دادگاهی که برای آینده جنبش #من‌هم در چین 'سرنوشت‌ساز' است - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادگاهی که برای آینده جنبش من‌هم در چین 'سرنوشت‌ساز' است

دراولین جلسه حدود ۱۰۰ نفر مقابل دادگاه منطقه هایدیان در پکن تجمع کردند تا حمایت خود از شیانزی را نشان دهند. بسیاری از آنها پوسترهایی حمل می‌کردند که رویشان نوشته شده بود #من هم. روی یکی دیگر نوشته شده بود: "ما همراه تو منتظر پاسخ تاریخ هستیم".

در این مقاله سه هزار کلمه‌ای، شیانزی که آن زمان ۲۵ سال داشت، از اتفاقی نوشت که می‌گوید در سال ۲۰۱۴ برایش افتاد و مدعی شد وقتی در تلویزیون دولتی چین کارآموزی می‌کرد یکی از معروف‌ترین مجریان تلویزیونی چین به نام جو جون او را آزار جنسی داده است. ژانویه همان سال، دانشگاهی در پکن یکی از استادانش را اخراج کرد که متهم به آزار جنسی یکی از دانشجویان سابقش شده بود. چند ماه بعد، موسس یک خیریه معروف متهم شد در یک برنامه جمع‌آوری کمک مالی در سال ۲۰۱۵، به یکی از داوطلبان تجاوز کرده است و او به همین دلیل استعفا داد.مردی که شیانزی به او اتهام زده چهره‌ای شناخته شده است و به همین دلیل رسانه‌های چین بسرعت به این شکایت علاقه‌مند شدند. بسیاری از زن‌ها و البته مردها در فضای مجازی اعلام همبستگی کردند.

آقای جو همه این اتهام‌ها را بارها تکذیب کرده است. درخواست بی‌بی‌سی برای مصاحبه با آقای جو و وکلایش قبل از شروع دادرسی بی‌پاسخ مانده است.داریوس لونگارینو در مرکز پل تسای چین در دانشکده حقوق ییل در آمریکا در باره تغییر چارچو‌ب‌های قانونی آزار جنسی در چین تحقیق می‌کند. آقای لونگارینو به بی‌بی‌سی گفت قبلا در چین آزار جنسی هیچ تعریف قانونی نداشت:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

برای کیوان صمیمی بهترین ها رو آرزو دارم هر چی آدم حسابی در توییتر هست امشب براش هشتگ زدن منم با دست و بال بسته میزنم به امید آزادی کلیه زندانیان عقیدتی و سیاسی یک_عمر_مقاومت

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها