دبیرکل «ناتو»: باید برای جنگ فرسایشی بلندمدت در اوکراین آماده شویم

12/03/1401 09:51 ب.ظ

دبیرکل «ناتو»: باید برای جنگ فرسایشی بلندمدت در اوکراین آماده شویم العربيه_فارسى

ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» پس از دیدار با جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در واشینگتن هشدار داد که کشورهای غربی باید برای استولتنبرگ پنج‌شنبه 12 خرداد در کاخ سفید گفت:« باید برای بلندمدت آماده شویم. زیرا آن‌چه اکنون شاهد هستیم این است که این جنگ به جنگ فرسایشی تبدیل شده است.

» Advertisement او همچنین گفت که با رئیس جمهوری آمریکا «ادامه پشتیبانی نظامی از اوکراین» را مورد بحث قرار داده و افزود:«باید به پشتیبانی از نیروهای اوکراینی ادامه بدهیم تا بتوانند از خود دفاع کنند».

او در ادامه گفت: «هدف ما از حمایت رهبری اوکراین پشتیبانی آن در تصمیم‌گیری است و به حکمت‌ورزی آنها اعتماد داریم. هدف ما از کمک به کییف تقویت موضع آن در مذاکرات است.» او همچنین افزود:« باید برای هر جنگی که علیه ما تحمیل شود آماده شویم.. روسیه در معرض خسارت‌های سنگینی در اوکراین قرار گرفته است و باید برای جنگ فرسایشی بلندمدتی در اوکراین آمادگی کسب کنیم.»

دبیرکل ناتو در واشینگتن به‌دنبال تدارک برای اجلاس سران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی است که انتظار می‌رود در روزهای ما بین 28 الی 30 ژوئن در مادرید، پایتخت اسپانیا منعقد شود. استولتنبرگ، چهارشنبه در کنفرانس خبری مشترک با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا گفته بود که جنگ در اوکراین «فردا می‌تواند پایان پذیرد، اگر روسیه برای تهاجم خود حد بگذارد».

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دبیرکل ناتو: با مقامات سه کشوردر بروکسل برای رسیدگی به نگرانی‌های ترکیه دیدار خواهم کرددبیرکل ناتو: با مقامات سه کشوردر بروکسل برای رسیدگی به نگرانی‌های ترکیه دیدار خواهم کرد استولتنبرگ گفت که ترکیه شریک مهم ناتو بوده و تمام اعضا آماده‌اند جهت بررسی نگرانی‌های ترکیه از جمله تهدید پ.ک.ک بر سر میز مذاکره بنشینند به وعده های اعضای ناتو اعتماد نکنید بارها بدعهدی کرده اند

سوئد خواستار راه حل دیپلماتیک برای وتوی ترکیه در ناتو شدسوئد خواستار راه حل دیپلماتیک برای وتوی ترکیه در ناتو شد وزیر دفاع سوئد اذعان داشت که در تلاش هستند تا مشکل پیوستن به ناتو را از طریق راه حل دیپلماتیک با ترکیه حل کنند. سوئد پوخ یئدی اوردا یئرلشن کوردلرینن

بحران اوکراین؛ تبدیل ایران به «حیات خلوت» روسیهعلی صدرزاده، تحلیلگر سیاسی، در مقاله‌ای برای وبگاه «قنطره» به بررسی روابط ایران و روسیه در سایه جنگ اوکراین پرداخته و نتیجه گرفته که علی خامنه‌ای، رهبر

جنگ در شرق اروپا؛ بایدن از بسته جدید کمک‌های نظامی ۷۰۰ میلیون دلاری به اوکراین رونمایی کردجو بایدن می‌گوید در بسته جدید کمک‌های نظامی، سامانه‌های دفاع موشکی پیشرفته و دوربرد نیز برای دفاع اوکراین در مقابل تجاوز نیروهای روس در نظر گرفته شده است.

دبیرکل ناتو: با مقامات سه کشوردر بروکسل برای رسیدگی به نگرانی‌های ترکیه دیدار خواهم کرددبیرکل ناتو: با مقامات سه کشوردر بروکسل برای رسیدگی به نگرانی‌های ترکیه دیدار خواهم کرد استولتنبرگ گفت که ترکیه شریک مهم ناتو بوده و تمام اعضا آماده‌اند جهت بررسی نگرانی‌های ترکیه از جمله تهدید پ.ک.ک بر سر میز مذاکره بنشینند به وعده های اعضای ناتو اعتماد نکنید بارها بدعهدی کرده اند

آمریکا: از تلاش‌های دیپلماتیک ترکیه در جنگ روسیه و اوکراین حمایت می‌کنیمسخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن از تلاش‌های آنکارا برای پایان دادن به جنگ روسیه علیه اوکراین حمایت می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

«جنگ فرسایشی بلندمدت» در اوکراین آماده شوند.

استولتنبرگ پنج‌شنبه 12 خرداد در کاخ سفید گفت:« باید برای بلندمدت آماده شویم. زیرا آن‌چه اکنون شاهد هستیم این است که این جنگ به جنگ فرسایشی تبدیل شده است.»

Advertisement

او همچنین گفت که با رئیس جمهوری آمریکا «ادامه پشتیبانی نظامی از اوکراین» را مورد بحث قرار داده و افزود:«باید به پشتیبانی از نیروهای اوکراینی ادامه بدهیم تا بتوانند از خود دفاع کنند».

او در ادامه گفت: «هدف ما از حمایت رهبری اوکراین پشتیبانی آن در تصمیم‌گیری است و به حکمت‌ورزی آنها اعتماد داریم. هدف ما از کمک به کییف تقویت موضع آن در مذاکرات است.»

او همچنین افزود:« باید برای هر جنگی که علیه ما تحمیل شود آماده شویم.. روسیه در معرض خسارت‌های سنگینی در اوکراین قرار گرفته است و باید برای جنگ فرسایشی بلندمدتی در اوکراین آمادگی کسب کنیم.»

دبیرکل ناتو در واشینگتن به‌دنبال تدارک برای اجلاس سران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی است که انتظار می‌رود در روزهای ما بین 28 الی 30 ژوئن در مادرید، پایتخت اسپانیا منعقد شود.

استولتنبرگ، چهارشنبه در کنفرانس خبری مشترک با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا گفته بود که جنگ در اوکراین «فردا می‌تواند پایان پذیرد، اگر روسیه برای تهاجم خود حد بگذارد». او در ادامه گفت:« تاکنون اما شواهدی مبنی بر چنین رویکردی نمی‌بینیم».

از سویی وزیر خارجه آمریکا در این‌باره گفت که جنگ روسیه علیه اوکراین دست‌کم «چندین ماه» دیگر ادامه خواهد یافت.

این در حالی است که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه چهارشنبه در کنفرانس خبری در ریاض گفت که احتمال دارد کشور ثالثی به‌خاطر ارسال تسلیحات به کییف درگیر جنگ اوکراین شود.

در همین راستا سفیر واشینگتن در ورشو نیز پنج‌شنبه اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا در طول 10 سال بیش از 110 تاسیسات نظامی در لهستان خواهد ساخت.