داستان موفقیت دختر آواره افغانستانی در مسطیل سبز

19/04/1400 12:37:00 ب.ظ

اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: از هرات تا پاری‌سن‌ژرمن/ داستان موفقیت دختر آواره افغانستانی در مستطیل سبز نادیا ندیم وقتی فقط ۱۲ سال داشت به دلیل آوارگی ناشی از جنگ در کشورش مجبور شد افغانستان را ترک و برای مدتی در یک اردوگاه آوارگان در دانمارک زندگی کند.

نادیا ندیم وقتی فقط 12 سال داشت به دلیل آوارگی ناشی از جنگ در کشورش مجبور شد افغانستان را ترک و برای مدتی در یک اردوگاه آوارگان در دانمارک زندگی کند. نادیا که اکنون 33ساله است داستان مهاجرت یک دختر نوجوان آواره تا تبدیل شدن به ستاره فوتبال و دانشجوی رشته پزشکی را بازگو کرده است. اعتمادآنلاین، به نوشته روزنامه البیان، نادیا در کتاب خاطرات خود که قابلیت تبدیل شدن به یک فیلم سینمایی را دارد اعتراف می‌کند برخی از روایت‌های زندگی‌اش برای بسیاری می‌تواند باورناپذیر باشد.

نادیا ندیم روز 2 ژانویه 1988 در شهر هرات یکی از شهرهای غرب افغانستان به دنیا آمد، پدرش یک نظامی بود که به روایت دختر گاه نمی‌توانست بین شغل ژنرالی و جایگاه پدر بودن تمایزی قائل شود و در مواردی به شیوه یک نظامی با فرزندانش رفتار می‌کرد.

البته این تمام مشکلات زندگی نادیا نبود، وقتی در اواخر دهه 90 از قرن گذشته طالبان در افغانستان به قدرت رسید، پدرش به دست این گروه دستگیر و سپس اعدام شد تا نادیا را به همراه چهار خواهر و مادرش تنها بگذارد.

اینجا بود که خانواده تصمیم گرفت از افغانستان فرار کند و بعد از این تلاش دست‌آخر موفق شد خود را به دانمارک برساند و زندگی او نیز با این تغییر دستخوش تحول شد. نادیا در کتاب خاطراتش که به تازگی منتشر شده، آورده است: در دانمارک ما را در یک اردوگاه آوارگان اسکان دادند، در کنار اردوگاه یک زمین فوتبال قرار داشت، من در آنجا برای اولین بار دیدم که دختران هم فوتبال بازی می‌کنند. 2 سه ماه بعد بود که من هم تشویق شدم به آنها بپیوندم و بدین ترتیب بود که زندگی من متحول شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

افزایش شش هزار نفری مبتلایان به کرونا در ایران در یک روز | DW | 08.07.2021موارد شناسایی ابتلا به کرونا در ایران طی یک روز با افزایش شدید نسبت به روز قبل از مرز ۲۳ هزار نفر فراتر رفت. وضعیت برخی مناطق 'فوق بحرانی' توصیف می‌شود و انتقاد از وزیر بهداشت شدیدتر از همیشه شده است.

طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند🔺طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند ▪️این سومین گذرگاهی است که طالبان در یک هفته گذشته از کنترل نیروهای دولتی خارج می‌کند. آنها پیشتر دو گذرگاه در مرز‌های با تاجیکستان و ازبکستان را تصرف کرده‌اند ⬇️بیشتر بخوانید:

دستگیری ۱۱ مظنون مشارکت در قتل رئیس جمهور هائیتی در محوطۀ سفارت تایوانتا کنون ۲۶ نفر در این رابطه بازداشت شدند، در میان دستگیر شدگان دو نفر که گمان می‌رود هائیتی‌-آمریکایی هستند نیز وجود دارند؛ یکی از آنها ظاهرا از محافظان پیشین سفارت کانادا در پورتو پرنس بوده است. ۴ تا هستن که

شتاب در اصفهان، حمله در بغداد؛ آینده مبهم مذاکرات احیای برجام

هیئت طالبان در مسکو: هدف ما غصب کامل قدرت در افغانستان نیستهیئت طالبان در مسکو: هدف ما غصب کامل قدرت در افغانستان نیست

سن تمایل به ازدواج در جوانان بالا رفته است/لزوم آموزش مهارت‌های زندگی در مدارسمعاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر سن تمایل به ازدواج در جوانان بالا رفته است یعنی جوانان اعلام می کنند حتی اگر شرایط شان از نظر اقتصادی و مسکن و ... فراهم باشد در پسران سن ازدواج ۳۰ سال مطرح شده است و دختران میانگین تقریبا ۲۷ سال را مناسب ازدواج می دانند.