دبیر کل سازمان ملل از ایران خواست به اجرای کامل برجام بازگردد - BBC News فارسی

19/09/1399 04:56:00 ق.ظ

سازمان ملل از ایران خواست به اجرای کامل برجام بازگردد

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد ایران را ترغیب کرده 'به اجرای کامل' توافق اتمی با قدرت ها بازگردد و درباره نگرانی های مطرح شده درباره برنامه هسته ای و موشک های بالستیک خود توضیح دهد. منبع تصویر، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد ایران را ترغیب کرده "به اجرای کامل" توافق اتمی با قدرت ها بازگردد و درباره نگرانی های مطرح شده درباره برنامه هسته ای و موشک های بالستیک خود توضیح دهد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس آقای گوترش در گزارش خود در مورد اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت - که در تایید برجام تصویب شده بود - گفت که سازمان ملل اطلاعاتی دریافت کرده که یک "نهاد" تحت تحریم که از آن نام نبرد دست به اقداماتی "ناسازگار" با تحریم ها زده و "شیرفلکه، وسایل الکترونیکی و تجهیزات اندازه گیری قابل استفاده در آزمایش سوخت مایع موشک های بالستیک و وسایل پرتاب فضایی" به ایران ارسال کرده است.

شورای امنیت قرار است روز ۲۲ دسامبر در این باره بحث کند. ایران در مقابل نزدیک به یک سال است که با کنار گذاشتن برخی از تعهدات خود در توافق هسته ای سرعت بیشتری به توسعه برنامه اتمی خود داده و از جمله ذخایر اورانیوم غنی شده خود را افزایش داده است.

بر اساس این قانون در صورتی که زمینه صادرات دوباره نفت ایران به کشورهای اروپایی و انجام مبادلات مالی آن فراهم نشود، دولت ایران باید به اجرای پروتکل الحاقی که امکان نظارت بیشتری به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی می دهد، خاتمه دهد. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

خفه شو بابا ..انگار ایران از برجام خارج شده نه امریکا ! اینا دیگه چه اشغالایی هستن اروپا و امریکا چطور؟ ایران صرفا یکطرفه برجام را اجرا کند؟ ایا این حق به ایران در برجام داده نشده که در صورت خلف وعده طرف مقابل، تعهدات خود را کم کند؟! حتی اگر از ایران یا ج ا متنفرید عیبی نداره حداقل منصف باشین بی بی سی کثیف رسانه استعمارگر پیر این خواب را بگور خواهی برد

گوه خورد سازمان !! چرا وقتی آمریکا از برجام خارج اظهار نظر نمی‌کرد ؟ لعنت به بی بی سی فارسی. مزدور آخوک های جنایتکار ایران آقا حله.... گفتند بازگردیم... باشِد، بازمیگردد... سازمان ملل نه ، باشگاه آمریکایی صهیونیستی غلط کرد همچین شکّری خورد سرش رو بخورید

مگر گوتیرش خرفش زده ؟ ! همین یکی دو ماه پیش بود که سازمان ملل رفع تحریم اسلحه فروشی بر ایران را تاييد كرد که البته با رفض قاطعانه پامپئو روبرو شد و بسيار هم براى لغو آن كوشش كرد كه هر ٣ بار تيرش به سنگ خورد مثل الآن که وظيفه اش هم داره به سنگ میخوره این برجام ۵ محور دیگر هم دارد لطفا بفرمائید سازمان ملل چند بار اجرای کامل برجام را از ۵ طرف دیگر مطرح کرده ؟

این جمعیت بالای اعدامی توسط حکومت ایران.این جمعیت بالای کشتار درایران توسط حکومت ایران.این جمعیت بالای زندانی توسط حکومت ایران. این نقض حقوق بشر به این شدیدی توسط حکومت ایران و گوترش از برجام برای پول دادن به حکومت ایران می گوید. گوترش حرکت بیجایی برای اثبات نوکری اش به اسرائیل کرده ، سالها ایران بی دلیل تحریم هست . گوترش باید توضیح بدهد چرا تا کنون هیچ غلطی نکرده است .

برجام جاده یک طرفه و تحميل شده به وسیله روحانی و ظریف، عاملین اسرائيل تو ایران بود. از بقیه چیزی نخواست؟ بیگیرید بخوابید نصفه شبی کمتر از آنچه هر روز میتناولید بتناولید. حافظا اجرای برجام, بااینهمه نقض حقوق بشر درایران. انتونی گوترش فقط به منافع خودش می اندیشد Iran must build ten thousand nuclear warheads. UN_Spokesperson

سازمان ملل غلط کرد ، وقت خروج آمریکا کدوم جهنم بود