دبیر شورای فرهنگ عمومی: ممنوعیت استفاده از نام‌های غیرفارسی برای اماکن تهران «کذب» است

14/09/1400 10:27:00 ب.ظ

وی گفت که مشکل بر سر «رسم‌الخط» و «سیاست‌های قبلی اجرانشده» یا «نیازمند بازنگری» است.

تهران, ترکی

▪️پس از واکنش‌ها به اظهارات رئیس پلیس اماکن تهران مبنی بر ممنوعیت استفاده از نام‌های ترکی ، کردی ، لری ، و شمالی برای واحدهای صنفی در پایتخت، دبیر شورای فرهنگ عمومی چنین خبری را «صد در صد کذب» خواند و گفت «مشکل بر سر رسم‌الخط است.»

وی گفت که مشکل بر سر «رسم‌الخط» و «سیاست‌های قبلی اجرانشده» یا «نیازمند بازنگری» است.

چاپپس از واکنش‌ها به اظهارات رئیس پلیس اماکن تهران مبنی بر ممنوعیت استفاده از نام‌های ترکی، کردی، لری، و شمالی برای واحدهای صنفی در پایتخت، دبیر شورای فرهنگ عمومی چنین خبری را «صد در صد کذب» خواند و گفت «مشکل بر سر رسم‌الخط است.»مجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی، یک‌شنبه ۱۴ آذر در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا خبر ممنوعیت استفاده از «نام‌های محلی و غیرفارسی» برای اماکن تهران را رد کرد و گفت چنین خبری «کذب» است و این شورا بر اقداماتی برای «تقویت هویت ملی اهتمام دارند.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

شیوع «امیکرون» در آفریقای جنوبی دو برابر سریع تر از «دلتا» است🔻شیوع «امیکرون» در آفریقای جنوبی دو برابر سریع تر از «دلتا» است ▪️دانشمندان شواهدی در دست دارند که نشان می دهد گونه امیکرون ویروس کرونا بیش از دو برابر سریع‌تر از گونه دلتا در این کشور شیوع یافته است. ⬇️بیشتر بخوانید شما قدرت های بزرگ خوب بالای مردم تجارب علمی خود را باپخش و یروس ها و کشتن مردم و ایجاد تشویش و خراب کردن اقتصاد ازمایش کنید.

پلیس تهران: استفاده از نام‌های غیرفارسی برای اصناف پایتخت ممنوع استرئیس پلیس تهران از ممنوعیت استفاده از نام‌های موجود در زبان‌های غیر از فارسی برای واحدهای صنفی پایتخت خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان جهانی بهداشت: تاکنون فوت ناشی از سویه اُمیکرون گزارش نشده استسازمان جهانی بهداشت: *تاکنون فوت ناشی از سویه اُمیکرون گزارش نشده است *این سویه دستکم در ۳۸ کشور جهان شناسایی شده *ممکن است هفته‌ها طول بکشد تا مشخص شود مسری بودن سویه اُمیکرون به چه میزان است

فرانسه بیش از ۳۰۰ نفر را با یک هواپیمای نظامی از افغانستان خارج کرددر میان مسافران این پرواز یک‌طرفه، ۲۵۸ افغان که طی دو دهه اخیر با نیروهای فرانسوی در افغانستان همکاری داشته‌اند حضور دارند.

حقوق شهروندی | بی‌خبری از وضعیت نرگس محمدی با گذشت ۱۷ روز از بازداشت🔺 حقوق شهروندی | بی‌خبری از وضعیت نرگس_محمدی با گذشت ۱۷ روز از بازداشت نرگس محمدی، ‌نایب رئیس و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر که در دومین سالگرد آغاز اعتراضات مردم ایران در آبان ۹۸ بازداشت شد، کماکان از برقراری تماس با خانواده خود محروم است. از انفرادی زنگ نزده به شوهرش که تو خارج؟ بازجو ها هر وقت با زنشو قهر میکنن یه زنگ میزنن به این خانم اصن چرا اینو همش بازداشت میشه چرا اینو هی از همه چی محروم میکنن چرا فقط اینو شلاق میزنن که عجیبه هیچ جاشم آب نمیشه ! چرا یه گردان میفرستن اینو دستگیر کنن نه_به_خمینی_زنانه نرگس_شارلاتان نسرین_شارلاتان علینژاد_لچک

ژنرال عبدالفتاح البرهان: ارتش سودان پس از انتخابات سال ٢٠٢٣ از سیاست کنار می‌رود🔺ژنرال عبدالفتاح البرهان: ارتش سودان پس از انتخابات سال ٢٠٢٣ از سیاست کنار می‌رود ▪️هیچ یک از نیروهای سیاسی از جمله حزب کنگره ملی به رهبری عمر البشیر نقشی در دولت انتقالی نخواهند داشت. ⬇️بیشتر بخوانید:

اشتراک چاپ پس از واکنش‌ها به اظهارات رئیس پلیس اماکن تهران مبنی بر ممنوعیت استفاده از نام‌های ترکی، کردی، لری، و شمالی برای واحدهای صنفی در پایتخت، دبیر شورای فرهنگ عمومی چنین خبری را «صد در صد کذب» خواند و گفت «مشکل بر سر رسم‌الخط است.اشتراک چاپ دانشمندان در آفریقای جنوبی اکنون شواهدی در دست دارند که نشان می‌دهد گونه «امیکرون» ویروس کرونا بیش از دو برابر سریع‌تر از گونه دلتا در این کشور شیوع یافته است.رئیس پلیس تهران از ممنوعیت استفاده از نام‌های موجود در زبان‌های غیر از فارسی برای واحدهای صنفی پایتخت خبر داد.به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت در بحبوحه هشدارها نسبت به اینکه سویه اُمیکرون می تواند بر روند بازیابی وضعیت اقتصادی جهانی تاثیر منفی داشته باشد، اعلام کرد: این سویه دستکم در ۳۸ کشور جهان شناسایی شده اما هیچ مورد فوت ناشی از آن گزارش نشده است.

» مجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی، یک‌شنبه ۱۴ آذر در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا خبر ممنوعیت استفاده از «نام‌های محلی و غیرفارسی» برای اماکن تهران را رد کرد و گفت چنین خبری «کذب» است و این شورا بر اقداماتی برای «تقویت هویت ملی اهتمام دارند.» او ایران را به لحاظ قومی و زبانی «متنوع» خواند و با تأکید بر شفافیت سیاست‌ها در این زمینه، گفت: «نه‌تنها ما مخالف نامگذاری اسم‌ها و عناوین موجود در جامعه ایران نیستیم، بلکه آن را مظهری از تنوع و اقتدار فرهنگی ایران می‌دانیم. و ما [تاکنون] فکر می‌کردیم که موج [شیوع] دلتا خیلی سریع است.» وی همچنین گفت که مشکل بر سر «رسم‌الخط» و «سیاست‌های قبلی اجرانشده» یا «نیازمند بازنگری» است.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی نادر مرادی، رئیس پلیس اماکن تهران گفت: استفاده از نام‌های محلی (ترکی، کردی، لری، شمالی و . در ساعات گذشته خبری در رسانه‌های گوناگون به نقل از رئیس پلیس اماکن تهران منتشر شده بود که بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت بر ممنوعیت استفاده از نام‌های محلی ترکی، کردی، لری، و شمالی برای واحدهای صنفی پایتخت اشاره کرده بود.» نتایج این تحلیل که روز جمعه ۱۲ آذر در یک کنفرانس علمی ارائه شد، نشان می‌دهد که گونه امیکرون بسیار مسری است و همینطور در مقایسه با گونه دلتا قادر به دور زدن سیستم ایمنی بدن است. این اظهارات در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌هایی در پی داشت. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، بررسیهای اولیه محققان در آفریقای جنوبی حاکی از آن است که سویه اُمیکرون در مقایسه با دو سویه دلتا و بتا، سه برابر بیشتر احتمال دارد موجب ابتلای مجدد شود.

سیامک رحمانی روزنامه‌نگار در توییتی نوشت: «شعار وحدت ملی می‌دادید این بود؟» نفیسه آزاد، کنشگر حقوق زنان، نیز نوشت: «تهران شهری است بنا شده و توسعه‌یافته با مهاجرت. عدم قطعیت زیادی در این بررسی وجود دارد، اما من می‌توانم بگویم که بیشتر این طور به نظر می‌آید.) برای واحدهای صنفی پایتخت ممنوع است. شهری رنگارنگ، متنوع و چندفرهنگی. همین‌هاست که نظام اجتماعی تهران را می‌سازد و زنده نگه می‌دارد. این مطالعه نمی‌تواند نشان دهد که احتمال ابتلای مجدد به این گونه کرونا تا چه اندازه بیشتر است؛ ولی قطعاً نشان می‌دهد که این سویه جهش یافته ویروس کرونا نسبت به گونه‌های شناخته شده قبلی، توانایی بیشتری در دور زدن سیستم دفاعی بدن و فرار از پادتن‌های تولید شده توسط بیماری قبلی دارد.» مطالب مرتبط . به عنوان مثال از اسم‌های ترکی باید در استان‌های ترک زبان استفاده شود و بار دیگر تاکید می‌کنم که طبق بخشنامه استفاده از این نام‌ها برای واحدهای صنفی پایتخت ممنوع است».