دانش‌آموزان 'عاملِ چرخش ویروس' بین خانواده‌ها خواهند شد/ رعایت پروتکل‌ها توسط کودکان انتظار بی‌جایی است/ بخش اطفال در بیمارستان نداریم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس بیمارستان سینا در گفت‌وگو با ایلنا: دانش‌آموزان 'عاملِ چرخش ویروس' بین خانواده‌ها خواهند شد/ رعایت پروتکل‌ها توسط کودکان انتظار بی‌جایی است/ بخش اطفال در بیمارستان نداریم

«محمد طالب‌پور» رئیس بیمارستان سینا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد بازگشایی مدارس و برگزاری حضوری کلاس‌های درس در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: کودکان ناقل‌های بسیار خوبی هستند و ویروس را بدون اینکه خودشان مبتلا شوند، منتقل می‌کنند و این موضوع به افزایش شیوع ویروس کمک می‌کند. این موضوع بیش از اینکه برای خود کودکان خطرناک باشد، برای والدین آنها پرخطر خواهد بود و حتی باعث چرخش این ویروس از طریق بچه‌ها بین خانواده‌های مختلف هم می‌شود.

رئیس بیمارستان سینا با هشدار به والدین دانش‌آموزانی که به مدرسه می‌روند، بیان کرد: ما باید بدانیم که احتمال آلودگی و انتقال ویروس در کودکان و بزرگسال با هم هیچ تفاوتی ندارد و این ویروس یک خطر بالقوه‌ای است که همه را تهدید می‌کند و تنها راهکار مسئله این است که فعالیت‌های منطقی را در شرایط بسیار ایمن انجام دهیم.

وی تصریح کرد: اگر به کودکان درست آموزش دهیم و آنها درست رعایت کنند، دیگر دلیلی وجود ندارد که ریسک میزان شیوع بالا رود، اما مسئله این است که کودکان برای رعایت دستورالعمل‌ها این جدیت را ندارند، چون حتی بسیاری از بزرگسالان هم این جدیت را ندارند و از گذاشتن ماسک خسته شدند، در این صورت چطور از یک کودک ۷ ساله انتظار داشته باشیم تا این موضوع را رعایت کند؟ اگر قرار است که مدارس باز شوند، لازمه ‌آن وقت گذاشتن برای توجیه و توضیح بیشتر برای کودکان در زمینه رعایت پروتکل‌ها است.

او با اشاره به سفرهای بین شهری مردم در تعطیلات اخیر گفت: واقعیت این است که میزان ابتلا به کرونا طی روزهای گذشته در بیمارستان مقداری افزایش پیدا کرده است، البته فکر می‌کنیم، این افزایش ابتدا خیلی معنی‌دار نباشد، چرا که شرایط مبتلایان بیمارستان نسبت به دو هفته‌ی قبل کاهش داشته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آخرین آمار ویروس کرونا در جهان؛ کاهش واکسیناسیون کودکان ایرانی در ماه‌های گذشتهاین ویروس در ایران تا ظهر امروز شنبه ۳۸۴ هزار و ۶۶۶ نفر را مبتلا کرده و بیش از ۲۲ هزار نفر قربانی گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شناسایی کودکِ مبتلا به کرونا در مدرسه ممکن نیست/ خطر قرار گرفتن دانش‌آموزان در کنار همکلاسی‌های آلوده به ویروس/امکان اجرای پروتکل‌ها در بیشتر مدارس وجود نداردمعاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی در خصوص برگزاری کلاس‌های حضوری در مدارس گفت: درخواست ما این است که تجدیدنظری در این رابطه صورت بگیرد، چون سلامت و جان فرزندان ما و همین طور کنترل این اپیدمی در کشور جزو اولویت بالاتری قرار دارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

718 نفر دیگر بر اثر ویروس کرونا در آمریکا جان باختند718 نفر دیگر بر اثر ویروس‌کرونا در آمریکا جان باختند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه سمن‌های جهان اسلام: اقدامات اسلام‌ستیزانه در غرب نباید در چارچوب آزادی بیان تقسیر شوداتحادیه سازمان‌های مردم نهاد جهان اسلام تاکید کرد که اقدامات اسلام ستیزانه در کشورهای غربی نباید در چارچوب اصل آزادی بیان تفسیر شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در عراق؛ مرگ 63 بیمار دیگر در یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ابتلای 147 نفر و مرگ 3 تن بر اثر کرونا در پی جشن عروسی در آمریکابرگزاری مراسم عروسی در ایالت مین آمریکا باعث ابتلای 147 تن به کرونا و مرگ سه نفر بر اثر این بیماری شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »