داستان قدرت‌نمایی مجلس و دستور «کش ندهید» خامنه‌ای

05/12/1399 09:13 ق.ظ

با سفر «رافائل گروسی»، به ایران، سازمان انرژی اتمی ایران از توافقی محرمانه با او خبر داد. موضوعی که خشم نمایندگان مجلس را برانگیخت اما «علی_خامنه‌ای» از مجلس و دولت خواسته تا اختلافات را کنار بگذارند و ماجرا را کش ندهند. راستی_آزمایی EhsanMehrabi7

اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی از سوی جمهوری اسلامی به دلیل اجرای قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» از بامداد امروز متوقف می‌شود.

این قانون پس از پیروزی «جو بایدن» در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و دولت را موظف کرد اگر تحریم‌های آمریکا در سال جاری برداشته نشود، اجرای پروتکل الحاقی و بازرسی سرزده بازرسان آژانس از مراکز هسته‌ای را خاتمه دهد و تولید اورانیوم غنی‌شده با خلوصدرصد را از سر بگیرددو روز پیش هم‌زمان با سفر «رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران، سازمان انرژی اتمی ایران از توافقی محرمانه با او خبر داد. موضوعی که خشم نمایندگان مجلس را برانگیخت. آن‌ها

در نامه‌ای به قوه قضاییه توافق دولت با آژانس را «غیرقانونی» خوانده و با کنار گذاشتن بررسی لایحه بودجه، در مصوبه‌ای بارای از نهاد قضایی خواسته تا با استفاده از اختیارات خود توافق دولت با آژانس را باطل کنداما «علی خامنه‌ای» از مجلس و دولت خواسته تا اختلافات را کنار بگذارند.

ادامه مطلب:
iranwire »

EhsanMehrabi7 “Kesh” is low class wording. Persian scholar do not use such language. Who writes their speech. This is so disrespectful.