دختران دانش‌آموز افغان با معلمان و کارکنان مدرسه به رواندا منتقل می‌شوند

03/06/1400 12:00 ق.ظ

چند روز قبل، بسیج راسخ گفته بود که مدارک دانش آموزانش را «برای محافظت از آنها و خانواده‌های‌شان» سوزانده است.

چند روز قبل، بسیج راسخ گفته بود که مدارک دانش آموزانش را «برای محافظت از آنها و خانواده‌های‌شان» سوزانده است. سازمان ملل متحد روز سه شنبه هشدار داد که حقوق زنان افغان «خط قرمز» است و طالبان نباید از آن عبور کنند.

میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل روز سه‌شنبه در افتتاحیه نشست ویژه شورای حقوق بشر این سازمان در مورد افغانستان گفت: «خط قرمز اصلی، نحوه برخورد طالبان با زنان و دختران خواهد بود و اکنون بر عهده طالبان است که این تعهدات را به واقعیت تبدیل کند.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید طالبان امروز می‌گویند به حقوق زنان احترام می‌گذارند و زنان در کشور اجازه تحصیل و کار خواهند داشت. خانم باشله در اوایل ماه اوت به گزارش مواردی از نقض حقوق بشر در افغانستان که می‌تواند «جنایت جنگی» و جنایات مربوط به آن تلقی شود، اشاره کرده بود. او روز سه‌شنبه نیز گفت که «اطلاعات معتبری» دریافت کرده که نشان دهنده «نقض جدی حقوق بین‌الملل بشردوستانه» و «نقض حقوق بشر» در بسیاری از زمینه‌ها در کشور تحت کنترل طالبان بوده است.

علاوه بر رواندا، اوگاندا نیز در حال بررسی درخواست آمریکا برای پذیرش مهاجران افغان است. بر اساس گزارش‌های تأیید نشده، دولت کامپالا هفته گذشته با میزبانی حدود ۲ هزار شهروند افغان موافقت کرده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

رواندا....؟ از چاهی به چاهی دیگر... خى کى در وطن مى مانند اى چى بد بختى است از طرف خارجى ها ننگ بر آمریکا!

یکی از افغان‌‌های منتقل شده به فرانسه که مظنون به ارتباط با طالبان است، شبانه بازداشت شدیکی از افغان‌‌های منتقل شده به فرانسه که مظنون به ارتباط با طالبان است، شبانه بازداشت شد جزئیات بیشتر🔽 همیشه خبر خوش داشته باشید . چقدر هم عالی . پس دوباره بفرستین اش پیش برادرانی وحشیش این گله وحشی هرجای دیگر بروند انجا را هم گنده میکنند انشالا که دامن گیر خودتان بشن که شماها کشورای غربی از همه گروهای تروریستی حمایت کردین

واکنش بانک رفاه به اظهارات معاون شهرداری تهران درباره ۴۰۰ میلیاردی که در حساب بانک باقی ماندهبانک رفاه کارگران با ارسال جوابیه ای به اظهارات امروز معاون شهرداری تهران با عنوان « با تخلف بانک رفاه و سازمان تأمین اجتماعی برخورد شود » واکنش نشان داد. گاگول هنوز خودش نمیدونه قراره وزیر کدوم وزارت خونه بشه رئیسی مادر جنده میخواد با این سالی یه میلیون مسکن بسازه؟ با این کس مغزها مملکت و اداره خواهد کرد؟ شرم بر شما بیشرفان و حامیان ابلهش .

دوربین‌های امنیتی زندان اوین در حمایت از «اعتراضات و زندانیان سیاسی» هک شدیک گروه هکری به نام «عدالت علی» با انتشار تصاویری از دوربین‌های امنیتی زندان اوین، از این زندان به عنوان «لکه ننگی» برای ابراهیم رئیسی نام برد و اعلام کرد در حمایت از اعتراضات و با خواست آزادی زندانیان سیاسی، دوربین‌های امنیتی زندان اوین را هک کرده است. آخوند مفت خور نماز جماعتی زندان همچین از روی اونی که پخش زمین شده بی تفاوت رد میشه انگار داره از رو پرچم آمریکا و اسرائیل رد میشه... حالا اگه زن بی حجاب تو پارک اینطور ولو شده بود رو زمین تمام طرق سامورایی نهی از منکر رو روش پیاده میکرد تا از زمین بلندش کنه... اتاق قاتلان خون آشام 💩🖕🤮🖕🤮😠💩واسیران اکثرا بیگناه😩😠😱تو روح وروی 2 رهبر رژیم💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩🥱

جبهه مقاومت پنجشیر: به دنبال مذاکره و گفت‌وگو با طالبان هستیمیکی از اعضای ارشد جبهه مقاومت پنجشیر افغانستان در مصاحبه با آناتولی گفت که آن‌ها عمیقا باور دارند که می‌توان مسائل را از طریق گفت‌وگو و مذاکره حل‌وفصل کرد. - خبرگزاری آناتولی

تصاویری از اندونزی؛ مهاجران افغان در تظاهراتی علیه طالبان خواستار اسکان سریع شدندصدها مهاجر افغان در اندونزی در اعتراض به تسلط طالبان بر افغانستان و طولانی شدن روند اِسکان خودشان، در خیابان‌های جاکارتا، پایتخت، کشور تظاهرات کردند.

دیدار نخست وزیر فرانسه با پناهجویان افغان در حومه پاریسژان کستکس، نخست وزیر فرانسه، سه شنبه با پناهجویان افغانستانی که در روزهای گذشته موفق به فرار از کابل شده‌اند دیدار و گفتگو کرد.