دانشمندان: اسهال و استفراغ می‌تواند نشانه اصلی کرونا در کودکان باشد

14/06/1399 05:45:00 ب.ظ

دانشمندان: اسهال و استفراغ می‌تواند نشانه اصلی کرونا در کودکان باشد ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

تاکنون تنها از تب، سرفه و تغییر حس‌های بویایی و چشایی به عنوان علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا در میان کودکان یاد می‌شد. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید تام واترفیلد، یکی از مسئولان تحقیق دانشمندان در دانشگاه کوئینز بلفاست در مور نتیجه این پژوهش می‌گوید: «در گروه [مطالعه] ما اسهال و استفراغ بیش از سرفه و تغییر در حس‌هایی بویایی و چشایی نشان دهنده ابتلا بود.

»

او می افزاید: «اگر بخواهید ابتلا به کرونا را در کودکان شناسایی کنید باید به علائمی مانند اسهال و استفراغ توجه کنید و تنها به دنبال نشانه‌هایی در دستگاه تنفسی نباشید.» استفاده کودکان از ماسک AP Photo به گفته وی با در نظر گرفتن تب، سرفه و تغییر حس‌های بویایی و چشایی تنها می توان ۷۶ درصد موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا را با آزمایش شناسایی کرد اما با توجه به علائم گوارشی در کودکان می توان این رقم را به ۹۷ درصد رساند.

از سوی دیگر بسیاری از کودکان در فصل پائیز از علائم سرماخوردگی رنج خواهند برد اما تام واترفیلد بر این باور است که آبریزش بینی و عطسه در میان کودکان نشانه ابتلا به ویروس جدید کرونا محسوب نمی‌شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 288 نفر رسید

آمار ابتلا به کرونا در آفریقا به بیش از1 میلیون و 281 هزار نفر رسید

اولین مورد ابتلا به کرونا در بزرگترین اردوگاه پناهجویان یوناناین اردوگاه تنها ظرفیت پذیرش ۲ هزار و ۸۰۰ نفر را دارد در حالی که در حال حاضر نزدیک به ۱۳ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند.

کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان به 21 هزار و 926 نفر رسیدایران:‌ با فوت 129 نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته تعداد جان باختگان کرونا به 21 هزار و 926 نفر رسید

ثبت بیشترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در اسرائيلمقامات اسرائیلی از ثبت بالاترین میزان ابتلای روزانه به کرونا در این کشور خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی

فوت ۱۲۹ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۹۲۶ نفر رسید.