داعش مسئولیت حمله به مین‌روب‌های افغانستان را بر عهده گرفت

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

داعش مسئولیت حمله به مین‌روب‌های افغانستان را پذیرفت؛ مهاجمان به دنبال هزاره‌ها بوده‌اند

افراد مسلح نقابداری که شامگاه سه‌شنبه به کارگران سازمان غیردولتی بریتانیایی‌ «هالو تراست» در شمال افغانستان حمله کردند، قربانیان خود را «با خونسردی» کشته‌اند.او در این مصاحبه، برخلاف اصرار دولت افغانستان به دست داشتن نیروهای طالبان در این حادثه، اعلام کرد که نیروهای طالبان محلی پس از باخبر شدن از این حادثه برای کمک به مین روب‌ها آمده‌اند؛ اتفاقی که به ندرت در جریان درگیری‌های افغانستان روی می‌دهد.

او افزود: «اگرچه ناامنی‌های گسترده در افغانستان قابل درک است اما انتظار نمی‌رفت که مهاجمان با چنین خونسردی دست به کشتار بزنند.»در کلیپی که از سوی پلیس بغلان منتشر شده نیز یکی از بازماندگان این حمله می‌گوید که افراد مسلح قبل از شروع تیراندازی پرسیدند که آیا کسی در میان آنها عضو جامعه هزاره هست یا خیر.

اصرار به دست داشتن طالبان در این حمله تا جایی بود که اشرف غنی، رئیس‌‎جمهور افغانستان نیز طالبان را مسئول این حمله معرفی کرد. در واکنش به این حمله، سفارت‌های آمریکا، بریتانیا و کانادا در افغانستان همچنین نمایندگی سازمان ملل در این کشور این حمله را محکوم کرده و خواستار تحقیق درباره آن شدند.در جریان این حادثه که شامگاه سه‌شنبه در منطقۀ شیخ جلال ولسوالی بغلان مرکزی روی داد، ۱۰ نفر از مین روب‌های «هالو تراست» به ضرب گلوله کشته و ۱۸ نفر نیز زخمی شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خداشرماندیشان بجای هزاره اوغان ها ره کشتند.

StopHazaraGenocide

داعش روی دیگر سکه‌ی غنی کرزی.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چاووش‌اوغلو: شاهد هستیم که آمریکا مایل است در بسیاری از زمینه ها با ما همکاری کندچاووش‌اوغلو: شاهد این هستیم که آمریکا مایل است در بسیاری از زمینه ها با ما همکاری کند چاووش‌اوغلو: بر خرید پاتریوت اصرار نداریم. اگر آمریکا درباره پاتریوت ضمانت نمی‌دهد، از سایر متحدان خود سیستم پدافند هوایی می خریم. چاووش‌اوغلو: برای اینکه روابط با اسرائیل به حالت عادی باز گردد، این کشور باید از سیاست‌های تهاجم‌آمیز خود دست بردارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش 134 درصدی قیمت مرغ در کمتر از یک سال در ایرانرسانه‌های داخلی ایران، گزارش دادند که قیمت مرغ طی کمتر از یک سال بیش از 134 درصد افزایش داشته است و کماکان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد.به گزارش روز سه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حمله شبانه اسرائیل به سوریه؛ دیده‌بان حقوق بشر از کشته شدن ۸ نفر خبر داددر جریان حملات شبانه اسرائیل به حمص که اندکی پیش از نیمه شب روی داد، ۸ نفر از جمله ۵ نظامی سوری و ۳ تن از نیروهای خارجی متحد سوریه کشته شده‌اند. سازمان ملل تو این چیزا خفه میشه؟ زر نمیزنه؟ ایران سریع قطعنامه صادر میکنید فازتون چیه؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رسانه‌ دولتی سوریه‌ از رهگیری «حمله موشکی اسرائیل» برفراز دمشق خبر دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. منتظر چند کتلت و املت هستیم
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ملک النیمر؛ زن خیّر ترک که امید پناهجویان فلسطینی در لبنان استملک النیمر؛ زن خیّر ترک که امید پناهجویان فلسطینی در لبنان است ملک النیمر، خیّر ترک خدمات فراوانی برای پناهجویان فلسطینی به ویژه سالمندان در ارودگاه‌های لبنان ارائه می‌دهد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در مناظره مطالبی بیان شد که کارآمدی کل نظام را زیرسوال بردندسخنگوی دولت: *به چشم انداز لغو تحریم‌های برجامی و فرابرجامی نزدیک شده‌ایم *برخی برای اثبات خود، چیزی جز تخریب دولت نیافته‌اند *برای امروز ایران و فردای ایران، ‌مشارکت امری حیاتی است *امید به تصویب لوایح CFT و پالرمو در صورت احیای برجام تقویت خواهد شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »