العربية

العربية

دبیر کل سازمان ملل: توجه‌ خود را به کرونا معطوف کنید که دشمن مشترک بشریت است

دبیر کل سازمان ملل: توجه‌ خود را به کرونا معطوف کنید که دشمن مشترک بشریت است #العربية

24/03/2020 01:07:00 ب.ظ

دبیر کل سازمان ملل: توجه‌ خود را به کرونا معطوف کنید که دشمن مشترک بشریت است العربية

دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه 23 مارس، خواستار آتش بس فوری کلیه درگیر‌ی‌ها در سراسر جهان در

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل گفت: «زمان آن فرا رسیده كه درگیر‌ی‌های مسلحانه را به حالت تعلیق درآورده و با هم بر نبرد واقعی برای حفظ جان خود متمرکز شویم.»گوترش افزود: «جهان با «دشمنی مشترک موسوم به کووید 19» روبرو است که توجهی به «تابعیت، نژاد، طائفه یا دین» ندارد».

انتقاد خامنه‌ای از مکرون و سکوت او در قبال سربریدن معلم فرانسوی | DW | 28.10.2020 روابط برخی کشورهای اسلامی با رژیم اشغالگر قدس، زمینه ساز توهین به ساحت پیامبر اعظم است انتشار کاریکاتورهای پیامبر ‌مسلمانان در فرانسه؛ آزادی بیان یا توهین؟

به گفته دبیر کل سازمان ملل، زنان، کودکان، آوارگان، به حاشیه رانده شدگان و معلولان، که در منازعات‌های مسلحانه در سراسر جهان به دام افتاده اند، در عین حال از آسیب پذیرترین اقشار در برابر کووید 19 هستند.سخنان گوترش در حالی ایراد شد که منازعه سوریه وارد سال دهم و در گیری‌های در یمن، 5 سال شده و طرفین منازعه در لیبی نزدیک به یک سال است که درگیری مسلحانه ای را اغاز کرده و بر ادامه آن إصرار دارند

در سومالی، جنوب سودان، کنگو، مالی و بورکینافاسو، در قاره آفریقا نیز صحنه خونین‌ترین درگیری‌ها است.در عین حال شرق اوکراین هم 6 سال است، شاهد منازعه بوده و آتش بس میان گروه های مسلح کوچک در حال نبرد در کلمبیا، بر قرار نشده است.گروه‌های افراطی مانند داعش و القاعده و شاخه‌های منشعب از آنها نیز به طور فعال در حملات در جنوب شرقی آسیا، سوریه، سومالی، نیجریه، مالی، بورکینافاسو و بسیاری دیگر از کشورهای جهان درگیر هستند.

گوترش از طرف های متخاصم خواست که «بی اعتمادی و دشمنی را کنار بگذارند» و از تلاش رقبا برای دستیابی به وحدت در راستای مقابله با ویروس کورونا، الهام بگیرند؛ هر چند که این فرآیند، زمان زیادی می خواهد تا به شکلی عینی در آید.وی افزود: «به بیماری جنگ، خاتمه دهید و با بیماری به مبارزه بر خیزید که در حال همه گیری در عرصه جهان است. این روند، با متوقف کردن نبردها در همه مناطق، آغاز می شود و این همان چیزی است که بشریت اکنون بیش از گذشته به آن نیاز دارد.».

گوترش با تأکید بر اینکه نظام های بهداشتی در کشورهای درگیر جنگ، در حال فروپاشی هستند، گفت: «تیم های بهداشتی که تعدادشان واقعاً اندک است، اغلب هدف قرار می گیرند» و خطرات فزاینده و جدی، پناهندگان و آوارگان را تهدید می کنند.او افزود: «اگر درگیری ها ادامه یابند، چه بسا که خود را در برابر همه گیری ویرانگر کرونا بیابیم.»

گوترش عنوان نمود که سازمان ملل در نظر دارد، چهارشنبه آینده، برای مقابله با پاندمیک کرونا، کمک به پناهندگان و آوارگان، کمپینی بشردوستانه برای جمع آوری دو میلیارد دلاررا آغاز نماید.گوترش با اشاره به اینکه وی، دوشنبه 23 مارس، نامه‌ای را به رهبران گروه 20 و کشورهای دارای اقتصاد های پیشرفته، ارسال کرده است که انتظار می رود در این هفته نشست داشته باشند، گفت: «هماهنگی جدی برای غلبه بر «کووید 19 »، امری ضروری است».

او تصریح کرد: این هماهنگی نه فقط باید پاسخگوئی کارآمد و موثر کشورهای پیشرفته وثروتمند به این ویروس مرگبار را تضمین کند بلکه بپشتیبانی عظیمی را در راستای جلوگیری از انتشار این ویروس سامان دهد که همچون آتش در خرمن کشورهای در حال توسعه، نیفتد. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

قالیباف:مجلس به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم است- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnim

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:مجلس شورای اسلامی با همراهی مدیران اجرایی به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم است.

تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران در تعارض با قواعد انسانی و قوانین سازمان ملل متحد استرئیس جمهوری اسلامی ایران تشکیل دولت جدید در تونس را فرصتی مغتنم و تازه در گسترش روابط و همکاری‌های دوکشور دانست و بر ضرورت تلاش در راستای توسعه، تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات فی مابین تاکید کرد.

درخواست کمک کلاه‌سفیدها از سازمان بهداشت جهانی

مرکل به قرنطینه خانگی رفتمرکل به قرنطینه خانگی رفت | همزمان با اعلام تدابیر سختگیرانه‌تر برای مقابله با کرونا در آلمان، سخنگوی «آنگلا مرکل» گفت که صدراعظم این کشور خود را در منزل قرنطینه کرده است. یه دروغ دیگه از صدا و‌سیما و اینبار در برنامه عصر_جدید !اجرای دوم از کرونا_ویروس اسم برده میشه در حالی که زیرنویس میشه این قسمت از برنامه قبل از شیوع بیماری ضبط شده است!الله_اعلم

فرانسه طرح قانون حالت فوق‌العاده بهداشتی را تصویب کردمجمع ملی فرانسه طرح قانونی را به تصویب رساند که این کشور را به مدت دو ماه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در حالت فوق‌العاده بهداشتی قرار می‌دهد.

دعوت گوترش به 'آتش‌بس جهانی' و 'جنگ فراگیر' علیه کرونادبیرکل سازمان ملل: دشمن مشترک جهان کروناست در کشورهای آسیب دیده از جنگ، سیستم‌های بهداشتی از بین رفته‌اند تمامی جنگ‌ها در جهان باید متوقف شوند سازمان ملل به دو میلیارد دلار جهت کمک به کشورهای فقیر برای مقابله با کرونا نیاز دارد همه جنگها که زیر سر اسلام و آخوند که همش توی خاورمیانه است و با کمک شماها دارید استفادشو میبرید شما تا به حال از این حرفها زده بودید نه چون شما نوکر امریکا هستید واین دولت فاشیست جانی عامل همه بدبختی ها وجنگها در جهانه. حتی در زمان کرونا هم این دولت تروریست نقشه جنگ به ایران میکشید اما توسط وزیر جنگش خر فهم شد که با ایران نمی توان جنگید شماامیریکا را جمع کنید .تمام میشود.

شمخانی: تنها سیاستمداران آمریکایی هستند که کرونا را فرصتی برای تداوم دشمنی می‌دانند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimشمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان تاکید کرد تنها سیاستمداران آمریکایی هستند که کرونا را فرصتی برای تداوم دشمنی می‌دانند. شمخانی:تنها سیاستمداران آمریکایی هستند که کرونا را فرصتی برای تداوم دشمنی می‌دانند، مثل شادی وزیر بازرگانی آمریکا از شیوع کرونا در چین و اثرات مثبت اقتصادی آن برای آمریکا یا پیشنهاد حمله نظامی به ایران از سوی پامپئوی متوهم. به‌راستی ویروس کرونا حاصل کدام مغز مریض و جنایت‌پیشه است حرفت با حرف خامنه ای ناسازگاره خامنه ای میگه کرونا حمله بیولوژیک آمریکا به ایران است، پس شرایط رسما جنگیست و جنگ دشمنی و ادامه تحریم هاست. از دیگر سو در همین دوران کرونا به پایگاههای آمریکا در عراق حمله می شود و آنها ایران را مسئول این حملات میدانند که با شرایط کرونا سازگاره؟