دبیر کل شورای همکاری خلیج: مذاکره با ایران باید شامل پرونده هسته‌ای و موشک‌ها شود

17/03/2021 03:52:00 ب.ظ

دبیر کل شورای همکاری خلیج: مذاکره با ایران باید شامل پرونده هسته‌ای و موشک‌ها شود #العربية

العربية, موشک بالستیک

دبیر کل شورای همکاری خلیج : مذاکره با ایران باید شامل پرونده هسته‌ای و موشک‌ها شود العربية

نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج ، روز چهارشنبه 17 مارس اعلام کرد که «هرگونه مذاکره در آینده با

الحجرف گفت: «ایران همچنان به پشتیبانی از شبه‌نظامیان حوثی و بر هم زدن ثبات منطقه، ادامه می‌دهد.»سخنرانی الحجرف در نشست روز چهارشنبه 17 مارس وزرای امور خارجه شورای همکاری خلیج، ایراد شد. این نشست به‌منظور پیگیری اجرای مصوبات اجلاس العلا و مسائل مربوط به گفت‌وگوهای راهبردی میان کشورهای شورای همکاری، شماری از کشورها و بلوک‌های جهانی، در دفتر دبیرخانه عمومی در ریاض، به ریاست دکتر عبداللطیف بن راشد الزایانی، وزیر امور خارجه بحرین، برپا شده است.

الحجرف تأکید کرد «حمایت از تلاش دولت قانونی یمن برای پایان دادن به بحران با توجه به سه قوه قانونی کشور است.»او با اشاره به اینکه «هرگونه اقدام ایران در سه جزیره امارات، باطل و کان لم یکن است»، توضیح داد که «شورای همکاری، اشغال سه جزیره امارات از سوی ایران را رد می‌کند.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

روز و شبتون شده ایران مگس عرصه سیمرغ نه جولان گه توست شما کوچکتر از این حرفا هستید غلط کرد .. خلیج_فارس

شورای همکاری خلیج: مذاکره با ایران باید شامل برنامه موشک‌های بالستیک شوددبیر کل شورای همکاری خلیج تاکید کرد هرگونه مذاکره در آینده با ایران باید شامل برنامه موشک‌های بالستیک و پرونده هسته‌ای شود. - خبرگزاری آناتولی

گفت‌وگوی رابرت مالی با اعضای شورای همکاری خلیج فارس درخصوص مذاکرات ویننماینده ویژه آمریکا در امور ایران در توییتی اعلام کرد که اعضای شورای همکاری خلیج فارس را در جریان مذاکرات وین برای احیای برجام قرار داده است‌.

قطعا با شورای نگهبان همکاری خواهیم کرد/ مصوبه ساماندهی ثبت نام‌ها را اجرا می‌کنیمعبدالرضا رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه ما مصوبه شورای نگهبان را که ثبت نام‌ها را ساماندهی می‌کند، اجرا خواهیم کرد، گفت: انتخابات از نظر من یک جشن سیاسی بزرگ است و ان شاءالله قدرت را از یک رئیس جمهور به رئیس جمهور دیگری تحت یک امنیت خوب و انتخابات پرشور منتقل خواهیم کرد.

بایدن: برای مقابله با تهدیدهای ایران با متحدانمان همکاری می‌کنیمجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، شامگاه چهارشنبه 28 آوریل 2021 به وقت محلی آمریکا، در اولین سخنرانی در برابر کنگره گفت که آمریکا برای مقابله با تهدیدهای

حمایت شورای همکاری خلیج از سعودی برای ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی لبنانامارت متحده عربی یکشنبه 25 آوریل2021 از تصمیم سعودی در مورد ممنوع کردن واردات محصولات کشاورزی از خلیج_فارس ،به حاکمیت ها احترام بزارید خلیج_فارس

ایران باید شامل موشک‌های بالستیک و پرونده هسته‌ای شود.دبیر کل شورای همکاری خلیج تاکید کرد هرگونه مذاکره در آینده با ایران باید شامل برنامه موشک‌های بالستیک و پرونده هسته‌ای شود.به گزارش ایسنا، رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز سه‌شنبه در توییتی نوشت: امروز صبح گفت‌وگوی خوبی با شرکای شورای همکاری خلیج (فارس) درخصوص وضعیت مذاکرات برجامی و امنیت منطقه‌ای داشتم.به گزارش ایسنا به نقل از شورای نگهبان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور پیش از ظهر امروز دوشنبه (20 اردیبهشت 1400) با حضور در شورای نگهبان و شرکت در همایش هیات‌های نظارت انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، طی سخنانی با اشاره به برگزاری انتخابات پیش رو گفت: من امیدوارم که نتیجه همکاری خوبی که میان وزارت کشور و شورای نگهبان وجود دارد، به برگزاری انتخاباتی پرشور و امن منجر شود.

» الحجرف گفت: «ایران همچنان به پشتیبانی از شبه‌نظامیان حوثی و بر هم زدن ثبات منطقه، ادامه می‌دهد.» سخنرانی الحجرف در نشست روز چهارشنبه 17 مارس وزرای امور خارجه شورای همکاری خلیج، ایراد شد.03. این نشست به‌منظور پیگیری اجرای مصوبات اجلاس العلا و مسائل مربوط به گفت‌وگوهای راهبردی میان کشورهای شورای همکاری، شماری از کشورها و بلوک‌های جهانی، در دفتر دبیرخانه عمومی در ریاض، به ریاست دکتر عبداللطیف بن راشد الزایانی، وزیر امور خارجه بحرین، برپا شده است.  سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امورخارجه کشورمان سرپرستی هیئت ایرانی در این رایزنی ها را بر عهده دارد. الحجرف تأکید کرد «حمایت از تلاش دولت قانونی یمن برای پایان دادن به بحران با توجه به سه قوه قانونی کشور است. در بیانیه پایانی این نشست همچنین تاکید شده است: اجرای کلیه تصمیمات «توافق‌نامه العلا» که در 5 ژانویه امضا و به بحران خلیج پایان داد، ضروری است.» او با اشاره به اینکه «هرگونه اقدام ایران در سه جزیره امارات، باطل و کان لم یکن است»، توضیح داد که «شورای همکاری، اشغال سه جزیره امارات از سوی ایران را رد می‌کند. وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در انتخابات پیش رو 4 انتخابات به صورت همزمان برگزار خواهد شد، تاکید کرد: در انتخابات 28 خرداد، 4 انتخابات را با 4 قانون برگزار خواهیم کرد که کار سختی است، البته تلاش‌های زیادی در 3 سال گذشته انجام دادیم و لایحه جامع قانون انتخابات را تهیه کرده و به دولت دادیم و بعد از تایید دولت این لایحه به مجلس ارسال شد اما متاسفانه در مجلس قبلی و مجلس فعلی این لایحه به نتیجه نرسید.

» الحجرف در ادامه بر «اهمیت فعال سازی مکانیسم اقدام مشترک نظامی کشورهای شورای همکاری خلیج »، تأکید ورزید. وزیران امور خارجه شورای همکاری خلیج همچنین حمله حوثی‌ها به مرکز نگهداری مهاجران در صنعا و ادامه حملات به غیرنظامیان در استان مارب را محکوم کردند. تصمیم گرفته شد که این روند تسریع شوند. الحجرف تأکید کرد که «شورای همکاری در همه اقدامات برای حفظ امنیت سعودی، در کنار این کشور ایستاده است» و «امنیت کشورهای شورای همکاری خلیج، یک کلیت تجزیه‌ناپذیر است.» او در مورد مسئله فلسطین گفت: «کشورهای شورای همکاری خلیج، بر اساس مرزهای 1967 به تشکیل کشور فلسطین پایبندند. در این نشست که به ریاست عبداللطیف بن راشد الزیانی، وزیر امور خارجه بحرین برگزار شد، ویران امور خارجه عربستان سعودی، قطر، عمان٬ امارات متحده عربی و کویت نیز حضور داشتند.» الزیانی حملات حوثی‌ها به سعودی را محکوم کرد الزیانی وزیر امور خارجه بحرین، «تلاش حوثی‌ها برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در خاک سعودی» را محکوم کرد. الزیانی که ریاست همین اجلاس را بر عهده داشت، در سخنانش «آمادگی بالای نیروهای پدافند هوایی سعودی» را ستود و افزود: «شبه‌نظامیان حوثی، همچنان به حملات خود علیه سعودی ادامه می‌دهند. فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی پس از اجلاس شورای همکاری خلیج به خبرنگاران اعلام کرد که بر اساس توافق‌نامه مذکور چهار کشور عربی روابط دیپلماتیک خود با قطر را از سر گرفته‌اند. وی افزود: تمام ملزمات و لوازم لازم برای اجرای انتخابات فراهم شده و وزارت کشور آماده برگزاری انتخابات است اما در حوزه‌های تبلیغاتی خلاءهایی وجود دارد و برخی افرادی که خود را داوطلب انتخابات معرفی کرده‌اند، بعضاً سخنانی مطرح می‌کنند که ممکن است مشکل ساز شود که ما از طریق شورای عالی امنیت ملی پیگیر این مسئله هستیم.

» الزیانی در مورد شورای همکاری خلیج، توضیح داد که «مصوبات بیانیه العلا، بر لزوم وحدت کشورهای شورای همکاری خلیج، تأکید کرده است.» او اظهار داشت: «بیانیه العلا بر پایبندی کشورهای شورای همکاری خلیج برای ایستادگی در برابر موارد بر هم زننده امنیت آن‌ها، تاکید کرده است.» الزیانی با تأکید بر اینکه «شرایط دشوار و حساس خاورمیانه، نیاز به اقدامی یکپارچه دارد»، افزود: مصوبات بیانیه العلا، گام‌های مهمی در راستای افزایش همکاری مشترک، برداشته است.» برچسب‌ها .