دانستنی‌ها درباره برگزیت؛ از تعرفه‌های کمرگی گرفته تا روادید

05/10/1399 09:16 ب.ظ

دانستنی‌ها درباره برگزیت؛ از تعرفه‌های کمرگی گرفته تا روادید العربية

سرانجام پس از ماه‌ها مذاکره، بریتانیا توانست پنج‌شنبه 24 دسامبر به صعب‌الوصول‌ترین توافق تجاری با توافق‌نامه تجارت و امنیت برگزیت، شامل چندین ماده است که در 2هزار صفحه مشتمل بر پیوست‌ها تدوین شده است. در زیر خلاصه‌ای از برجسته‌ترین توافق‌ها یا بندهای اصلی این توافق تجاری، آورده شده است.

گاردین جمعه 25 دسامبر در گزارشی مفصل نوشت که دسترسی به یکی از بزرگترین بازارهای جهان با برخورداری از معافیت گمرکی، ستون فقرات برگزیت را تشکیل می‌دهد که از معامله‌های اتحادیه اروپا با کانادا یا ژاپن کلان‌تر است.

به رسمیت شناختن متقابل برنامه‌ها و استانداردهای تعیین‌شده توسط هر دوطرف، به این معنی خواهد بود که تولیدکنندگان و بازرگانان در بریتانیا باید به طور همزمان از استانداردهای بریتانیا و اتحادیه اروپا پیروی کنند.پزشکان، پرستاران، دندانپزشکان، داروسازان، دامپزشکان و مهندسان ساختمان، داروسازان و مهندسین بریتانیایی، دیگر پیشاپیش از اجازه کار در کشورهای اتحادیه اروپا برخوردار نیستند و باید در کشور عضوی که مایل به کار در آن هستند، اجازه کار بگیرند.چه بسا این موضوع مهمترین ویژگی توافق برگزیت باشد، زیرا شهروندان بریتانیا دیگر آزادی کار، تحصیل، راه‌اندازی تجارت یا زندگی در اتحادیه اروپا را نداشته و برای اقامت بیش از 90 روز، نیاز به گرفتن روادید خواهند داشت.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

*حل جميع مشاكل هيئه الزكاه والدخل*☑️ *تصفير الضريبةالقيمه المضافه*☑️ *غرامات تأخير السداد*☑️ *غرامات الضبط الميداني*☑️ المطلوب👇☑️ ⓵ *الرقــم الممــيز* ⓶ *وكلـمت الســـر* *☟للتـواصل ⇓⇓والاستفســار*☑️ 👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻 0546452688

توضیح خطیب‌زاده درباره فایل صوتی منتشره شده از زبان ظریف درباره شهید سلیمانیخطیب زاده در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص فایل صوتی مخدوش منتشره در برخی رسانه‌ها با صدای محمد جواد ظریف در خصوص شهید سلیمانی، تاکید کرد که این فایل مخدوش به هیچ وجه منعکس کننده میزان احترام وزیر امور خارجه به شهید سلیمانی نیست. پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به اراجیف ظریف: قرار بر انتشار نبود‌ برای ثبت در حافظه دولت تدبیر و امید بود🤦‍♀️ دیپلماسی_آمریکایی

نظریه‌ توطئه درباره خانواده روتشیلد: از واترلو تا لندن، از آلمان تا ایران

نظریه‌ توطئه درباره خانواده روتشیلد: از واترلو تا لندن، از آلمان تا ایران

پلوسی: با ارتش درباره راه‌های جلوگیری از استفاده ترامپ از کدهای هسته‌ای صحبت کردمخبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منبعی آگاه گزارش داد که رئیس مجلس نمایندگان به نقل از رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح همکاران خود در این مجلس گفته است که «گام هایی برای جلوگیری از حمله هسته ای به دستور ترامپ» برداشته شده است. جزئیات بیشتر: شانس ما بخواد هرکاریم کنه اولین گزینه ایرانه😂 نانسی گوه خورده گوه خورده بابا. مگه الکیه ارتش به رییس مجلس گوش بده. ترامپ فرمانده کل قوا ست. ملتو کصخل فرض کرده این طوله سگ مریض.

توییتر یکی از توییت‌های خامنه‌ای درباره واکسن را از دسترس خارج کرد

اتحادیه اروپا، تنها هفت روز قبل از خروج از یکی از بزرگترین بلوک‌های تجاری جهان دست یابد که مهمترین دگرگونی جهانی پس از میان رفتن امپراتوری بریتانیای کبیر به حساب می‌آید.

توافق‌نامه تجارت و امنیت برگزیت، شامل چندین ماده است که در 2هزار صفحه مشتمل بر پیوست‌ها تدوین شده است.

در زیر خلاصه‌ای از برجسته‌ترین توافق‌ها یا بندهای اصلی این توافق تجاری، آورده شده است.گاردین جمعه 25 دسامبر در گزارشی مفصل نوشت که دسترسی به یکی از بزرگترین بازارهای جهان با برخورداری از معافیت گمرکی، ستون فقرات برگزیت را تشکیل می‌دهد که از معامله‌های اتحادیه اروپا با کانادا یا ژاپن کلان‌تر است.

به رسمیت شناختن متقابل برنامه‌ها و استانداردهای تعیین‌شده توسط هر دوطرف، به این معنی خواهد بود که تولیدکنندگان و بازرگانان در بریتانیا باید به طور همزمان از استانداردهای بریتانیا و اتحادیه اروپا پیروی کنند.پزشکان، پرستاران، دندانپزشکان، داروسازان، دامپزشکان و مهندسان ساختمان، داروسازان و مهندسین بریتانیایی، دیگر پیشاپیش از اجازه کار در کشورهای اتحادیه اروپا برخوردار نیستند و باید در کشور عضوی که مایل به کار در آن هستند، اجازه کار بگیرند.چه بسا این موضوع مهمترین ویژگی توافق برگزیت باشد، زیرا شهروندان بریتانیا دیگر آزادی کار، تحصیل، راه‌اندازی تجارت یا زندگی در اتحادیه اروپا را نداشته و برای اقامت بیش از 90 روز، نیاز به گرفتن روادید خواهند داشت. با این حال، هماهنگی در برخی از مزایای تأمین اجتماعی مانند حقوق بازنشستگی سالخوردگی و مراقبت‌های بهداشتی، کار در خارج از بریتانیا را آسان می‌کند و هیچ‌گونه مطالبات پیشین مربوط به آبونه‌های بیمه ملی از دست نمی‌رود.این موضوع پیش از توافق برگزیت نیز مورد بحث و گفت‌وگوهای طولانی میان لندن و اتحادیه اروپا قرار گرفت، زیرا مصدر نگرانی‌های اتحادیه اروپا در خصوص جلوگیری از ماهی‌گیری کشورهای اروپایی در آب‌های بریتانیا است.این موضوع همچنین یکی از دشوارترین زمینه‌های مذاکره میان دو طرف را تشکیل داده زیرا می‌تواند راه حل‌هایی برای اختلافات تجاری در دهه‌های پیش رو را شکل دهد.

به گفته آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان: «اختلاف نظر در مورد سازوکار داوری، بزرگترین مانع دستیابی به توافق است، به ویژه که اتحادیه اروپا نگران این است که بریتانیا، با گذشت زمان و بسته به دولتی که در قدرت باشد، ممکن است از استانداردهای اتحادیه فاصله بگیرد تا بتواند مزیت رقابتی بدست آورده و تبدیل به «سنگاپوری در تایمز» شود.

این توافق‌نامه توانایی بریتانیا در دسترسی به بازار مشترک، تشکلی با 450میلیون مشتری را حفظ خواهد کرد، اما مانع بروز زیان‌های اقتصادی و سردرگمی در بریتانیا یا کشورهای عضو اتحادیه اروپا نخواهد شد.