دارویی جدید و امیدبخش برای نجات از مهلکه کرونا | DW | 02.10.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شرکت داروسازی آمریکایی 'مرک' می‌گوید، داروی خوراکی جدیدی تولید کرده که نه تنها جلوی پیشرفت بیماری کووید ـ ۱۹ را می‌گیرد بلکه میزان بستری و مرگ را نیز به صورتی قابل ملاحظه پایین می‌آورد.

شرکت داروسازی آمریکایی"مرک" می‌گوید، داروی خوراکی جدیدی تولید کرده که نه تنها جلوی پیشرفت بیماری کووید ـ ۱۹ را می‌گیرد بلکه میزان بستری و مرگ را نیز به صورتی قابل ملاحظه پایین می‌آورد.

داروی خوراکی"مولنوپیراویر" ، محصول شرکت داروسازی آمریکایی"مرک" ظاهرا می‌تواند از شدت بیماری کووید ـ ۱۹ که به دلیل آلودگی به ویروس کرونا حاصل می‌شود بکاهد. همچنین بر اساس آزمایش‌های بالینی این شرکت، احتمال بستری شدن یا مرگ بر اثر این بیماری نیز بعد از مصرف این دارو به میزان ۵۰درصد کاهش خواهد یافت.به گفته شرکت MSD، از ۷۷۵ نفر با مشکل زمینه‌ای که در این ‌آزمایش شرکت و داروی"مولنوپیراویر" را مصرف کرده‌اند، تنها ۷درصد بستری شده یا جانشان را از دست دادند.این شرکت می‌‌افزاید، با این حال این قرص زمانی مفید است که تا پنج روز بعد از شروع علائم مصرف شود. آزمایش‌های پیشین نشان داده بود که این دارو در بیماران بستری با حال وخیم تأثیری ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

واردات واکسن آمریکایی ممنوع است. واردات محصولات و لوازم کره‌ای ممنوع است زندگی آرام و راحت و شاد برای ملت ایران ممنوع است واردات داروهای خوراکی آمریکایی ممنوع است غیر متخصص و مظلومی که در هیچ یک از امور کشور دخالت نمیکند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طوفان و گردوغبار ادارات منطقه سیستان را به تعطیلی کشاندطوفان و گردوغبار ادارات منطقه سیستان را به تعطیلی کشاند معاون استاندارو فرماندار ویژه زابل با بیان اینکه طوفان و گردوغبار ادارات منطقه سیستان را به تعطیلی کشاند گفت: سرعت طوفان در منطقه سیستان شدت گرفته و میزان غلظت گروغبار در هوای منطقه بسیار زیاد است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهور: حتما تلاش می‌کنیم وضعیت مسکن را متحول کنیم/ وضع کنونی قابل قبول نیستسید ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در پایان سفر به کهگیلویه و بویراحمد با اظهار ناخرسندی از اینکه به دلیل شرایط کرونایی امکان حضور در اجتماعات عظیم مردمی وجود نداشت، گفت: پیش از این سفر، جمعی از دوستان را مأمور کرده بودیم که مسائل و مشکلات استان را بررسی کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یونان: اجازه ورود «کنترل‌نشده» مهاجران از افغانستان را نخواهیم دادکیریاکوس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان روز جمعه ۱ اکتبر (۹ مهر) پس از بازدید از اردوگاه جدید مهاجران در جزیره ساموس در نزدیکی ترکیه گفت اجازه نخواهد داد بحران مهاجرت سال ۲۰۱۵ مجددا در مرزهای این کشور تکرار شود. چخبر از نرخ سوخت در اتحادیه سوسیالی اروپا ! 😏 افزایش نرخ سوخت و کمبود آن در اثر تولید و نتیجه پیمان پاریس(کاهش سوخت های فسیلی) میشود این وضع. بایدن و ماکرون با تولید سوخت فسیلی مخالف هستند و حالا برای مردم اروپا زَحمت دُرست کردا اند و اقتصاد هایی نامعلوم. 😂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طوفان «شاهین» مدارس و ادارات جنوب سیستان و بلوچستان را تعطیل کرد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

«میدل ایست آی»: پیوستن به «سازمان همکاری شانگهای» مشکلات ایران را حل نمی‌کندشیرین هانتر، پژوهشگر «مرکز همیاری مسلمانان و مسیحیان» دانشگاه جورج تاون، در مقاله‌ای برای وبگاه «میدل ایست آی» نوشته است که به‌رغم تبلیغات گسترده تهران، خخخ پس چی حل میکنه ؟!؟ نوکری امریکا حل میکنه ؟ ایرانی اهلش نیست «میدل ایست آی»: پیوستن به «سازمان همکاری شانگهای» مشکلات ایران را حل نمی‌کند... نسیم : -به نظرمیرسد خامنه‌ای_جنایتکار و رئیسی_جلاد۶۷ خیلی بی حساب وکتاب وبطورناشیانه وشتاب زده،به این کنفرانس رفتند زیراکارشناسان رژیم اعتراف کردندکه شانگهای دردسرنگونی وبن بست رژیم رادوانمیکند. ایران شانگهای قدرت نمایی بادکنکی وپوشالی خامنه ای میدل ایست آی : کشورهای آسیای_میانه نسبت به «اسلام انقلابی» ایران بی‌اعتماد هستند ...
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

زمستان را بدون مشکل گاز پشت سر می گذاریم؟زمستان را بدون مشکل گاز پشت سر می‌گذاریم؟ مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران: مطمئن هستم با تحویل و انتقال امن و پایدار گاز، زمستان بسیار خوب و بدون مشکلی را پشت سر خواهیم گذاشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »