دادگاه رسیدگی به پرونده استرداد جولیان آسانژ در بریتانیا از سرگرفته شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دستگاه قضایی بریتانیا پس از چند ماه وقفه به دلیل همه‌گیری بیماری کووید۱۹، امروز بررسی پرونده استرداد جولیان آسانژ،‌ بنیان‌گذار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس به ایالات متحده آمریکا را از سر می‌گیرد بیشتر بخوانید🔽

وکلای آقای آسانژ معتقدند که پیگرد وی نوعی سوء استفاده از قدرت با اهداف و انگیزه‌های سیاسی و مخل آزادی مطبوعات است که می‌توند فعالیت آزادانه و نیز جان روزنامه‌نگاران را به خطر بیاندازد.

به گفته خام رابینسون: «روزنامه نگاران وظیفه دارند تا به عنوان افراد آگاه شهروندان را از فعالیت‌ها و اقدامات غیرقانونی شرکت‌ها یا دولت‌ها و یا جنایات جنگی مطلع کنند و این همان کاری است که جولیان به خاطر آن متهم شده است.» دادستان‌های آمریکایی اما اعتقاد دیگری دارند، آنها می‌گویند که جولیان آسانژ نه یک قهرمان آزادی بیان بلکه یک مجرم است.

این در حالیست که آقای آسانژ ادعا می‌کند که به عنوان روزنامه نگار از حمایت قانونی برخوردار است و اسنادی که منتشر کرده صرفا به تخلفات ارتش آمریکا مربوط می‌شود. از جمله این اسناد فیلم حمله هلیکوپتر آپاچی ارتش آمریکا به غیرنظامیان در بغداد است که در سال ۲۰۰۷ منجر به کشته شدن ۱۱ نفر از جمله دو خبرنگار رویترز شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روسیه آلمان را به تعلل در تحقیقات مربوط به ناوالنی متهم کرد | DW | 06.09.2020پس از مشخص شدن مسمومیت ناوالنی با سم اعصاب، تنش‌ها میان روسیه و آلمان بر سر روشن‌گری در مورد شناسایی عاملان مسمومیت بالا گرفته است. هر دو طرف یکدیگر را به پاسخگویی فراخوانده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پلیس بیرمنگام مردی را به ظن قتل در چهار چاقوکشی دستگیر کرد - BBC News فارسیپلیس مردی ۲۷ ساله را به ظن قتل در شهر بیرمنگام در بریتانیا دستگیر کرده است. در چند چاقوکشی که در اولین ساعت‌های بامداد یک‌شنبه در چهار جای مرکز شهر در طول یک ساعت و نیم رخ داد، یک نفر کشته و هفت نفر زخمی شدند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تعداد مبتلایان به کرونا در اسلواکی به ۲۲۶ نفر افزایش یافتمقام‌های اسلواکی تصمیم گرفته‌اند تا اقدام‌های سخت گیرانه تری را برای پیش گیری از ابتلا به این بیماری اعمال کنند. زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از جمله تصمیم‌های اتخاذ شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش ترکیه به تصمیم صربستان برای انتقال سفارت خود در اسرائیل به قدسوزارت امور خارجه ترکیه نسبت به تصمیم صربستان برای انتقال سفارت خود در اسرائیل به قدس ابراز نگرانی کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمار ابتلا به کرونا در قاره آفریقا به بیش از یک میلیون و297 هزار نفر رسیدتعداد مبتلایان به ویروس کرونا در قاره آفریقا به 1 میلیون و 297 هزار و 322 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سومین شب ناآرامی‌ها در لایپزیگ در واکنش به بحران مسکن | DW | 06.09.2020شهر لایپزیگ برای سومین شب پیاپی شاهد ناآرامی‌های شدید و درگیری میان معترضان بحران مسکن و نیروهای پلیس بود. معترضان سنگ و مواد آتش‌زا به سمت ماموران پرتاب کردند و مجوز یک تظاهرات اعتراضی به دلیل اعمال خشونت لغو شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »