دانش آموزان در ایران علی‌رغم کرونا شنبه به مدرسه می‌روند

13/06/1399 03:01:00 ب.ظ

03.09.

2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش ایران امروز پنجشنبه در حاشیه رونمایی از نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموزی (شاد) در جمع خبرنگاران درباره وضعیت بازگشایی مدارس در روز شنبه 5 سپتامبر (15شهریور) گفت: ''روز اول مدرسه در سراسر کشور حضوری برگزار می‌شود و اگر تعداد دانش آموزان بیشتر باشد از حد مجاز باشد، آنها را گروه بندی می‌کنیم''.

به گزارش رسانه‌های ایران، وی با اشاره به برنامه‌ها در راستای فراهم کردن شرایط بهداشتی برای دانش‌آموزان اظهار داشت: ''در تلاش هستیم تا با آمادگی لازم هر جا که بتوانیم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مدارس به طور حضوری میزبان دانش آموزان باشند. در مدارسی که تعداد دانش‌آموزان بیشتر از دستورالعمل های بهداشتی در نظر گرفته شده باشد، دانش آموزان گروه بندی شده و برخی در روزهای زوج و برخی روزهای فرد در مدرسه حضور خواهند داشت‌''.

وزیر آموزش و پرورش ایران اظهار داشت: ''زمان حضور هر دانش‌آموز در کلاس و تدریس معلم حداکثر 35 دقیقه است و تلاش می‌کنیم ورود و خروج هم به گونه ای باشد که تراکم ایجاد نشود''.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

چادرهای موقت برای آزمایش رایگان کرونا در پاریساستان ایل دو فرانس به مرکزیت پاریس از نظر شیوع کرونا همچنان در وضعیت قرمز است.

بازگشایی مدارس در ایران و نگرانی از شیوع کرونا - BBC News فارسیسخنگوی وزارت بهداشت ایران می‌گوید درشبانه روز گذشته ۱۰۱ بیمار مبتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

رکود در دوران کرونا؛ اقتصاد ایران در بهار امسال باز هم کوچک‌تر شد - BBC News فارسیمرکز آمار ایران روز سه‌شنبه ۱۱شهریورماه، گزارش عملکرد اقتصاد ایران در بهار امسال را منتشر کرد که نخستین گزارش رسمی آماری از اقتصاد ایران پس از همه‌گیری ویروس کرونا به حساب می‌آید. براساس این گزارش نرخ رشد اقتصادی ایران در بهار ۱۳۹۹ منفی ۳.۵ درصد بوده است. اقتصاد غیرنفتی نیز در همین دوره رشدی منفی را تجربه کرد و نرخ رشد اقتصادی بدون احتساب نفت منفی ۱.۷ درصد اعلام شد.

هشدار مقام‌های علوم پزشکی در آستانه پاییز: تخت آی‌سی‌یو نداریمدر حالی که مقام‌های دولت ایران هرگونه کمبود امکانات در بحران کرونا را رد می‌کنند؛‌ مسئولان و مقام‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی درباره کمبود تجهیزات و تخت بیمارستانی هشدار می‌دهند

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 288 نفر رسید

آمریکا: ایالت‌ها آماده توزیع واکسن کرونا در اواخر ماه اکتبر باشندمرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) در نامه‌ای به مقامات بهداشتی ایالت‌های مختلف این کشور از آن‌ها خواسته است آماده توزیع واکسن احتمالی ویروس کرونا در اواخر ماه اکتبر باشند.