دادگاه رسیدگی به شکایت بیماران پروانه‌ای از دولت آمریکا برگزار شد

12/08/1400 12:06:00 ب.ظ

دادگاه رسیدگی به پرونده شکایت بیماران پروانه‌ای یا بیماران اپیدر مولیزیس بولسا (ای.بی) از دولت آمریکا در شعبه ۵۵ دادگاه حقوقی روابط بین‌الملل به ریاست سلمان پور مریدی برگزار شد. ایرنا بیماران_پروانه_ای

تهران - ایرنا- دادگاه رسیدگی به پرونده شکایت بیماران پروانه‌ای یا بیماران اپیدر مولیزیس بولسا (ای بی) از دولت ایالات متحده آمریکا در شعبه ۵۵ دادگاه حقوقی روابط بین الملل به ریاست سلمان پور مریدی برگزار شد. قاضی پورمریدی اظهارداشت: بیماران پروانه‌ای که در این پرونده شکایت خود را مطرح کردند از همه استان‌های کشور هستند و دادگاه قرار است از جنبه حقوقی خسارات درمانی و تنبیهی را رسیدگی کند.

قاضی پورمریدی یادآور شد: این دادخواست پیرو دادخواهی به شعبه بین‌الملل قوه قضاییه که دارای صلاحیت جهانی در رسیدگی به پرونده ‌ها است، بررسی و رسیدگی می‌شود.

قاضی پورمریدی تصریح کرد: هیچ منطق حقوقی بلکه هیچ منطق انسانی تحریم این بیماران را نمی‌پذیرد. قاضی پورمریدی گفت: علاوه بر این بیماران پروانه‌ای، تحریم‌ها بیماران دیگر از جمله بیماران تالاسمی را نیز دچار مشکل و درد رنج کرده و حق حیات آنها را دچار مشکل و سلب کرده است.

وی ادامه داد: این دادخواست توسط وکلای ٢٩۵ بیمار پروانه‌ای میلاد مرادی و رسول تقدسی و خانه ای بی مطرح شده است. رسول تقدسی وکیل ٢٩۵ بیمار پروانه‌ای در جایگاه قرار گرفت و گفت: دادخواست و مستندات این پرونده حدود دو هزار صفحه تقدیم دادگاه شده است و طرف این بیماران پروانه‌ای ٣٠ شخص حقوقی و حقیقی از جمله دولت آمریکا، دونالد ترامپ، مایک پومپئو، برایان هوک است که مستقیم و غیرمستقیم در وضع تحریم‌ها علیه ایران نقش داشتند و تصمیمات آنها منجر به تضییع حقوق بیماران پروانه‌ای شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده بیماران پروانه‌ایبرگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده بیماران پروانه‌ای جلسه رسیدگی علنی به پرونده دعوای حقوقی بیماران پروانه‌ای علیه ۳۰ تن از اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله دولت آمریکا به دلیل تحریم‌های ظالمانه دارویی علیه این بیماران به ریاست قاضی پورمریدی برگزار شد. مدیرعامل خانه ای‌بی: از آمریکا علیه تحریم شکایت داریم اما مسئولینی هستند که نسبت به بیماران توجهی ندارند وکیل ۲۹۵ شهروند ایرانی: تقاضای صدور حکم علیه آمریکا را داریم اگر آمریکا می‌خواهد بجنگد این چه وضع جنگیدن است؟ برای موکلین من این پانسمان‌ها حیاتی است

عراق حدود ۵۰۰ میلیون دلار دیگر به عنوان غرامت جنگی به کویت پرداخت کردعراق طی سه دهه اخیر حدود ۵ میلیارد دلار غرامت به کویت پرداخت کرده است. غرامتی که به دلیل حمله صدام حسین در سال ۱۹۹۰ به کویت تعیین شده است. وما هنوز نه تنهاغرامت نگرفتیم بلکه از شکم مردم ایران میزنیم تاعراق ابادبشه برای ما بخشیدن غرامت هشت سال جنگ و غرامت جنگی ایرانم؟

صادرات گاز طبیعی آمریکا به چین به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافتگزارش‌ها نشان می‌دهد صادرات گاز طبیعی آمریکا به چین به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. چین سه سال پیش، در اوج جنگ تجاری با آمریکا، واردات گاز طبیعی از آمریکا را قطع کرده بود.

صعود سه فرنگی‌کار ایران به فینال قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان/ نجاتی به رده‌بندی رفتدر پایان رقابت‌های مقدماتی پنج وزن نخست کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در بلگراد پایتخت صربستان، پویا دادمرز در ۵۵، امین کاویانی‌نژاد در ۷۷ و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند

واکنش تد کروز به توئیت خطیب‌زاده: توافقی که به تایید کنگره نرسد «پاره» می‌شود🔺 واکنش تد کروز به توئیت خطیب‌زاده: توافقی که به تایید کنگره نرسد «پاره» می‌شود ▪ سناتور کروز در توئیتی نوشت: «البته که سخنگوی رژیم تروریست ایران فکر می‌کند پیروی از قانون اساسی، آمریکا را به یک رژیم یاغی‌ تبدیل می‌کند.» ⬇ بیشتر بخوانید: طالبان چی شد ،سیاه بازی نکن تد کدوم توافق به همین خیال باشی سوخت چرا باید به حکومت تروریست ادمکش تضمین دهند که بیشتر بکشد و جنایت کند

تصمیم‌گیری برای تأیید تزریق واکسن مدرنا به نوجوانان به تعویق افتاد🔺 ناظران بهداشتی آمریکا تصمیم‌گیری در مورد اجازه استفاده از واکسن مدرنا در‌ میان گروه سنی ۱۲ تا ۱۷ سال را به تعویق انداختند. قرار است آنها مطالعات بیشتری بر روی عارضه جانبی نادر «التهاب عضله قلب»‌ انجام دهند. ⬇ بیشتر بخوانید: