دانشمندان معمای بوی بد زیربغل را پیدا کردند

08/05/1399 05:21:00 ب.ظ

دانشمندان آمریکایی موفق شده اند پاسخ معمای چگونگی تولید بوی بد در زیربغل انسان را کشف کنند بیشتر بخوانید🔽

دانشمندان آمریکایی موفق شده اند پاسخ معمای چگونگی تولید بوی بد در زیربغل انسان را کشف کنند. به گزارش گاردین، این محققان برای اینکه ثابت کنند این آنزیم مسئول فعل و انفعال شیمیایی آزاد شدن بوی بد زیربغل است، آن را جدا کرده و به یک واحد بی‌بوی میکروبی دیگر در زیر بغل وارد کردند.

دانشمندان سپس مشاهده کردند که این آنزیم در آنجا هم شروع به آزاد کردن بوهای بد کرد.

دانشمندان در دانشگاه یورک طی این پژوهش متوجه شدند که گونه ای از میکروب ساکن در زیر بغل با نام علمی «استفی لوکوکوس هومینیس» در فرآیند تولید بوی بد نقش دارد. این میکروب‌ها به محض اینکه با مواد آزاد شده از غدد بی‌بوی عرق ترکیب می شوند، بوی بد آزاد می کنند.

پروفسور گوین توماس، میکروبیولوژیست ارشد در تیم تحقیق می گوید: «در این فرآیند باکتری مولکول را می گیرد و بخشی از آن را می بلعد، اما بقیه‌اش را بیرون می دهد. این باقیمانده مولوکول دفع شده یکی از اصلی‌ترین منشاء‌های بوی بد بدن است.» headtopics.com

نتایج تحقیق تازه در نشریه «ساینتیفیک ریپورتز» منتشر شده است. هشدار درباره خطر آفتاب؛ توصیه متخصصین پوست برای استفاده ازکرم ضد آفتاب پروفسور توماس در ادامه می گوید: «ما دریافته ایم که این بو چگونه تولید می شود. حالا سوال این است که بفهمیم چرا این اتفاق می افتد؟»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

یک کارت پستال پرده از معمای ۱۳۰ ساله تابلوی ون گوگ برداشتمحققان موفق شده اند از طریق یک کارت پستال، پاسخ یکی از قدیمی‌ترین معماهای تابلوهای ونسان ون گوگ نقاش هلندی را بیابند.

'پرسه در مه' و پیچیده‌تر شدن معمای موسوی مجد | DW | 27.07.2020مستند 'پرسه در مه' که ازسوی نهادهای اطلاعاتی ایران پخش شد، نه تنها در پرونده موسوی مجد روشنگری نکرد بلکه بر معمای آن نیز افزود. پدر موسوی مجد می‌گوید، پسرش در مورد فساد مالی، اخلاقی و مواد مخدر آقازاده‌ها گزارش داده بود.

شبکه‌های اجتماعی مطرح ویدئوی «درمان» کرونا را حذف کردنددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا توئیت ویدئوی حذف شده را دوشنبه شب برای ۸۴ میلیون دنبال کننده خود در شبکه اجتماعی توئیتر بازنشر کرده بود.

مکان جغرافیایی 'آخرین تابلو' ون گوگ شناسایی شدیک کارت پستال به محققان کمک کرد تا مکان به احتمال قوی این تابلو ونسان ون گوگ را در حوالی روستای 'اور سور اواز' در شمال پاریس پیدا کنند.

مکان جغرافیایی 'آخرین تابلو' ون گوگ شناسایی شد - BBC News فارسییک کارت پستال به محققان کمک کرد تا مکان به احتمال قوی این تابلو ونسان ون گوگ را در حوالی روستای 'اور سور اواز' در شمال پاریس پیدا کنند.

منابع عراقی: پایگاه اسپایکر با پهپاد ناشناس هدف قرار گرفتپایگاه اسپایکر با پهپاد ناشناس هدف قرار گرفت | منابع عراقی بامداد سه شنبه به دنبال وقوع دو انفجار در پایگاه اسپایکر اعلام کردند که یک فروند پهپاد این پایگاه را هدف قرار داده است