دامنه تحقیقات درباره انفجار بیروت گسترش یافت/ فرضیه 'اقدام تروریستی' وجود دارد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دامنه تحقیقات درباره انفجار بیروت گسترش یافت فرضیه 'اقدام تروریستی' وجود دارد در حالیکه اقدام تروریستی از جمله فرضیه‌های علت وقوع انفجار در بیروت است، دامنه تحقیقات قضایی لبنان درباره این انفجار گسترش یافته و احتمالا شامل حال مسؤولان عالی‌رتبه خواهد شد

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، دستگاه قضایی لبنان دایره تحقیقات خود درباره انفجار بندر بیروت را که به کشته شدن بیش از ۱۷۰ تن و زخمی شدن هزاران تن دیگر منجر شد، گسترش داد و این تحقیقات تنها به کارمندان و مسؤولان اداری محدود نبوده بلکه شامل حال مسؤولان عالی رتبه در مدیریت بندر و در راس آنها حسن قریطم، مدیر بندر شد که فادی عقیقی، کمیسر دولت در دادگاه نظامی دستور بازداشت او را برای انجام تحقیقات صادر کرد، علاوه بر این مسؤولانی در اداره گمرک و دستگاه‌های مربوط به امنیت...

این منبع تاکید کرد: مسئولیت پیامدهای فاجعه انفجار انبار شماره ۱۲ بندر بیروت بر گردن کارمندان، کادر اداری و کارگران بندر نبوده بلکه متوجه مسؤولان بزرگ چه ریاست بندر، چه مدیریت گمرک و یا مسؤولان امنیتی آن و نیز تمامی وزرا و چهره‌های سیاسی است که از زمان تخلیه ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت در بهار سال ۲۰۱۴ تا زمان وقوع انفجار روی کار آمدند و نیز کسانی که از وجود این حجم مواد منفجره و خطرناک اطلاع داشتند و عامدانه آن را نادیده گرفتند و یا اینکه در مورد آن کوتاهی کردند.

این منبع قضایی در ادامه گفت: تمامی کسانی که مسؤولیت داشته‌اند و تمامی کسانی که نامه‌هایی در این خصوص دریافت کردند اما اقدامات لازم برای خارج کردن این مواد از بندر را در پیش نگرفتند، بازداشت خواهند شد و به عنوان مسؤول جنایی این فاجعه ونه فقط به دلیل کوتاهی و اهمال محاکمه خواهند شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان خواستار تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بیروت شدرئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان عملکرد نیروهای امنیتی و دستگاه‌ قضایی این کشور در حادثه انفجار بیروت را «ناموفق» ارزیابی کرده و خواستار تحقیقات بین‌المللی شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمادگی پنتاگون برای کمک به تحقیقات درباره انفجار بیروتوزارت دفاع آمریکا آمادگی خود را برای کمک به تحقیقات درباره انفجار در بندر بیروت اعلام کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لبنانی‌ها خواستار تحقیقات مستقل در مورد انفجار بیروت هستند | DW | 07.08.2020پس از انفجار ویرانگر بیروت، دولت لبنان به شدت تحت فشار است. ۱۶ کارمند بندر بیروت بازداشت شده‌اند. شهروندان لبنان و شماری از سیاستمداران پیشین به دولت اعتماد ندارند و خواستار تحقیقات بین‌المللی یا اتحادیه عرب هستند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

انفجار بندر بیروت؛ ۱۶ نفر در جریان تحقیقات بازداشت شدندتاکنون دستکم دو تن از مقامات لبنان در اعتراض به سهل انگاری‌های دولت استعفا داده‌اند. ماری کلود نجم، وزیر دادگستری لبنان نیز خواستار انجام تحقیقات بین‌المللی درباره این فاجعه «غیرقابل بخشش» شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار قربانیان انفجار بیروت به ۱۴۵ نفر افزایش یافت؛ بازداشت مسئولان بندر پس از انفجارصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تصاویر انفجار بیروت از زوایای مختلف؛ قبرس هم لرزیدمحققان دانشگاه شفیلد بریتانیا قدرت تخریب این انفجار را برابر با ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تن تی ان تی، معادل یک دهم قدرت بمب اتمی برآورد کرده‌اند که آمریکا در جریان جنگ جهانی دوم بر شهر هیروشیمای ژاپن انداخت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »