دانشمندان دروازه‌ای برای رساندن دارو به مغز کشف کردند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

این نخستین‌بار است که گروهی از دانشمندان ادعا می‌کنند که می‌توانند به‌طور موقت «سد خونی مغزی» را برای درمان آسیب‌های مغزی نفوذ‌پذیر کنند.

گروهی از دانشمندان به تازگی توانسته‌اند راهی برای دور زدن «سد خونی مغزی» و رساندن داروها به‌طور مستقیم به مغز پیدا کنند.

«سد خونی مغزی» یک مرز شیمیایی و ساختاری است که مغز را از بقیه بدن جدا می‌کند، عناصری را که می‌توانند وارد محفظه مغزی شوند، کنترل می‌کند و نقش فیلتر کننده‌ای را برای جلوگیری از ورود مولکول‌های سمی به مغز بازی می‌کند. بنابراین همزمان از ورود برخی از داروها نیز جلوگیری می‌کند که یک مانع مهم برای مدیریت بیماری‌های عصبی است.

کوین بویه سپس یک گام فراتر رفت و گیرنده را در موش‌های بالغ با یک «سد خونی مغزی» که قبلا ایجاد شده بود بیرون کشید و متوجه شد در غیاب گیرنده، «سد خونی مغزی» باز می‌ماند. سپس او به دنبال تغیین نوع لیگاندی بود که به گیرنده متصل می‌شود و مشخص کرد که یکی از لیگاندها نترین-یک است که هنگام برداشتن آن باعث ایجاد نقص در سد خونی می‌شود.

این تیم هنوز هیچ عارضه بالقوه‌ای را شناسایی نکرده است اما قصد دارد اثربخشی بالقوه آنتی بادی را در تحقیقات بعدی ارزیابی کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امیدوارم این روزها که بالاخره ضرورت «مذاکره» مورد پذیرش همگان واقع شده همه به مسیر درست بازگردندرئیس دولت‌های یازدهم و دوازدهم در پیامی خطاب به ملت بزرگ ایران آرزو کرد که نخستین نوروز قرنِ نو برای ایرانیان، طلیعه‌ بهترین‌ها باشد و نوید گشایش‌ها، و رنگ از رنجِ تحریم‌ها بزداید
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان پل معلق بزرگی که اروپا و آسیا را به هم وصل می‌کند افتتاح کردطول دهانه میانی پل چناق‌قلعه ۲۰۲۳ متر است که نماد صدسالگی تولد جمهوری ترکیه در سال ۲۰۲۳ است. این اندازه طولانی‌ترین اندازه دهانه اصلی یا فاصله بین دو پایه اصلی پل در بین پل‌های معلق جهان است. به 🥚م ترکیه باید از اروپا اخراج بشه ترکیه وصله ناجور اروپاست canada_irca این همه هزینه‌ی الکی میکنن که خودشون رو بچسبونن به اروپا. ما ایرانیا و ترکیه‌ای‌ها بخدا هم فرهنگ‌تاریخی بالاتری داریم، هم استعداد و توانایی ولی ترکا با چسبوندن خودشون به اروپا و ایرانیا با دشمنی الکی با اروپا و امریکا خودشون رو مسخره کردن. ایران و ترکیه باید متحد باشن.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نماینده مجلس: شرط گذاشتیم که بریتانیا بدهی را بدهد تا دو زندانی را آزاد کنیمدولت ایران پس از اعلام اینکه این پول را دریافت کرده است، اقدام به آزادی این دو شهروند ایرانی-بریتانیایی کرد. اینا رو با طویله رهبری هماهنگ کنید که اینهمه تناقض در صحبت ها پیش نیاد!! در پاراگراف دوم به جای 'انوشه آشوری' اشتباهی نوشتید 'انوشه انصاری'. احیانا' به این کار گروگان گیری نمیگویند؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

شهردار کییف: روسیه تسلیحاتی که به موجب قوانین بین‌المللی ممنوع است را به کار می‌بردبا ادامه محاصره کییف از سوی نیروهای روسیه، ویتالی کلیچکو، شهردار پایتخت اوکراین، اعلام کرد که قوای روسیه، 20 نقطه کییف به ویژه در حومه این شهر را بمباران
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جزییات تازه از حمله موشکی سپاه به اربیل؛ صاحب‌ ویلا: خوشحالم که خانواده‌ام آسیب ندیدندرادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند. این حمله موشکی خالی بازی حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم مثل بساط شئونیزم فارسی ایرانشهری شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بیخردانه تحدید بر علیه هویت و مدنیت ملتهای ایرانیان و بر علیه جغرافیای مدنیت بزرگ مشترک علوم طبیعی خردمندانه ی ملتهای تورکان و ایرانیانست. گدا خونه رادیو فردا هم این خبر رو راحت باور کردی برای یک مقدار استخونی که در ماه براتون پرت می کنند چه جفنگیاتی که درست نمی کنید😂😂😂😂😂
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

روسیه اعلام کرد که برای اولین بار در اوکراین از سامانه موشکی مافوق صوت کینجال استفاده کرده است🔴روسیه اعلام کرد که برای اولین بار در اوکراین از سامانه موشکی مافوق صوت کینجال استفاده کرده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »