داستان دو یارانه؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ناآرامی‌های خیابانی به بالا بردن قیمت بنزین در ایران در حالی است که اکثر خانواده‌‌های ایرانی نگرانند این اقدام دولت قیمت تمام شده کالاها و خدمات را بیش از پیش بالا ببرد. دولت ایران البته از بازگرداندن درآمد حاصل از این افزایش قیمت به خانوارهای 'متوسط و کم درآمد' سخن گفته است. بنابر اعلام سازمان برنامه و بودجه خانوار‌ها قرار است ماهانه مبالغی بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان دریافت کنند.

آقای روحانی گفته است مرحله اول پرداخت یارانه‌های جدید قرار است در سه مرحله حداکثر تا پایان هفته آینده پرداخت شود؛ که مجموع اینها ۶۰ میلیون نفر هستند.وزیر نفت ایران افزایش درآمد دولت در سال را از طریق حذف سوبسید بنزین را ۳۱ هزار میلیارد تومان برآورد کرده است.

وزیر نفت ایران گفته:"۶۴ میلیون لیتر سهمیه بندی و با کارت سوخت داده می‌شود که معادل ۲۳ میلیارد لیتر در سال است و با ۵۰۰ تومانی که به قیمت آن اضافه شده است سال آینده ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد داریم.". این برآورد در حالیست که میزان مصرف بنزین با اجرای طرح جدید و بار تورمی اجرای طرح حذف سوبسید سوخت، هنوز مشخص نیست.حسن روحانی گفته است درآمد حاصل از افزایش قیمت سوخت به خانوارهای"متوسط و کم درآمد" پرداخت می‌شود

عده زیادی از منتقدان می‌گویند اقدام جدید دولت با توجه به نقش بالای سوخت در بالا بردن قیمت تمام شده کالاها و حمل و نقل به افزایش تورم منتهی می‌شود و پرداخت یارانه‌ها هم با توجه به تبعات"منفی" این اقدام کمکی به خانوارها نخواهد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لاریجانی: نمایندگان از اظهارات رهبری در حمایت از افزایش قیمت بنزین تبعیت کنندرئیس مجلس ایران بر لزوم تبعیت نمایندگان از اظهارات رهبری این کشور درباره حمایت از افزایش قیمت بنزین تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قیمت خودروهای هیبریدی تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافتتهران- ایرنا- بررسی قیمت خودروهای داخلی و خارجی در نخستین روزهای پس از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، حاکی از افزایش ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی خودروهای هیبریدی در بازار است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ادامه اعتراضات به قیمت بنزین در ایران؛ تورم در راه است؟طرح افزایش قیمت بنزین بارها در مجلس رای نیاورده، چرا دولت برای جبران کسری بودجه اینچنین مصرانه این طرح را پیگیری می کند؟ ادامه اجرای طرح افزایش قیمت تورم را در پی خواهد داشت؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

قیمت بنزین ایران در مقایسه با دیگر کشورها ارزان یا گران است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حمایت آیت‌الله خامنه‌ای از افزایش قیمت بنزین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حمایت آیت‌الله خامنه‌ای از افزایش قیمت بنزینآیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران امروز صبح در حاشیه دیداری گفته است که 'گفته بودم اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند از آن حمایت می‌کنم' و خطاب به مسئولان در جمهوری اسلامی گفته است که در 'حفظ امنیت به وظایف خود عمل کنند' و به مردم نیز توصیه کرده که 'با هوشیاری و بصیرت اقدام کرده‌' و 'این بار هم از افرادی که تخریب می کنند فاصله بگیرند'.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »