دبیرکل فیفا خطاب به دولتهای جهان: به ورزشکاران زن افغانستان اسکان بدهید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دبیرکل فیفا خطاب به دولتهای جهان: به ورزشکاران زن افغانستان اسکان بدهید جزئیات بیشتر🔽

جیانی اینفاتینو، رئیس ایتالیایی-سوئیسی فیفا که به قطر، میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ سفر کرده است از تمام دولتهای جهان خواست تا برای «ورزشکاران پناهجو و تبعیدی افغان امکانات لازم را برای آینده ای روشن تر» فراهم کنند. رئیس فیفا از جامعه جهانی، فدراسیون های فوتبال و دولت‌ها خواسته است تا امکانات اسکان را برای پناهجویان افغان، خصوصا زنان ورزشکار فراهم کنند.

وی در این سفر با ۱۵۰ پناهجوی افغان مستقر در قطر که بدلیل نقش خود در فوتبال زنان افغانستان مورد تهدید قرار گرفته بودند،‌ دیدار و گفتگو کرد. ​در میان این پناهجویانی که در قطر اقامت دارند، تعدادی از بازیکنان تیم های زیر۲۳ سال، زیر ۱۷ و ۱۵ سال زنان افغانستان به همراه اعضای خانواده شان حضور دارند. همچنین مربیان تیمهای زنان، دبیرکل فدراسیون فوتبال، مسئول مطبوعاتی، مدیران بخش مالی و اداری نیز در کمپ پناهجویان هستند.فیفا تیم آلمان را برای پیام بازیکنانش در دفاع از «حقوق بشر» مجازات نخواهد کردفیفا در جریان خروج فوتبالیست های زن افغان و خانواده هایشان از کابل با دولت قطر همکاری کرده بود.

برخی از تحلیلگران ورزشی دلیل سفر اینفاتینو به قطر را فراراز پاسخگویی نسبت به پیشنهاد برگزاری جام جهانی هر دو سال یکبار عنوان می کنند. پیشنهاد فیفا با واکنش تند باشگاه های ثروتمند و قدرتمند اروپایی روبرو شد. اغلب این باشگاه ها اعلام کردند که اجازه حضور بازیکنان خود را در چنین جام جهانی ای نخواهند داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

با این ایمپرشن کیری چرا این همه فالوور داری

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش وزارت خارجه آمریکا به سفر باقری کنی به بروکسل: اگر هدف‌‌شان بازگشت به برجام است «باید با ما صحبت کنند»🔺 یک سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده به پرسش‌ بخش فارسی صدای آمریکا در مورد توییت مقام بلندپایه وزارت امور خارجه ایران مبنی بر سفر قریب الوقوع او به بروکسل در رابطه با احیای برجام پاسخ داد. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روحانیون شیعه افغانستان: داعش به دنبال ایجاد جنگ مذهبی استروحانیون شیعه افغانستان: داعش به دنبال ایجاد جنگ مذهبی است روحانیون شیعه افغان معتقدند که قصد گروه تروریستی داعش از حملات اخیر به مساجد شیعیان در ولایات قندوز و قندهار افغانستان راه‌اندازی جنگ مذهبی در این کشور است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشدار شورای عالی سلامت بلژیک نسبت به احتمال وقوع فجایع هسته‌ای در نیروگاه‌های اتمی این کشورشورای عالی سلامت بلژیک با انتشار یک بیانیه اعلام کرد که انرژی هسته ای نمی تواند هیچکدام از اصول زیست‌ محیطی و اخلاقی و بهداشتی شهروندان این کشور را پاسخ بدهد و از دولت و پارلمان خواست به کار نیروگاه های هسته‌ای این کشور پایان بدهند. War, oppression, corruption, all the worst of humanity is at display today. We are living during the times that are described in Hadiths about the End of Times. It's time to find Imam Al-Mahdi. Some people have already found him.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار سازمان ملل به مرگ میلیون‌ها افغان بر اثر گرسنگیبرنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) هشدار داده است در صورتی که اقدامات فوری در افغانستان صورت نگیرد، میلیون‌ها شهروند این کشور از گرسنگی جان خود را از دست خوب اگر امریکا آنجا میماند که نمیتوانست دست به چنین جنایتی بزند پس باید میکشید بیرون ولی میداد دست کسانی که فردا کسی غرب را هم سرزنش نکند، و اینچنین شد که داده شد به دست طالبان، طالبانی که روی نقشه زمین حتی نمیتواند نقشه افغانستان را هم پیدا کند، و چنین شد که قتل عام مردم محروم 'we abolish the interest system and form a system of banking free from interest, and all forms of oppression and terrorism were uprooted' - Time of Imam Al-Mahdi in Muhammad Qasim's dreams.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سوریه و لبنان به کمک داور ویدیویی مجهز شدند؛ میزبانی ایران در خطر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ثبت رکورد سرعت کاهش نرخ باروری در سه دهه گذشته به نام ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »