دانمارک به نیروهای آمریکایی اجازه می‌دهد در خاک این کشور مستقر شوند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دانمارک به نیروهای آمریکایی اجازه می‌دهد در خاک این کشور مستقر شوند جزئیات بیشتر🔽

در بحبوحه افزایش تنش بین غرب و روسیه بر سر اوکراین، دانمارک روز پنجشنبه ۱۰ فوریه اعلام کرد که آماده است به عنوان بخشی از توافقنامه دفاعی دوجانبه جدید با ایالات متحده، اجازه دهد نیروهای نظامی آمریکا در خاک دانمارک حضور یابند.

این عضو ناتو که یکی از نزدیک‌ترین متحدان اروپایی واشنگتن در دهه اخیر بوده در جنگ عراق نیز حضور داشته و در حمله به این کشور در کنار ایالات متحده شرکت کرد. مته فردریکسن، نخست وزیر دانمارک روز پنجشنبه این مطلب را در جمع خبرنگاران مطرح و تاکید کرد که واشنگتن با دانمارک تماس گرفته و انجام چنین همکاری دفاعی دوجانبه‌ای را پیشنهاد کرده است. خانم فردریکسن در ادامه افزود: «ماهیت این همکاری هنوز به صورت دقیق تعریف نشده اما می‌تواند شامل حضور نیروهای آمریکایی، تسلیحات و تجهیزات نظامی در خاک دانمارک باشد.

در همین راستا، مورتن بودسکوف، وزیر دفاع دانمارک نیز روز پنشجبنه در یک نشست خبری در خصوص همکاری میان این کشور و ایالات متحده، ناتو و آمریکا را تضمین کننده امنیت دانمارک دانست و افزود: «به همین خاطر است که وقتی ارزش‌های غربی مانند دموکراسی و آزادی در معرض خطر باشند ما هم به نیروهای آمریکایی می‌پیوندیم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

شما اروپایی ها چقدر بدبخت هستید که همیشه کشورتون تحت اشغال امریکایی ها هستش

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یورش نیروهای اطلاعات سپاه به دفتر یک انتشارات کتاب کُردی در ایلام
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

۲ واکسن جدیدِ ایرانیِ کرونا در انتظار ورود به کارآزمایی بالینی/ دیگر نیازی به واردات نداریمعضو کمیته ملی واکسن کرونا با اشاره به آخرین اخبار پیرامون تولید واکسن‌های ایرانی کرونا، گفت: زیرساخت تولید واکسن و هر آنچه که نیاز داریم در کشور به وجود آمده است و ما به تکنولوژی ساخت انواع واکسن‌ها دست یافتیم؛ بنابراین می‌توان گفت از همین امسال هم نیازی به واردات واکسن وجود ندارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا به شهروندان خود در امارات نسبت به حملات احتمالی هشدار دادسفارت آمریکا در ابوظبی طی بیانیه‌ای درباره خطرات بالقوه و احتمالی در امارات متحده عربی به شهروندان خود هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه حملات خطری برای کل خاورمیانه است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بایدن خطاب به شهروندان آمریکایی: همین الان از اوکراین خارج شویدجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، از شهروندان آمریکایی که در اوکراین به‌سرمی‌برند خواست که بلافاصله این کشور را ترک کنند و هشدار داد که اوضاع می‌تواند به‌سرعت آشفته بشود. سیاست دموکرات ها عقب نشینی در تمام مسائل از بلوک شرق است با این بهانه که جنگ راه میفته.بهتره بگیم حکومت آمریکا بدست جاسوسان چینی و کمونیست افتاده.شک نکنید تا چند سال آینده دیگر آمریکا ابرقدرت نیست و اکثر دموکراسی های دنیا نابود میشوند. بایدن اگه جنگ نباشه تو دنیا ماهیت آمریکا نابود میشه طفلکیا داغون میشن افسردگی میگیرن.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

داشن آموزان باحجاب در هند تا صدور حکم دادگاه حق ورود به مدارس ندارنددادگاهی در هند اعلام کرد که داشن آموزان باحجاب تا صدور حکم در مورد لغو ممنوع شدن حجاب حق ورود به مدارس را ندارند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیانیه شاهزاده رضا پهلوی در آستانه چهل‌و‌سومین سالگرد انقلاب؛ «بار کج به مقصد نمی‌رسد»بیانیه شاهزاده_رضا_پهلوی در آستانه چهل‌و‌سومین سالگرد انقلاب؛ «بار کج به مقصد نمی‌رسد» پیش از این شهبانو فرح پهلوی همسر شاه پیشین ایران نیز در آستانه چهل و سومین سالگرد انقلاب اسلامی در ایران پیامی صادر کرد و در آن، انقلاب ۵۷ را «فتنه ۲۲ بهمن» نامید. پدر پدرسگش قانون مشروطه را به قانون مطلقه سلطنتی تبدیل کرد رستاخیز بازی در می آورد و ... این نطفه میگه باباشاه نرمال بود برو بمیر مرتیکه تا جان رو نگرفتن مرتیکه دزد. نه بابا کس کش اون سی میلیارد دلار رو که چاپیدی بردی بیار بعد زر بزن کس کش
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »