دانش: دولت افغانستان پس از انتخابات با طالبان گفت‌وگو خواهد کرد

23/05/1398 01:55:00 ب.ظ

دانش: دولت افغانستان پس از انتخابات با طالبان گفت‌وگو خواهد کرد

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان چهارشنبه 14 اوت در نشستی تاکید کرد که دولت این کشور پس از به گزارش رسانه‌های افغانستان، سرور دانش در یک نشست در کابل گفت، گفت‌گوهای صلح میان طالبان و امریکا...

به گزارش رسانه‌های افغانستان، سرور دانش در یک نشست در کابل گفت، گفت‌گوهای صلح میان طالبان و امریکا تکمیل شده ولی مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان بعد از انتخابات ریاست جمهوری آغاز خواهد شد. به گفته وی، بحث چگونگی نظام سیاسی، قانون اساسی و موارد مربوط به دولت افغانستان تاکنون با طالبان صحبت نشده و دولت این کشور در این مورد با طالبان مذاکره خواهد کرد.

دانش تاکید کرد که انتخابات ریاست جمهوری باید برگزار شود، زیرا یک حکومت با صلاحیت و قوی باید در مورد صلح تصمیم بگیرد. پیش از این، محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان سه‌شنبه 13 اوت اعلام کرد، در توافقنامۀ که در آن هویت و اقتدار ملی این کشور مصئون نباشد، قابل قبول نیست.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دولت جبل‌الطارق: به دنبال کاهش تنش با ایران هستیم/ فرمان کنونی توقیف گریس1 شنبه منقضی می‌شوددولت منطقه‌ای جبل‌الطارق اعلام کرد که به دنبال کاهش تنش با تهران از زمان توقیف نفتکش حامل نفت ایران در این منطقه است.

باید با روش‌های کارآمد رسانه‌ای عملکرد دولت به درستی منعکس شودمعاون اول رییس جمهور با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل، از روند قابل قبول و مطلوبی برخوردار است، گفت: حادثه سیل روزهای اول سال ۹۸ خیلی متاثر کننده بود، اما در جریان این حادثه بزرگ شاهد نمایش عظیم و باشکوه همبستگی و همیاری مردم بودیم که یک بار دیگر نشان دادند چگونه در روزهای سخت یکپارچه پشت یکدیگر هستند.

معاون رئیس جمهوری: برقراری عدالت جنسیتی راهبرد اساسی دولت استمعاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه بحث عدالت جنسیتی از مباحث راهبردی کشور است گفت: در ماده 101 برنامه ششم توسعه به لزوم برقراری عدالت جنسیتی و به شاخص های که برای ایجاد آن لازم است اشاره شده است.

عضو شورای شهر تهران: دولت و دستگاه قضا به موضوع بازداشت حاجتی وارد شوندتهران- ایرناپلاس- یک عضو شورای شهر تهران در واکنش به حذف مهدی حاجتی از شورای شهر شیراز می‌گوید: ما از طریق شورای عالی استان‌ها پیگیر موضوع آقای حاجتی هستیم، اما دولت و دستگاه قضا باید به‌صورت جدی به این ماجرا وارد شود.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

دولت چه زمانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را به مجلس معرفی می‌کند؟- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimدولت چه زمانی وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش را به مجلس معرفی می‌کند؟ واعظی : *مطالعات روی گزینه‌های آموزش و پرورش را شروع کرده‌ایم *پس از رایزنی‌های به ۵ الی ۶ گزینه رسیده‌ایم *امیدوارم در نیمه اول شهریور گزینه مورد نظر به مجلس معرفی شود