تجاوز جنسی، دانشجوی مرحله دکتری، فعال حقوق زنان و کلیشه"چاقی" نیز حضورداشتند."قدرت دهی زنان واقعی" #EmpoweringAuthenticWomen شعار رقابت امسال بود.

در سال ۱۹۳۱"دوشس فون فری‌برگ" که دختری از یک خانواده اشرافی بود عنوان دختر شایسته آلمان را بدست آورد. او در سال ۱۹۲۹ با نام هنری"دیسی دِ اورا" در فیلم صامت"جعبه پاندورا" به کارگردانی"جرج ویلهلم پابست" ایفای نقش کرده و به شهرت رسیده بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

همه_چیز_را_به_بورس_بسپارید

رسوایی خرید ماسک در آلمان؛ روزهای دشوار یاران مرکل در آستانه انتخابات محلیدادستانی مونیخ تحقیق درباره رسوایی «واسطه‌گری برای خرید ماسک» و ارتکاب «تقلب» و «فساد مالی» در این پرونده را آغاز کرده است.

برگزاری دو انتخابات ایالتی در آلمان در کوران کرونا | DW | 14.03.2021امروز یکشنبه در دو ایالت آلمان انتخابات برگزار می‌شود. به خاطر بحران کرونا مشارکت پستی بالا خواهد بود. در ایالت‌های راینلند فالتس و بادن وورتمبرگ مجموعا ۱۱ میلیون نفر از شهروندان می‌توانند پای صندوق‌های رأی بروند.

۸۰ سالگی ولفگانگ پترسن؛ از سریال‌سازی در آلمان تا کارگردانی در‌ هالیوود | DW | 14.03.2021ولفگانگ پترسن، کارگردان سریال‌های تلویزیون آلمان، با کارگردانی فیلم 'کشتی' راهش را به ‌هالیوود گشود و به موفقیت‌های بزرگی دست یافت. پترسن که روز ۱۴ مارس ۲۰۲۱ تولد ۸۰ سالگی‌اش را جشن می‌گیرد، در فکر بازنشستگی نیست. Das boot که در ایران به (زیردریایی)میشناسند این فیلم رو،

پنج مظنون دیگر در پرونده زد و بند معاملات ماسک در آلمان | DW | 17.03.2021در جریان پرونده گئورگ نوسلاین از حزب سوسیال مسیحی (CSU) که به اتهام زد و بند در رابطه با خرید ماسک در جریان است، پنج نفر دیگر مورد ظن قرار گرفته‌اند. برخی از اعضای بلندپایه حزب سوسیال مسیحی در مظان اتهام قرار دارند. جای خانم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان را خالی دیدند از فرصت سو استفاده کردند. دولت المان با لابی های ج ا کاری نداره؟

تشدید بی‌سابقه محدودیت‌های کرونایی در ایام عید پاک در آلمان | DW | 23.03.2021تصمیم درباره تشدید محدودیت‌های کرونایی در آلمان در جلسه مشترک صدراعظم با مسئولان ایالت‌های این کشور اتخاذ شد. برای نخستین بار از زمان شیوع ویروس کرونا قرار است سوپرمارکت‌ها در آلمان نیز تعطیل شوند. الان همین خبر باعث میشه مردم حمله کنن به سوپر مارکتا و قفسه‌ها رو خالی کنن 🤦🏻‍♂️

آلمان دختر شایسته آلمان در گذر زمان زن شایسته آلمان برای سال ۲۰۲۱ انتخاب شد.Aa احزاب دموکرات مسیحی و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن در آلمان به دنبال رسوایی «واسطه گری برای خرید ماسک» روز چهارشنبه اعلام کردند که همه نمایندگان شان در پارلمان باید کسب سودهای احتمالی در جریان معاملات را اعلام کنند.میزان مشارکت پستی در انتخابات در این دوره بالا خواهد بود سال انتخاباتی ۲۰۲۱ امروز یکشنبه ۲۴ اسفند (۱۴ مارس) در دو ایالت آلمان شروع می‌شود: ایالت‌های راینلند فالتس و بادن وورتمبرگ.فرهنگ و هنر ۸۰ سالگی ولفگانگ پترسن؛ از سریال‌سازی در آلمان تا کارگردانی در‌ هالیوود ولفگانگ پترسن، کارگردان سریال‌های تلویزیون آلمان، با کارگردانی فیلم"کشتی" راهش را به ‌هالیوود گشود و به موفقیت‌های بزرگی دست یافت.

تقریبا صد سالی می‌شود که در آلمان رقابت"دختر شایسته" برگزار می‌شود. تغییر و تحولات در نحوه انتخاب و"ایده‌ال زیبایی" را در این گزارش تصویری ببینید: آنیا کالن‌باخ ۲۰۲۱ "Miss Germany" سال ۲۰۲۱ مدیر یک فروشگاه است، ۳۳ سال سن دارد و مادر دو فرزند است. بر این اساس نمایندگان این دو حزب که متحد دیرین یکدیگر به شمار می روند باید تا جمعه شب هرگونه سودی را که از معاملات احتمالی برای خرید و فروش محصولات پزشکی از جمله ماسک کسب کرده اند اعلام کنند. سال‌هاست که نمایش اندامی زیبا در بیکینی دیگر معیار انتخاب دختر شایسته نیست. حوزه‌ها از ساعت ۸ بامداد تا ساعت ۱۸ باز خواهند بود. امسال در میان ۱۶ نماینده ایالت‌های آلمان زنان قربانی تجاوز جنسی، دانشجوی مرحله دکتری، فعال حقوق زنان و کلیشه"چاقی" نیز حضورداشتند. این دو نماینده در مجموع به طور مستقیم یا غیرمستقیم صدها هزار یورو از ایفای نقش واسطه برای خرید ماسک سود به دست آورده اند."قدرت دهی زنان واقعی" #EmpoweringAuthenticWomen شعار رقابت امسال بود. تابوی همجنس‌گرایی ولفگانگ پترسن پس از نخستین فیلم خود به تابوی هم‌جنس‌گرایی پرداخت و فیلمی ساخت به نام"پی‌آمد".

اولین دختر شایسته آلمان در سال ۱۹۲۷ مراسم انتخاب اولین دختر شایسته آلمان در"قصر ورزش" برلین برگزار شد و هیلدگارد کوانت ۲۱ ساله در آن سال تاج را بر سر گذاشت. دادستانی مونیخ تحقیق درباره رسوایی «واسطه گری برای خرید ماسک» و ارتکاب «تقلب» و «فساد مالی» در این پرونده را آغاز کرده است. در ایالت بادن وورتمبرگ هم‌اکنون ائتلافی از احزاب دموکرات مسیحی و سبزها بر سر کار است با ریاست وینفرید کرچمان از حزب سبزها. مردان سرشناس شهر همچون فریتس لانگ، کارگردان سینما و ارنستو دی‌فیوری، مجسمه‌ساز در انتخاب دختر شایسته نقش داشتند. دیسی دِ اورا ۱۹۳۱ در سال ۱۹۳۱"دوشس فون فری‌برگ" که دختری از یک خانواده اشرافی بود عنوان دختر شایسته آلمان را بدست آورد. آنگلا مرکل اعلام کرده است که در نظر دارد پس از ۱۶ سال حضور در قدرت پس از برگزاری انتخابات پارلمانی خود را بازنشسته کند. او در سال ۱۹۲۹ با نام هنری"دیسی دِ اورا" در فیلم صامت"جعبه پاندورا" به کارگردانی"جرج ویلهلم پابست" ایفای نقش کرده و به شهرت رسیده بود. انتخابات در شرایطی انجام می‌گیرد که رسوایی پخش ماسک به شدت به حیثیت حزب دموکرات مسیحی لطمه زده است. اولین دختر شایسته پس از جنگ سوزانه فیرله که بعد از ازدواج با همسر نروژی‌اش نام اریکسن را برگزید در سال ۱۹۵۰ به عنوان اولین دختر شایسته جمهوری فدرال آلمان پس از جنگ جهانی دوم انتخاب شد. هم‌رسانی این مطلب:. موفقیت این فیلم ابتدا در آلمان و سپس در آمریکا برسر زبان‌ها افتاد.

انتخاب اریکسن که با سال‌های"معجزه اقتصادی" آلمان همراه بود، باعث شهرت‌ یافتن او با عنوان"دوشیزه معجزه" شد. ملکه زیبایی آلمان شرقی با پایان جنگ جهانی دوم و تقسیم آلمان به دو کشور شرقی و غربی، رقابت انتخاب دختر شایسته در جمهوری دمکراتیک آلمان (آلمان شرقی) نیز برگزار شد و"لتیسیا کوفکه" بعنوان اولین دختر شایسته در آلمان شرقی انتخاب شد.  در همین زمینه:. سوم در آلمان، دختر شایسته جهان پترا شورمان که در رقابت دختر شایسته آلمان در سال ۱۹۵۶ عنوان سوم را بدست آورده بود، در رقابت"دختر شایسته جهان" در لندن مقام نخست را کسب کرد. او پس از این موفقیت بعنوان مجری و هنرپیشه وارد دنیای تلویزیون و سینما شد. گرتی داوب، گریس کلی آلمان گرتی داوب از هامبورگ در سال ۱۹۵۷ عنوان دختر شایسته را به دست آورد و در رقابت‌های اروپا سوم و جهانی نیز رتبه پنجم را بدست آورد. ولفگانگ پترسن اکنون دیگر در فکر هالیوود و ادامه فعالیت در عرصه سینمای بین‌المللی بود.

او به‌خاطر شباهت‌اش به کریس کلی، ستاره هالیوود و برنده جایزه اسکار، به"گریس کلی آلمان" شهرت یافت. مهندسی از شرق آلمان مارلن اشمیت در سال ۱۹۶۱ عنوان دختر شایسته آلمان را به دست آورد. او به عنوان مهندس صنایع تازه ۸ ماه بود که از شهر"ینا" در آلمان شرقی برای کار به اشتوتگارت در غرب آلمان رفته بود. دختر شایسته با موی کوتاه اینس کوبا در سال ۱۹۹۱ اولین دختر شایسته آلمان با موی کوتاه بود. او که در این عکس بر گونه هانس دیتریش گنشر، وزیر خارجه وقت آلمان بوسه می‌زند، در سال ۱۹۹۸ در مبارزه انتخاباتی هلموت کهل، صدر اعظم اسبق کشور نیز شرکت داشت."مرگ در آینه" فیلمی بود با بازیگری کلینت ایستوود و جان مالکوویچ در ژانر جنایی، اکشن، مهیج و سیاسی که در سال ۱۹۹۳ اکران شد.

اینس کوبا بعدا به صورت حرفه‌ای – تجاری در عرصه"انتخاب دختر شایسته" فعال شد. ورونا فلدبوش ۱۹۹۳ ورونا فلد‌بوش که پس از ازدواج نام همسرش را برگزید و به ورونا پوت شهرت یافت در سال ۱۹۹۳ دختر شایسته آلمان شد. او خیلی سریع وارد شو‌های تلویزیون‌های خصوصی شد. پوت در همان سال عنوان"دوشیزه بین‌قاره‌ای" و دو سال بعد هم عنوان"دوشیزه رویایی آمریکا" را به دست آورد. کسی که تاج این عنوان را بر سر او نهاد، دونالد ترامپ بود که بعدا رئیس جمهور آمریکا شد. طوفان که فیلمی در ژانر اکشن-حادثه‌ای است از بازیگرانی چون جورج کلونی و مارک والبرگ سود برده و داستان ناخدای ماهر یک کشتی ماهیگیری را روایت می‌کند که به علت ناموفق بودن در صید ماهی، از سوی کارفرمایش تهدید به اخراج شده است.

متولد ایران، دختر شایسته آلمان شرمینه شهریور تهرانی در سال ۲۰۰۴ دختر شایسته آلمان و در سال ۲۰۰۵ دختر شایسته اروپا شد. شهریور فقط یک سال داشت که خانواده‌اش به آلمان مهاجرت کرد. او در لیشتن‌بوش در جنوب شهر آخن بزرگ شده و در دانشگاه این شهر در رشته علوم اجتماعی تحصیل کرده است. دختر شایسته مذهبی لنا برودر دانشجوی رشته الهیات که کاتولیک مومنی بود و پس از پایان تحصیلات معلم تعلیمات دینی شد، در سال ۲۰۱۶ به عنوان دختر شایسته آلمان انتخاب شد. او که در این عکس در دیدار با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان دیده می‌شود نیز کتابی با عنوان"زیبایی در من – با ایمان به سوی موفقیت" نوشت. خدای دریا ولفگانگ پترسن در سال ۲۰۰۶ میلادی مجبور به پذیرش شکستی بزرگ شد.

افسر پلیس، دختر شایسته ۲۰۱۹ نادین برنایس که در سال وحدت دو آلمان در سال ۱۹۹۰ در شهر درسدن واقع در شرق کشور متولد شده، در سال ۲۰۱۹ به عنوان دختر شایسته آلمان انتخاب شد. او افسر پلیس در اشتوتگارت است. زن شایسته ۲۰۲۰ با حذف قانون عدم اجازه شرکت زنانی که دارای فرزند هستند، راه برای حضور بسیاری از زنان دیگر باز شد."لئونی شارلوته فون هازه"، اولین مادری است که به‌ عنوان زن شایسته انتخاب می‌شود. علاوه بر این، او این عنوان را در سن ۳۵ سالگی کسب کرد که در تاریخ این رقابت‌ها مسن‌ترین نیز هست. چهار نفر علیه بانک "چهار نفر علیه بانک" به کارگردانی پترسن كه در ژانر کمدی ـ جنایی ساخته شده است، در سال ۲۰۱۶ به سینماها راه یافت.

آنیا کالن‌باخ ۲۰۲۱ "Miss Germany" سال ۲۰۲۱ مدیر یک فروشگاه است، ۳۳ سال سن دارد و مادر دو فرزند است. سال‌هاست که نمایش اندامی زیبا در بیکینی دیگر معیار انتخاب دختر شایسته نیست. امسال در میان ۱۶ نماینده ایالت‌های آلمان زنان قربانی تجاوز جنسی، دانشجوی مرحله دکتری، فعال حقوق زنان و کلیشه"چاقی" نیز حضورداشتند."قدرت دهی زنان واقعی" #EmpoweringAuthenticWomen شعار رقابت امسال بود. اولین دختر شایسته آلمان در سال ۱۹۲۷ مراسم انتخاب اولین دختر شایسته آلمان در"قصر ورزش" برلین برگزار شد و هیلدگارد کوانت ۲۱ ساله در آن سال تاج را بر سر گذاشت. تابوی همجنس‌گرایی ولفگانگ پترسن پس از نخستین فیلم خود به تابوی هم‌جنس‌گرایی پرداخت و فیلمی ساخت به نام"پی‌آمد".

مردان سرشناس شهر همچون فریتس لانگ، کارگردان سینما و ارنستو دی‌فیوری، مجسمه‌ساز در انتخاب دختر شایسته نقش داشتند. دیسی دِ اورا ۱۹۳۱ در سال ۱۹۳۱"دوشس فون فری‌برگ" که دختری از یک خانواده اشرافی بود عنوان دختر شایسته آلمان را بدست آورد. او در سال ۱۹۲۹ با نام هنری"دیسی دِ اورا" در فیلم صامت"جعبه پاندورا" به کارگردانی"جرج ویلهلم پابست" ایفای نقش کرده و به شهرت رسیده بود. اولین دختر شایسته پس از جنگ سوزانه فیرله که بعد از ازدواج با همسر نروژی‌اش نام اریکسن را برگزید در سال ۱۹۵۰ به عنوان اولین دختر شایسته جمهوری فدرال آلمان پس از جنگ جهانی دوم انتخاب شد. انتخاب اریکسن که با سال‌های"معجزه اقتصادی" آلمان همراه بود، باعث شهرت‌ یافتن او با عنوان"دوشیزه معجزه" شد. موفقیت این فیلم ابتدا در آلمان و سپس در آمریکا برسر زبان‌ها افتاد.

ملکه زیبایی آلمان شرقی با پایان جنگ جهانی دوم و تقسیم آلمان به دو کشور شرقی و غربی، رقابت انتخاب دختر شایسته در جمهوری دمکراتیک آلمان (آلمان شرقی) نیز برگزار شد و"لتیسیا کوفکه" بعنوان اولین دختر شایسته در آلمان شرقی انتخاب شد. سوم در آلمان، دختر شایسته جهان پترا شورمان که در رقابت دختر شایسته آلمان در سال ۱۹۵۶ عنوان سوم را بدست آورده بود، در رقابت"دختر شایسته جهان" در لندن مقام نخست را کسب کرد. او پس از این موفقیت بعنوان مجری و هنرپیشه وارد دنیای تلویزیون و سینما شد. گرتی داوب، گریس کلی آلمان گرتی داوب از هامبورگ در سال ۱۹۵۷ عنوان دختر شایسته را به دست آورد و در رقابت‌های اروپا سوم و جهانی نیز رتبه پنجم را بدست آورد. او به‌خاطر شباهت‌اش به کریس کلی، ستاره هالیوود و برنده جایزه اسکار، به"گریس کلی آلمان" شهرت یافت. ولفگانگ پترسن اکنون دیگر در فکر هالیوود و ادامه فعالیت در عرصه سینمای بین‌المللی بود.

مهندسی از شرق آلمان مارلن اشمیت در سال ۱۹۶۱ عنوان دختر شایسته آلمان را به دست آورد. او به عنوان مهندس صنایع تازه ۸ ماه بود که از شهر"ینا" در آلمان شرقی برای کار به اشتوتگارت در غرب آلمان رفته بود. دختر شایسته با موی کوتاه اینس کوبا در سال ۱۹۹۱ اولین دختر شایسته آلمان با موی کوتاه بود. او که در این عکس بر گونه هانس دیتریش گنشر، وزیر خارجه وقت آلمان بوسه می‌زند، در سال ۱۹۹۸ در مبارزه انتخاباتی هلموت کهل، صدر اعظم اسبق کشور نیز شرکت داشت. اینس کوبا بعدا به صورت حرفه‌ای – تجاری در عرصه"انتخاب دختر شایسته" فعال شد."مرگ در آینه" فیلمی بود با بازیگری کلینت ایستوود و جان مالکوویچ در ژانر جنایی، اکشن، مهیج و سیاسی که در سال ۱۹۹۳ اکران شد.

ورونا فلدبوش ۱۹۹۳ ورونا فلد‌بوش که پس از ازدواج نام همسرش را برگزید و به ورونا پوت شهرت یافت در سال ۱۹۹۳ دختر شایسته آلمان شد. او خیلی سریع وارد شو‌های تلویزیون‌های خصوصی شد. پوت در همان سال عنوان"دوشیزه بین‌قاره‌ای" و دو سال بعد هم عنوان"دوشیزه رویایی آمریکا" را به دست آورد. کسی که تاج این عنوان را بر سر او نهاد، دونالد ترامپ بود که بعدا رئیس جمهور آمریکا شد. متولد ایران، دختر شایسته آلمان شرمینه شهریور تهرانی در سال ۲۰۰۴ دختر شایسته آلمان و در سال ۲۰۰۵ دختر شایسته اروپا شد. طوفان که فیلمی در ژانر اکشن-حادثه‌ای است از بازیگرانی چون جورج کلونی و مارک والبرگ سود برده و داستان ناخدای ماهر یک کشتی ماهیگیری را روایت می‌کند که به علت ناموفق بودن در صید ماهی، از سوی کارفرمایش تهدید به اخراج شده است.

شهریور فقط یک سال داشت که خانواده‌اش به آلمان مهاجرت کرد. او در لیشتن‌بوش در جنوب شهر آخن بزرگ شده و در دانشگاه این شهر در رشته علوم اجتماعی تحصیل کرده است. دختر شایسته مذهبی لنا برودر دانشجوی رشته الهیات که کاتولیک مومنی بود و پس از پایان تحصیلات معلم تعلیمات دینی شد، در سال ۲۰۱۶ به عنوان دختر شایسته آلمان انتخاب شد. او که در این عکس در دیدار با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان دیده می‌شود نیز کتابی با عنوان"زیبایی در من – با ایمان به سوی موفقیت" نوشت. افسر پلیس، دختر شایسته ۲۰۱۹ نادین برنایس که در سال وحدت دو آلمان در سال ۱۹۹۰ در شهر درسدن واقع در شرق کشور متولد شده، در سال ۲۰۱۹ به عنوان دختر شایسته آلمان انتخاب شد. خدای دریا ولفگانگ پترسن در سال ۲۰۰۶ میلادی مجبور به پذیرش شکستی بزرگ شد.

او افسر پلیس در اشتوتگارت است. زن شایسته ۲۰۲۰ با حذف قانون عدم اجازه شرکت زنانی که دارای فرزند هستند، راه برای حضور بسیاری از زنان دیگر باز شد."لئونی شارلوته فون هازه"، اولین مادری است که به‌ عنوان زن شایسته انتخاب می‌شود. علاوه بر این، او این عنوان را در سن ۳۵ سالگی کسب کرد که در تاریخ این رقابت‌ها مسن‌ترین نیز هست. بیشتر بخوانید . چهار نفر علیه بانک "چهار نفر علیه بانک" به کارگردانی پترسن كه در ژانر کمدی ـ جنایی ساخته شده است، در سال ۲۰۱۶ به سینماها راه یافت.