داروی تقلبی درمان قارچ سیاه با قیمت ۲۰ برابری در بازار آزاد

14/06/1400 01:39 ب.ظ

هشدار سازمان غذا و دارو نسبت به داروی تقلبی درمان قارچ سیاه با قیمت ۲۰ برابری سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه داروی آمفوتریسین که برای درمان قارچ سیاه بیماران مبتلا به کرونا مصرف می‌شود تامین شده است، نسبت به وجود نمونه تقلبی این دارو هشدار داد.

سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه داروی آمفوتریسین که برای درمان قارچ سیاه بیماران مبتلا به کرونا مصرف می شود تامین شده است، نسبت به وجود نمونه تقلبی این دارو هشدار داد.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، با افزایش موارد ابتلا به قارچ سیاه در بیماران مبتلا به کرونا دلتا، طی هفته‌های گذشته میزان مصرف دوماهه کشور طی یک هفته به اتمام رسید که اقدامات فوری جهت واردات و جایگزین این دارو صورت گرفته و در تمامی داروخانه های منتخب توزیع شد. همچینین متاسفانه طی هفته های اخیر، همزمان با کمبود مقطعی این دارو افراد سودجو مبادرت به فروش داروهای تقلبی با برچسب داروی اصلی و قیمت ۱۰ تا ۲۰ برابری می کردند که علاوه بر کلاهبرداری از خانواده بیماران، جان آنان را نیز به خطر می انداختند.لذا به مردم توصیه می شود داروی مورد نظر خود را تنها از داروخانه‌ها و پس از استعلام از سامانه TTAC به آدرس www.ttac.ir تهیه کرده و به هیچ عنوان برای تهیه داروی خود به بازار آزاد مراجعه نکنند، چرا که هیچ تظمینی برای اصالت و سلامت این داروها وجود ندارد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

یا موسی

فرماندار خوی معترضان به آلایندگی معدن «سیه باز» را تهدید به بازداشت کرد

مخالفان دولت تایلند به دنبال شکست طرح رای عدم اعتماد به نخست‌وزیر تظاهرات کردندطرح رای عدم اعتماد به نخست‌وزیر به دلیل «سوءمدیریت» در بحران همه‌گیری ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن از سوی مخالفان دولت ارائه شده بود.

احضار کامیار فکور به دادسرای اوین به دلیل حمایت از کارگران و انتشار موسیقی رپان شاالله که خیره ...سر بی گناه تا پای دار میره .ولی سر دار نمیره

سوریه برای کمک به واردات انرژی به لبنان اعلام آمادگی کردمنابع آگاه روز جمعه اعلام کردند که بخشی از سوخت مورد نیاز لبنان از سوی ایران تامین شده و قرار است با کامیون از خاک سوریه به این کشور منتقل شود.

واردات ۵۰ هزار داروی قارچ سیاه/ سازمان غذا و دارو در واردات عادی هم اخلال ایجاد کرد/ بسیاری از بیماران سردرگم هستندنایب رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو اظهار داشت: به علت شیوع کووید ۱۹ و پیچیدگی‌های ناشی از بستری شدن شخص در بیمارستان احتمال شیوع برخی بیماری‌ها و عفونت‌های بیمارستانی مانند قارچ سیاه هم بیشتر می‌شود. بنابراین مصرف دارو برای این بیماری نیز افزایش یافته است‌. سازمان غذا و دارو نه تنها در برنامه‌ریزی‌های خود به این موضوع توجه نکرد بلکه در واردات عادی نیز اختلال ایجاد کرد. یعنی سهمیه کمتر و سخت‌تری را به تامین کنندگان داد.

۱۰ نکته دانستنی‌‌ جالب در باره شراب به روایت تصویر | DW | 05.09.2021آیا می‌دانستید، هنرمندانی چون پیکاسو برچسب بطری‌های شراب را هم طراحی می‌کرده‌اند؟ آیا اصطلاح شراب یخی به گوشتان خورده است؟ و آیا با مرتفع‌ترین و شیب‌دارترین تاکستان‌های جهان آشنا هستید؟ ۱۰ دانستنی جالب درباره شراب. جواب تمام سوالات،'خیر'😒 متاسفانه خیر اما با کنجکاوی که دویچه‌وله ایجاد کرد حتماً آشنا می‌شم