دانشمندان سریع‌ترین سیارک منظومه شمسی را شناسایی کردند

02/06/1400 03:19:00 ب.ظ

دانشمندان سریع‌ترین سیارک منظومه شمسی را شناسایی کردند جزئیات بیشتر🔽

گروهی از اخترشناسان در موسسه علوم کارنگی در آمریکا سریع‌ترین سیارک در منظومه شمسی را شناسایی کردند. گروهی از اخترشناسان در موسسه علوم کارنگی در آمریکا سریع‌ترین سیارک در منظومه شمسی را شناسایی کره‌اند.

محققان این مرکز می‌گویند این سیارک که تنها یک کیلومتر قطر دارد در فاصله‌ای نزدیک به خورشید در حرکت است و هر ۱۱۳ روز زمینی یک دور کامل به دور این ستاره می‌زند. پس از عطارد که هر ۸۸ روز یک بار مدار خورشیدی خود را کامل می‌کند، این کوتاه‌ترین دوره مداری در میان اجرام آسمانی شناخته شده در منظومه شمسی است.

این سیارک که 2021 PH27 نامگذاری شده است در طی مسیر مداری خود از ۱۹ میلیون کیلومتری خورشید رد می‌شود، این در شرایطی است که سیاره عطارد هرگز از ۴۷ میلیون کیلومتری به خورشید نزدیک‌تر نمی‌شود. دانشمندان می‌گویند دمای سطح این سیارک به هنگام نزدیکی به خورشید تا حدود ۵۰۰ درجه سانتی‌گراد بالا می‌رود، حرارتی که برای ذوب فلز سرب کافی است.

کشف جدید می‌تواند بر تحقیقات درباره سیارک‌های سرگردان در منظومه شمسی نور تازه‌ای بیاندازد و روشن کند که آیا بافت آن‌ها از توده متراکم گرد‌ و ‌غبار ساخته شده یا حالتی یک‌تکه و صخره‌ای شکل دارد. ردیابی سفر ۲۲ میلیون ساله یک سیارک پیش از انفجار بر فراز صحرای کلاهاری headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نیروی نظامی میانمار دو روزنامه نگار محلی را بازداشت کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

مقامات امنیتی روسیه و آمریکا همکاری امنیتی در افغانستان را بررسی کردنددبیر شورای امنیت روسیه و شورای امنیت ملی آمریکا امروز دوشنبه مسائل امنیتی و تحولات افغانستان را بررسی کردند.

کنترل سه شهر افغانستان از کنترل طالبان خارج شدکنترل سه شهر افغانستان از کنترل طالبان خارج شد نیروهای وابسته به دولت سابق افغانستان و گروههای محلی کنترل 3 منطقه پل حصار، ده صلاح و اندراب در ولایت بغلان را از طالبان پس گرفتند.

هفت تشکل کارگری و صنفی محاکمه فرزانه زیلابی، وکیل کارگران هفت تپه را محکوم کردند◾️به دنبال تشکیل پرونده علیه فرزانه زیلابی، وکیل مدافع کارگران هفت‌تپه و برگزاری جلسه دادگاه برای او،‌ هفت سندیکا و اتحادیه کارگری و صنفی با انتشار بیانیه‌ای محاکمه این وکیل دادگستری را محکوم کردند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

شناسایی ۱۰۰ مدیر و ۲۰۴ مربی متخلف در آموزشگاه‌های رانندگی طی یک ماه/ عمده تخلفات مربوط به 'زدن مُهرهای صوری برای هنرجویان' استرئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا در گفت‌وگو با ایلنا: شناسایی ۱۰۰ مدیر و ۲۰۴ مربی متخلف در آموزشگاه‌های رانندگی طی یک ماه/ عمده تخلفات مربوط به 'زدن مُهرهای صوری برای هنرجویان' است