داستان داروهای غیراستاندارد ایرانی در لبنان

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«هادي مراد»، پزشک و پژوهشگر بیماریهای سرطانی: «داروهای وارداتی از ایران در لبنان مورد آزمایش بالینی قرار نگرفته‌اند تا مشخص شود استاندارد هستند یاخیر. سازمان CTD اعلام کرده استفاده از این داروها نقض استاندارد جهانی است.» گزارش فاطمه العثمان👇 اخبار_ایران

چهارم آگوست ۲۰۱۹، روزی عادی در زندگی «لیلی ۴۵ ساله نبود. چون پزشک معالج او خبر از وجود یک غده عفونی به حجم ۱.۶ سانتی‌متر در پستانش به وی داد. سپس جلسات شیمی‌درمانی و چندی بعد نیز معالجه با داروی هسته‌ای برای او آغاز شد.

لیلی از داروی «فمارا» استفاده می‌کند. این دارو برای کاستن از خطر رشد سرطان پستان در زنانی است که درمان خود را بلافاصله پس از مریضی آغاز کرده‌اند. خبرگزاری «الوطنیه» به نقل از نایب‌ رییس حزب «نیروهای لبنانی»، از گروه‌های اصلی ائتلاف ۱۴ مارچ نقل کرد که شش دارو از نوع «بيومشابه» ثبت شده است. این داروها برای درمان سریع و بی‌سابقه امراض سرطانی استفاده می‌شوند و نیاز به آزمایشات بالینی دارند. برای اطمینان از کیفیت و اثربخشی آن هم باید از ۵۰۰ بیمار نمونه‌گیری و به هرکدام، دوزهایی از دارو داده شود.

* لزوم تهیه داروی جایگزین برای نتیجه بالینی که از طریق استفاده از داروی اصلی توسط هر بیمار به دست می‌آید. او در ادامه می‌گوید: «داروهای وارداتی از ایران در لبنان مورد آزمایش بالینی قرار نگرفته‌اند تا مشخص شود که استاندارد هستند یا خیر. سازمان تکنولوژی دارو نیز اعلام کرده که این داروها در مبدأ مورد آزمایش بالینی قرار نگرفته و استفاده از آن نقض استاندارد جهانی است. نگران توزیع این داروهای ایرانی در بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها هستیم، چون وزارت بهداشت نرخ آن‌ها را در وب‌گاه رسمی خود اعلام کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

داستان عشق ۲۲ ساله آرسن ونگر: اگر رونالدو را داشتم ۲۰۰ گل می‌زدیم - BBC News فارسیآرسن ونگر، سرمربی سابق آرسنال در گفت‌وگو با بخش ورزشی بی‌بی‌سی از موضوعات مختلف مانند ترک کردن آرسنال، بازبینی ویدئویی، میکل آرتتا، زلاتان ابراهیموویچ و البته نداشتن کریستیانو رونالدو سخن می‌گوید
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

داستان تلخ و واقعی فقر و خودکشی؛ کودکی‌های نیمه‌تمام در سرزمین ماDehkordiMaryam UNICEF_IRAN دقیقا کار شما چیه؟! مخصوصا تو کشور ایران DehkordiMaryam ما شاهد سقوط نرخ خودکشی بە کودک ١١ سالە بودیم. حاکمین شرور و جنایتکار اسلامی عامل اصلی فقر و خودکشی و خودسوزی و کلیە جنایات و تبعیضات جامعە هستند. سرنگون_باد_جمهوری_اسلامی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ایرانی ها در صدر خریدان ملک در ترکیهایرانی‌ها در صدر خریدان ملک در ترکیه به گفته مرکز آمار ترکیه، در ۱۲ ماهه منتهی به سپتامبر اتباع ایرانی با خرید ۹۰۸ واحد خانه بزرگ‌ترین گروه خریدار خارجی مسکن ترکیه بوده‌اند و عراقی‌ها، روس‌ها و آذربایجانی‌ها در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رستوران‌ها در آستانه ورشکستگی؛ «۷۰ درصد مشتری‌ها را از دست داده‌ایم»ادریس ساروی، مالک یک رستوران ایرانی در بروکسل می‌گوید که پس از بازگشایی نزدیک به هفتاد درصد از مشتریان ثابت از دست رفته‌اند و تنها سی درصد دوباره بازگشته‌اند. R48ERT چقد بدم میاد ب کرونا میگن کووید🤬 از معجزات «کرونای قادر» ضربه زدن انحصاری و متلاشی کردن نوعی از کسب‌وکارها است که خارج از چرخه مالی محفلی آتلانتیست‌ها و برده‌داری مائوئیست‌ها در چین قرار می‌گیرند و توسعه آنها به روابط انسانی و تنوع تجربه‌ها مرتبط است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

احتمالا اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی بصورت عمومی منتشر شوداحتمالا اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی بصورت عمومی منتشر شود وزیر ارتباطات: به دستور رئیس جمهوری با معاونت حقوقی در حال بررسی هستیم تا احتمالا اطلاعات مدارک تحصیلی شهروندان ایرانی با حذف بخش‌هایی از حریم خصوصی، بصورت عمومی در اختیار همه قرار دهیم. یک گام مثبت جهت شفافیت همینه اره بزنید کی مدرکش چیه ی مشت دزد خودشونو دکتر مهندس جا نزنن بی افتن ب جون مردم کی به حق من رسیدگی میشود. کی مسعودی فر و محمدی زاده مجازات میشوند و دهان همه متلک گویان بسته میشود کی مدرک تخصص من داده میشود. من بروم مشغول کار بشوم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

داستان تلخ و واقعی فقر و خودکشی؛ کودکی‌های نیمه‌تمام در سرزمین ماDehkordiMaryam UNICEF_IRAN دقیقا کار شما چیه؟! مخصوصا تو کشور ایران DehkordiMaryam ما شاهد سقوط نرخ خودکشی بە کودک ١١ سالە بودیم. حاکمین شرور و جنایتکار اسلامی عامل اصلی فقر و خودکشی و خودسوزی و کلیە جنایات و تبعیضات جامعە هستند. سرنگون_باد_جمهوری_اسلامی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »