داعش مسئولیت حمله به مراسم عروسی در کابل را برعهده گرفت

18/08/2019 01:28:00 ب.ظ

داعش مسئولیت حمله به مراسم عروسی در کابل را برعهده گرفت

افغانستان, افغانستان، حمله

داعش مسئولیت حمله به مراسم عروسی در کابل را برعهده گرفت

به گفته نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان این انفجار در غرب شهر کابل روی داده است.

تمام شهدا و زخمی ها توسط پولیس و کابل امبولانس به شفاخانه ها منتفل شده.— Nasrat Rahimi (@NasratRahimi12)این انفجار حدود ساعت ۱۰:۴۰ شب به وقت محلی در حوزه ششم شهر کابل و در سالن هتل «شهر دبی» روی داده است. به گفته شاهدان عینی تعداد زیادی از مهمانان جشن عروسی هنگام انفجار در محل حضور داشتند.

— Nasrat Rahimi (@NasratRahimi12)واکنش مقامات افغانستانوی در ادامه خاطر نشان کرد که تروریست‌ها نمی‌توانند با تکرار چنین فجایع و جنایات بشری در مذاکرات صلح امتیاز بگیرند و از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور شدیدا سرکوب خواهند شد.— Dr. Abdullah Abdullah (@DrabdullahCE)

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

انفجار در هتلی در غرب کابل مراسم عروسی را به خاک و خون کشیدنصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان در صفحه توییترش نوشته که این حمله دقایقی پیش در حوزه ششم امنیتی کابل در داخل 'هتل شهر دوبی' رخ داده است. شاهدان عینی به بی‌بی‌سی گفته‌اند که یک بمبگذار انتحاری مواد منفجره خود را در داخل سالن عروسی منفجر کرده.

شمار قربانيان انفجار در مراسم عروسی در کابل به 63 کشته و 182 زخمی رسيدوزارت امور داخله افغانستان بامداد یکشنبه 18 اوت تایید کرد، در نتیجه حمله مرگبار انتحاری شامگاه شنبه

وقوع انفجار در کابل ده‌ها کشته و زخمی به جا گذاشتبر اثر وقوع انفجار در منطقه ششم امنیتی کابل پایتخت افغانستان ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

انفجار در غرب کابل مراسم عروسی را به خاک و خون کشیدنصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان در صفحه توییترش نوشته که این حمله دقایقی پیش در حوزه ششم امنیتی کابل در داخل 'هتل شهر دوبی' رخ داده است. شاهدان عینی به بی‌بی‌سی گفته‌اند که یک بمبگذار انتحاری مواد منفجره خود را در داخل سالن عروسی منفجر کرده.

ایران حمله انتحاری به مراسم عروسی در کابل را محکوم کردسخنگوی وزارت امور خارجه ایران حمله انتحاری به مراسم عروسی در کابل، پایتخت افغانستان را که 63 کشته و 182 زخمی بر جای گذاشت، محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

انفجار انتحاری در کابل ۶۳ کشته به جا گذاشتبه گفته وزارت کشور افغانستان ، انفجار در یک مراسم عروسی در سالنی واقع در کابل، ۶۳ کشته و ۱۸۲ زخمی به جا گذاشت.

Aa بنا به گزارش وزارت کشور افغانستان بر اثر انفجار انتحاری در یک سالن عروسی در کابل تا کنون دست‌کم ۶۳ نفر کشته و ۱۸۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند.Image caption امدادگران مجروحان را به مراکز درمانی کابل منتقل کردند گزارش‌ها از وقوع انفجاری در داخل یک سالن عروسی در غرب کابل پایتخت افغانستان حکایت دارد.در صالون عروسی در شهر کابل 63 نفر کشته و 182 نفر دیگر زخمی شدند.بر اثر وقوع انفجار در منطقه ششم امنیتی کابل پایتخت افغانستان ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت این انفجار در غرب شهر کابل روی داده است. وی افزوده است که مجروحان این حادثه که در میان آنها زنان و کودکان نیز به چشم می‌خورند، به بیمارستان منتقل شده‌اند. شاهدان عینی به بی‌بی‌سی گفته‌اند که یک بمبگذار انتحاری مواد منفجره خود را در داخل سالن عروسی منفجر کرده. تمام شهدا و زخمی ها توسط پولیس و کابل امبولانس به شفاخانه ها منتفل شده. برخی از رسانه ها گزارش دادند این حمله در امتداد جاده فیض محمد کاتب در غرب شهر کابل رخ داده که منطقه ای عمدتاً شیعه نشین است. دشمن وحشی یک بار دیگر افراد ملکی را در محفل خوشی و عروسی هدف قرار دادند. آقای رحیمی که در صفحه توییتر خود اخبار مربوط به این انفجار را منعکس می‌کند گفته مجروحان به بیمارستانی در کابل منتقل شده‌اند. جزئیات ارقام شهدا و زخمی ها بعداً. این انفجار در طبقه دوم سالن عروسی «قصر دبی» در نزدیکی جاده فیض محمد کاتب واقع در حوزه ششم شهر کابل صورت گرفته است.

. پلیس وقوع این انفجار را تایید کرده و گفته زمان وقوع آن حدود ساعت ۱۰ و نیم شب به وقت کابل بوده است. رهبران حکومت افغانستان این حمله خونین انتحاری را بر مراسم عروسی شدیداً محکوم کردند و آن را یک عمل ضد بشری و جنایت جنگی خواندند.. — Nasrat Rahimi (@NasratRahimi12) 17 August 2019 براساس گزارش‌های موجود بمب‌گذار با ورود به قسمت مردانه سالن خود را منتشر کرد و افرادی که در بخش زنانه بودند آسیب کمتری دیدند. دشمن وحشی یک بار دیگر افراد ملکی را در محفل خوشی و عروسی هدف قرار دادند. این انفجار حدود ساعت ۱۰:۴۰ شب به وقت محلی در حوزه ششم شهر کابل و در سالن هتل «شهر دبی» روی داده است. به گفته شاهدان عینی تعداد زیادی از مهمانان جشن عروسی هنگام انفجار در محل حضور داشتند..

حوالی ساعت 10:40 امشب در مربوطات حوزه ششم شهر کابل داخل هوتل شهر دبی یک فرد انتحاری مواد همراه خو را منفجر ساخته، با تاسف که این انفجار تلفات افراد ملکی را در پی دارد. تعداد دقیق، موثق و نهایی شهدا و زخمی های این رویداد تروریستی فردا شریک می شود. — Nasrat Rahimi (@NasratRahimi12) پایان پست توییتر شماره از @NasratRahimi12 موضوعات مرتبط. — Nasrat Rahimi (@NasratRahimi12) 17 August 2019 جشن‌های عروسی و مراسم سنتی در افغانستان اغلب با حضورتعداد زیادی مهمان برگزار می‌گردد. شاهدان این حادثه گفته‌اند که در زمان وقوع انفجار بیش از ۱۲۰۰ میهمان در سالن عروسی حضور داشتند. واکنش مقامات افغانستان دفتر ریاست جمهوری افغانستان با صدور یک اعلامیه مطبوعاتی این حمله «تروریستی» را محکوم کرد.

اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان ضمن محکوم نمودن این حمله وحشیانه گفت که طالبان بخاطر امتیاز گیری در گفتگوهای صلح این حملات تروریستی را صورت داده است. وی در ادامه خاطر نشان کرد که تروریست‌ها نمی‌توانند با تکرار چنین فجایع و جنایات بشری در مذاکرات صلح امتیاز بگیرند و از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور شدیدا سرکوب خواهند شد. دکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت افغانستان این اقدام را محکوم کرد و ضمن همدردی با خانواده‌های قربانیان در صفحه توئیتر خود نوشت: «این حمله فجیع و غیرانسانی در واقع جنایتی علیه بشریت است.» I strongly condemn the terrorist attack on a wedding party last night. This heinous and inhumane attack is indeed a crime against humanity.

My heartfelt condolences and prayers to families of the victims. May the victims rest in peace. — Dr. Abdullah Abdullah (@DrabdullahCE) 18 August 2019 طالبان این حمله را محکوم کرده‌ است. این انفجار در حالی رخ داد که گفتگوهای صلح مقامات آمریکا و طالبان که از اواخر سال گذشته میلادی در قطر آغاز شده بود بامداد دوشنبه، ۲۱‍ مرداد (اسد) بدون توافق پایان یافت.

همچنین احمد الله برادر ملا هبت الله، رهبر این گروه طالبان روز جمعه در یک انفجار در مسجدی در کویته پاکستان کشته شد . یکی از مهمانان در محل انفجار می‌گرید REUTERS/Mohammad Ismail ده‌ها نفر در این حمله انتحاری کشته و زخمی شدند REUTERS/Mohammad Ismail کفش‌های بجا مانده از قربانیان حمله انتحاری REUTERS/Mohammad Ismail مجروحان حادثه در بیمارستان تحت درمان هستند REUTERS/Mohammad Ismail .