دانشگاه‌ها

دانشگاه‌ها

دانشگاه‌ها احتمالا بعد از ماه رمضان بازگشایی می‌شوند

احتمال بازگشایی دانشگاه‌ها | #دانشگاه‌ها احتمالا بعد از ماه رمضان بازگشایی می‌شوند

09/05/2020 09:53:00 ق.ظ

احتمال بازگشایی دانشگاه‌ها | دانشگاه‌ها احتمالا بعد از ماه رمضان بازگشایی می‌شوند

تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزیر بهداشت و رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا به زمان بازگشایی احتمالی دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: اگر وضعیت اپیدمی کرونا با همین منوال پیش برود و روز به روز روند آن کاهنده باشد، احتمالا بعد از ماه مبارک رمضان ستاد کرونا اجازه بازگشایی دانشگاه را می‌دهد.

رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا تاکید کرد: شرایط، قوانین و مقررات به گونه ای است که کمترین فشار و استرس به دانشجویان و خانواده های آنان وارد شود.حق دوست با اشاره به اینکه حضور و غیاب دانشجویان در این دوره اجباری نخواهد بود، افزود: دانشجویان می تواند تک درس یا کل ترم تحصیلی خود را حذف یا درس خود را ناتمام اعلام کنند و در ترم تحصیلی بعد آن را ادامه دهند.

انجام نخستین عملیات اطفای حریق از سوی نیروهای مسلح ایران در ترکیه باید در تاریخ گفته شود چه مصائبی بر دولت دوازدهم نازل شد سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان

وی با اشاره به اینکه سیستم آموزشی فعالانه بحث آموزش مجازی را دنبال خواهد کرد، گفت: اگر درسی در دانشگاه ها به صورت مجازی در حد قابل قبول ارایه شده باشد، فقط چند جلسه برای رفع اشکال آن درس برگزار می شود و در نهایت امتحان آن درس برگزار می شود.امتحانات حضوری برگزار می‌شود

وی ادامه داد: تا الان برنامه‌ریزی‌ها به این صورت است که امتحانات حضوری برگزار شوند. اگر شرایط شیوع بیماری به همین روال ادامه پیدا کند و روند ابتلا کاهشی باشد، امتحانات در تیرماه برگزار می شود و از این بایت خطر جدی دانشجویان را تهدید نخواهد کرد. headtopics.com

حق دوست ادامه داد: امتحانات جامع دانشجویان پزشکی هم بر اساس تقویم زمانی مشخص از انتهای تیرماه تا انتهای تابستان خواهد بود. به جز یک مورد که در مهرماه برگزار خواهد شد.معاون آموزشی وزیر بهداشت افزود: این موضوع به شرطی است که شرایط با همین روند ادامه پیدا کند و با وضعیت جدیدی مواجه نشویم. در آن صورت بسته به اتقضائات پیش آمده، همه این موارد می تواند تغییر کند.

وی با اشاره به اینکه بیماری کرونا با ما خواهد بود و موضوعی نیست که یک یا دو ماهه تمام شود، گفت: شاید مهرماه سال جاری شرایط بحرانی تری داشته باشیم و باید خودمان را برای این وضعیت آماده کنیم تا مشکلی برای روند آموزشی دانشجویان پیش نیاید. ادامه مطلب: خبرگزاری ایرنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

ضرورت استفاده از دهانشویه قبل مراجعه به دندانپزشکی/احتمال ناقل بودن کرونا در کودکان بیشتر استیک دندانپزشک گفت: استفاده از برخی دهان‌شویه‌ها که حاوی پراکسید هیدروژن است، برای مراجعه قبل از انجام کارهای داندانپزشکی توصیه می‌شود تا وجود باکتری و ویروس در دهان به حداقل برسد و به محیط و پرسنل درمانی انتقال پیدا نکند.

واکنش به درخواست بازگشایی اماکن مذهبی: هنوز وضعیت قرمز استهنوز وضعیت کرونا در قم قرمز است | استاندار قم درواکنشی نسبت به درخواست جمعی از مردم برای بازگشایی اماکن مذهبی گفت: قم همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد قم ،بدرک حوزه علمیه حرف حساب نمی فهمد

تا میانه اردیبهشت 'سبد معاش' چند درصد گران شده است؟ / تورم اعلامی+داده‌های میدانیمحاسبات رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شوراها نشان می‌دهد که برخی اقلام سبد معیشت خانوار در همین یک ماه و نیم، بیش از صد درصد گران شده‌اند.

پایان بن‌بست سیاسی عراق با تایید دولت جدید در پارلمان - BBC News فارسیپارلمان عراق با رأی اعتماد به مصطفى كاظمى و بخشى از كابينه‌اش به پنج ماه خلا در پست نخست وزيرى پايان داد.

آغاز ثبت‌نام مجدد آزمون ارشد پزشکی از فرداثبت نام مجدد برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی از فردا ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

ادامه فعالیت‌های بشردوستانه انجمن خیریه ترکیه در 30 کشور جهانانجمن خیریه «وصلت» ترکیه در ماه مبارک رمضان فعالیت‌های بشردوستانه خود را در 30 کشور جهان ادامه می‌دهد. - خبرگزاری آناتولی