دانش‌آموزانِ قربانی قُلدری‌ در مدارس دچار آسیب‌های جدی شده‌اند/تاثیر خشونت‌های غیرفیزیکی ماندگارتر است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش در خصوص تاثیر خشونت‌های غیرفیزیکی در مدارس گفت: پژوهش‌ها نشان داده که خشونت‌های غیرفیزیکی تاثیرات ماندگارتری بر روح و روان دانش‌آموز می‌گذارد.

رضوان حکیم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص طرح "خشونت‌زدایی همه جانبه" گفت: چارچوب طرح "خشونت‌زدایی همه‌جانبه" را با بررسی‌ها و جلسات تخصصی تهیه کردیم، همچنین در این طرح نظر جمعی از معلمان و مدیران را دریافت کرده و برای پژوهشگاه آموزش و پرورش ارسال کردیم تا بتوانیم جلسات تخصصی بیشتری در این زمینه با همکارانمان داشته باشیم و بازخوردهای آنها را دریافت کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در طرح "خشونت‌زادیی همه جانبه" هر چند که خشونت‌های فیزیکی و غیرفیزیکی مد نظر است، اما عمده تمرکز ما بر اشکالی از خشونت است که تحت عنوان خشونت‌های غیر فیزیکی از آنها یاد می‌شود، اما در گذشته کمتر در کانون توجه قرار داشته است. خشونت‌های کلامی، رفتاری، برچسب زدن‌ها، نادیده‌ گرفتن‌ها و تحقیر کردن‌ها مواردی هستند که شاید به نظر نیاید، چه آسیب جدی بر روح و روان دانش آموزان وارد می‌کند.

او افزود: علاوه بر این باید به والدین، مدیران و معلمان آگاهی دهیم تا آنها بدانند چه نوع تعاملی سالم است و همچنین با توجه به اهمیتی که جوّ روانی و اجتماعی مدرسه بر بحث تربیت، یادگیری و سلامت روح و روان دانش آموز دارد، به دنبال این هستیم که یکی از عوامل موثر در پیشرفت تحصیلی که بحث تربیت و ایجاد تعلق به مدرسه است را از طریق طرح خشونت‌زدایی همه‌جانبه دنبال کنیم.

حکیم‌زاده در خصوص وظیفه مشاوران و تیم تربیتی مدارس برای اجرای طرح "خشونت‌زدایی همه‌جانبه" در مدارس گفت: آشناکردن تیم تربیتی مدرسه نسبت به نشانه‌های قلدری‌‌، راهکارهای پیشگیری از قلدری و حمایت از کودکانی که در معرض قلدری هستند یکی از مواردی است که در این طرح مدنظر است و به عبارتی اینجا بحث فقط این نیست که ما بگوییم چه خشونتی توسط بر علیه دانش آموز صورت می‌گیرد، بلکه در شبکه ارتباطی رابطه معلم با دانش‌آموز و دانش‌آموز با همکلاسی‌هایش نیز مد نظر است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مقام دوم ایران در مصرف انرژی در دنیا / نفوذی‌های جریان‌های سیاسی در سمن‌های محیط زیستیرییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نیاز کشور به سرمایه‌گذاری کلان و بروزرسانی تکنولوژی جهت دستیابی به آرمان‌ها در زمینه کاهش شدت انرژی مصرفی، در عین حال درباره سمن‌های حوزه محیط زیست گفت: به شدت نیازمند سمن‌های غیرسیاسی و واقعی هستیم؛ چراکه بسیاری از تشکل‌های مردم‌نهاد طرفدار محیط زیست نیستند، بلکه نفوذی‌های جریان‌های سیاسی در بخش محیط زیست به‌شمار می‌آیند. مصرف میکنیم که میکنیم هر وقت اهمیت علم و تکنولوژی برای دولتیان ما اونقدر مهم شد که بجای اینهمه دزدی و اختلاس و بی تدبیری بودجه های فوقالعاده به نهادهای علمی پژوهشی کشور دادن بیایید و بگید ما انرژی زیاد مصرف میکنیم.هیچکس به ما تکنولوژی روزشو نمیده و نخواهد داد! بودجه بدید و ببینید با این سیاستی که در پیش گرفتید هیچ وقت توان سرمایه گذاری در مسیرهای درست را نخواهیم داشت. این یک سیکل معیوبه که توش گیر کردیم و هر روز وضعیت بدتر می شه. سرعت این تخریب روز بروز در حال افزایش است. روزی خواهد رسید که راه رفته غیرقابل برگشت شود میتونیم تو رو بازیافت کنیم،کم نیستی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حسین کمانگر فعال مدنی در در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج در اعتصاب غذا استحسین کمانگر، فعال مدنی زندانی که دی ماه سال گذشته، توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت‌ و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده است یک هفته است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد. هیچ فریاد رسی هم نیست؟ حقوق بشر کجائی ؟؟؟؟؟ این تپله براش خوبه جسوس اجتماعی امیدوارم با متلاشی شدن این حکومت برای همیشه تمام انسان های بیگناه از زندان آزاد شوند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رکورد شکنی گرما در آلمان، زیرآبی در استخرها | DW | 25.07.2019گزارش تصویری: آلمان روزهای داغی را پشت می‌گذارد. گرمای روز چهارشنبه (۲۴ ژوئيه/ ۲ مرداد) در غرب آلمان رکورد تاریخ هواشناسی در این کشور را شکست. عکس‌های زیرآبی خبرگزاری آلمان در این گزارش تصویری: مرده شور برده به جای اینهمه جمله بگو آلمان چند درجه شده هواش؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شرکت آلمان در ائتلاف نظامی اروپایی در خلیج فارس غیرممکن نیست | DW | 25.07.2019وزیر دفاع آلمان گفت امکان شرکت ارتش آلمان در ائتلاف نظامی اروپایی برای حفاظت از کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز وجود دارد، اما هنوز درخواستی از آلمان نشده و برنامه هم مشخص نیست. او گفت از این رو هم‌اکنون دیپلماسی مطرح است. حتما باید یه کشتی از شما توقیف بشه تا ارتش حرکت بدید اعتقادی که به شما هست به هرندی نیست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دموکراسی خواهان در هنگ کنگ این بار در فرودگاه بین المللی تجمع کردند🔺دموکراسی خواهان در هنگ کنگ این بار در فرودگاه بین المللی تجمع کردند ⚡️بیش از هزار نفر از دموکراسی خواهان هنگ کنگی روز جمعه در فرودگاه شهر که تحت اداره مقامات چین است، تجمع اعتراضی برپا کرده و شعار «هنگ کنگ آزاد» سر دادند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سریع‌ترین سقوط اقتصادی کره شمالی در ۲۱ سال اخیر در سال ۲۰۱۸سریع‌ترین سقوط اقتصادی کره شمالی در ۲۱ سال اخیر در سال ۲۰۱۸ بانک مرکزی کره جنوبی اعلام کرد، اقتصاد کره شمالی به دنبال تحریم‌هایی که بر سر برنامه تسلیحات هسته‌ای علیه این کشور وضع شده، در سال ۲۰۱۸ بیشترین سقوط را طی ۲۱ سال اخیر تجربه کرده است. کلا ترامپ مادر هرچی دیکتاتور رو گاییده آنهائيكه بمب را بر مردم كشور ترجيح مي دهند عاقبت همين است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »