دانشگاه‌های فرانسه برای غیر اروپایی‌ها بار دیگر رایگان می‌شود

19/07/1398 08:13 ب.ظ

قرار بود از سال تحصیلی جاری هزینه ثبت نام سالانه در مقطع لیسانس برای دانشجویان تبعه کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا از ۱۷۰ یورو به ۲۷۷۰ یورو افزایش یابد.

قرار بود از سال تحصیلی جاری هزینه ثبت نام سالانه در مقطع لیسانس برای دانشجویان تبعه کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا از ۱۷۰ یورو به ۲۷۷۰ یورو افزایش یابد. ثبت‌ نام در دانشگاه‌های دولتی فرانسه برای دانشجویان غیراروپایی بار دیگر رایگان می‌شود.

دادگاه قانون اساسی فرانسه روز جمعه ۱۹ مهر تصمیم دولت برای افزایش سنگین هزینه ثبت نام دانشگاه‌ها برای دانشجویان غیر اروپایی را مغایر با قانون اساسی این کشور تشخیص داد.

دولت فرانسه در سال ۲۰۱۸ طرحی را در دستور کار قرار داد که بر مبنای آن دانشجویان غیر اروپایی می‌بایست برای ثبت نام در دوره‌های مختلف دانشگاهی پول بسیار بیشتری از دانشجویان فرانسوی‌ و اروپایی‌ پرداخت کنند.

تا پیش از اعلام این تصمیم، تحصیل در دانشگاه‌های دولتی فرانسه برای همگان تقریبا رایگان بود. دانشجویان خارجی مانند دانشجویان فرانسوی دوره کارشناسی سالانه تنها مبلغی حدود ۱۷۰ یورو برای ورود به دانشگاه می‌پرداختند. این مبلغ «هزینه ثبت نام» نام دارد و با شهریه‌ای که در کشورهای دیگر از دانشجو گرفته می‌شود متفاوت است. اما بر اساس تصمیم دولت فرانسه قرار بود از سال تحصیلی جاری هزینه ثبت نام سالانه در مقطع لیسانس برای دانشجویان تبعه کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا به ۲۷۷۰ یورو افزایش یابد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

حمایت برخی از نمایندگان از سازندگان فیلم «رستاخیز» برای احقاق حق‌شانفاطمه ذوالقدر، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: به منظور جلوگیری از متضرر شدن سازندگان فیلم «رستاخیز»، به همراه برخی نمایندگان و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به صورت کتبی و شفاهی از وزیر ارشاد خواسته‌ایم مجوز نمایش خانگی فیلم «رستاخیز» را صادر کند تا در حق سازندگان این فیلم اجحاف نشود.

روایت زنان از تماشای فوتبال در ورزشگاه برای اولین بارتعدادی از مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی، از لحظات ورود به ورزشگاه آزادی تا رسیدن به جایگاه تماشاچیان، ویدیو برای ما فرستاده‌اند و حس و حال خود را برای ما توضیح داده‌اند.

شیردهی در خیابان با هدف فشار بر دولت بریتانیا برای حفاظت از محیط زیستاین مادران ابتدا در خیابان داونینگ که دفتر کار نخست‌وزیر و دیگر نهادهای دولتی بریتانیا است، راهپیمایی کردند و سپس خیابان را بسته و شروع به شیردهی به فرزندانشان کردند. آنها با این کار نگرانی خود را نسبت به آینده کودکانشان اعلام کردند.

ترامپ از آمادگی آمریکا برای میانجیگری بین ترکیه و کردها خبر داد | DW | 11.10.2019عقب‌‌نشینی نیروهای نظامی آمریکا از شمال سوریه زمینه را برای تهاجم ترکیه آماده ساخته است. اکنون دونالد ترامپ بر آن است بین ترکیه و کردها میانجیگری کند. این در حالی است که شرایط برای میانجگیری چندان فراهم نیست. فراهم میشود انشاالله . این ترامپ جاکش دنیا را بهم ریخته کاش گیر یه داعشی می افتاد تا سرش را بی گودی کنند

درخواست برای جلوگیری از «سانسور و مداخله‌های جانبه‌دارانه» در ویکی‌پدیای فارسی

پومپئو: ما برای حمله ترکیه به سوریه چراغ سبز نشان ندادیممایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریكا، گفت که ایالات متحده برای حمله به سوریه به ترکیه چراغ سبز نشان BB_Goal But the withdrawal of your troops certainly did! این جناب هم 'دروغ گفتن در روز روشن'را از رئیس خود بخوبی فرا گرفته است! شما وقتی نیروهایتان را از آنجا بیرون می برید و مکالمه تلفنی با اردوغان انجام می دهید و کردهایی که در دفع داعش همراهی کردند را تنها می گذارید این یعنی چراغ سبز! چراغ سبز شاخ دارد یا دم؟!