دادگاهی که برای آینده جنبش #من‌هم در چین 'سرنوشت‌ساز' است - BBC News فارسی

15/12/2020 08:48:00 ب.ظ

دادگاهی که برای آینده جنبش #من‌هم در چین 'سرنوشت‌ساز' است

من‌هم

دادگاهی که برای آینده جنبش من‌هم در چین 'سرنوشت‌ساز' است

در رویدادی کم‌سابقه، دادگاهی در چین رسیدگی به اتهام آزار جنسی یک چهره سرشناس را شروع کرده است. به عقیده ناظران، حکم این دادگاه تاثیری بسزا بر جنبش # من‌هم در چین خواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این تجمع مسالمت‌آمیز بود ولی پلیس سعی کرد معترضان و خبرنگاران خارجی را متفرق کند که باعث درگیری‌هایی شد.شیانزی مدعی است به پلیس شکایت کرده ولی آنها گفته بودند آقای جو یک مجری شناخته‌شده است و بخاطر "تاثیر مثبتش" بر جامعه، بهتر است شیانزی از این شکایت صرف نظر کند.

منبع تصویر،چند هفته بعد، آقای جو از شیانزی و شی چائو به دلیل هتک حرمت و آسیب زدن به سلامت روانیش شکایت کرد. جالب آنکه از آن به بعد موضوع توجه گسترده رسانه‌های چین را جلب کرد. پاپاراتزی‌ها (عکاسان جنجالی) به دنبال عکس بودند و شیانزی می‌گوید از آن زمان به بعد هزاران قربانی آزار جنسی، چه مرد چه زن، با او در شبکه‌های اجتماعی تماس گرفته‌اند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

برای کیوان صمیمی بهترین ها رو آرزو دارم هر چی آدم حسابی در توییتر هست امشب براش هشتگ زدن منم با دست و بال بسته میزنم به امید آزادی کلیه زندانیان عقیدتی و سیاسی یک_عمر_مقاومت