العربية

العربية

دبیرکل اوپک: سعودی‌ها ثابت کردند کشورشان منبع قابل اعتمادی برای صدور نفت است

دبیرکل اوپک: سعودی‌ها ثابت کردند کشورشان منبع قابل اعتمادی برای صدور نفت است #العربية

02/10/2019 06:45:00 ب.ظ

دبیرکل اوپک: سعودی‌ها ثابت کردند کشورشان منبع قابل اعتمادی برای صدور نفت است العربية

محمد بارکیندو دبیرکل سازمان اوپک چهارشنبه 2 اکتبر 2019 گفت که سعودی‌ها به جهان ثابت کردند که کشورشان

بارکیندو چند روز پیش نیز تصریح کرده بود که پس از حمله‌ به تاسیسات نفتی‌‌ آرامکو، اقدامات فوری که پادشاهی عربی سعودی برای ازسرگیری تولید نفت اتخاذ کرد، برای جلوگیری از نوسانات قیمت‌ نفت بسیار مهم بود.به گزارش خبرگزاری‌ها بارکیندو افزود با توجه به این‌که سعودی‌ها این حادثه را «پشت سر گذاشته» و اغلب ظرفیت صادرات نفتی خود را بازیافته‌اند، برگزاری نشست فوق‌العاده اعضای اوپک و سایر صادرکنندگان نفت ترجیح داده نمی‌شود.

تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد شناور پوتین در اختیار فرمانده نیروی دریایی ایران مقامات سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌های ۶۷ را به دادگاهی در استکهلم ارائه کردند

او افزود که سازمان اوپک همچنان تلاش‌های خود را بر حفظ ثبات قیمت نفت متمرکز خواهد کرد و در این زمینه «هرآنچه را لازم باشد برای جدایی نفت از سیاست» به‌کار خواهد بست.بارکیندو همچنین تاکید کرد که سازمان کشورهای صادرکننده نفت «اوپک» در بلندمدت رشد فزاینده میزان تقاضا برای نفت و به ویژه از سوی کشورهای در حال توسعه را پیش‌بینی می‌کند.

او درباره خطراتی که ممکن است در بلندمدت بازار نفت را تهدید کند، گفت که توجه بازار نفت بر نتایج گفت‌وگوها درباره تجارت میان ایالات متحده آمریکا و چین متمرکز خواهد شد.این مقام اوپک افزود در کل و در حالی که داده‌ها نشان از کاهش رشد اقتصاد جهانی دارد، این گونه داده‌ها «نگران کننده» نیست و دلیلی بر نشانه‌های رکود به شمار نمی‌رود. headtopics.com

در همین راستا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، چهارشنبه گفت که روسیه همواره به عنوان طرفی مسئول در ائتلاف میان سازمان اوپک و تولیدکنندگان مستقل نفت خارج از آن موسوم به گروه اوپک پلاس، خواهد ماند. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

آکینجی: پیامی از دبیرکل سازمان ملل برای مذاکره دریافت کردیم- خبرگزاری آناتولی

آغاز ساخت خط لوله نفتی ایران در جاسک برای حفظ صادرات در شرایط تحریم

آکینجی: پیامی از دبیرکل سازمان ملل برای مذاکره دریافت کردیم- خبرگزاری آناتولی

جولیانی برای تحویل اسناد پرونده ترامپ-زلنسکی به کنگره احضار شدهمزمان با این احضار، وکلای فرد افشاگری که گفته می‌شود منبع درز اطلاعات مربوط به گفت‌وگوی «جنجالی» میان ترامپ و زلنسکی بوده، نسبت به امنیت موکلشان ابراز نگرانی کردند.

اعتراض‌ها به چین؛ از تایوان تا اویغورهای مهاجر در استرالیاتایوان می‌گوید چین به دنبال «بهانه تراشی» برای افزایش حضور نظامی خود در منطقه است.

برای اکتشاف میادین نفت و گاز نباید محتاج کشورهایی باشیم که یک بشکه نفت هم ندارند/ آغاز ساخت دکل حفاری تعمیراتی در ایرانرئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در حال حاضر برای اکتشاف میدان‌ها و استخراج نفت محتاج کشورهایی هستیم که حتی یک بشکه نفت هم ندارند و این شرایط در شأن ایران نیست.