دادگاه عالی هند تسلیم معترضان نشد؛ مهاجران غیرمسلمان حق شهروندی دارند

18/12/2019 01:54:00 ب.ظ

دادگاه عالی هند تسلیم معترضان نشد؛ حق شهروندی مهاجران غیرمسلمان فعلا پابرجاست بیشتر بخوانید🔽

هند, اعتراض

دادگاه عالی هند تسلیم معترضان نشد؛ حق شهروندی مهاجران غیرمسلمان فعلا پابرجاست بیشتر بخوانید🔽

همزمان با ادامه اعتراض ‌های عمومی در هند ، دادگاه عالی هند روز چهارشنبه دادخواست ارائه شده را متوقف كردن اجرای قانون اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان را رد کرد.

همزمان با ادامه اعتراض‌های عمومی در هند، دادگاه عالی هند روز چهارشنبه دادخواست ارائه شده برای متوقف كردن اجرای قانون اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان را رد کرد ولی وعده داد، ماه آینده جلساتی را برای بررسی فراگیر این قانون برگزار کند.مطابق اعلام دادگاه عالی هند این بررسی شامل دادخواست‌هایی خواهد شد که قانون جدید مهاجرت این کشور را ناقض اصولی از قانون اساسی هند همچون سکولاریسم می‌دانند. این جلسه‌ها از روز ۲۲ ژانویه آغاز خواهد شد.

با این وجود ابعاد اعتراض‌های عمومی در هند همچنان در حال گسترش است، به طوری که روز چهارشنبه، پلیس در بخش مسلمانان‌نشین دهلی اقدام به شلیك گاز اشک آور كرد که با پرتاب سنگ و بطری‌های آتش‌زای معترضان مواجه شد.این اعتراض‌ها که تاکنون با اعلام همبستگی برخی هنرمندان بالیوود و دانشجویان مسلمان همراه شده در شهرهای بمبئی، بنگلور و ایالت آسام طی یک هفته گذشته ادامه داشته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

تسلیم نشد؟ این چه تیتریه! خجالت اوره ادعای حقوق بشری دارید... چه وضیه ، هر جا درگیریه مسلمون پاش وسطه

دادگاه ویژه پاکستان پرویز مشرف را به اعدام محکوم کردجرم پرویز مشرف ۷۶ ساله که به مدت نه سال زمام امور کشورش را در اختیار داشت، تعلیق قانون اساسی و اعلام وضعیت اضطراری برای حفظ قدرت اعلام شده است. svp euronewsit , allez voir Stramaccioni76 ou/et Dalila_Strama , et préparez un article pour savoir ce qui se passe ! Finalement il revient à Téhéran ou pas ! Nous, supporters d'FcEsteghlal , sommes très inquiéts ! Merci d'avance 🙏 منظورتون از “اعلام” همون “اعدام” هست دیگه؟!

خواهان استعفای رهبر جمهوری اسلامی شدند اما کارشان به دادگاه انقلاب کشیدمحمدحسین آقاسی، وکیل شماری از فعالان سیاسی و مدنی که از بیستم مرداد در مشهد بازداشت شدند، خبر داد که

برای استخدام افراد غیرمرتبط در سمت‌های عالی تامین اجتماعی منعی نداریم/ مدیران میانی و عملیاتی از نیروهای مجرب سازمان انتخاب می‌شوند/ ۶۲۵۸ نفر در طرح شناسایی مدیران آینده ثبت نام کرده‌اندمدیرکل دفتر نظارت و ارزشیابی معاونت امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی، گفت: این سازمان مدیرانی می‌خواهد که ریز امور تخصصی را بدانند تا بتوانند هم خدمات جدید به جامعه هدف ارائه کنند و هم نظارت عالیه بر حسن انجام امور داشته باشند. یعنی باز هم عثمان وار مساوی با فک و فامیل بازی دولتی در تامین اجتماعی؟؟؟؟

گسترش اعتراضات علیه قانون شهروندی در هند؛ افزایش شمارمجروحان | DW | 16.12.2019 اعتراض ات علیه قانون جدید حق شهروندی در هند به ناآرامی‌های زیادی منجر شده است. مسئولان بیمارستان‌ها از دست‌کم ۱۰۰ زخمی خبر داده‌اند. در این قانون تسهیلات دریافت تابعیت هند ی برای مسلمانان مهاجر در نظر گرفته نشده است.

دادستان‌ها وضعیت بازداشتی‌های حوادث اخیر را روشن کنند/ شرایط محیط‌زیستی منطقه کوت عبدالله در اهواز حتما باید پیگیری شودرئیس قوه قضاییه: دادستان‌ها وضعیت بازداشتی‌های حوادث اخیر را روشن کنند/ شرایط محیط‌زیستی منطقه کوت عبدالله در اهواز حتما باید پیگیری شود

خواهان استعفای رهبر جمهوری اسلامی شدند اما کارشان به دادگاه انقلاب کشیدمحمدحسین آقاسی، وکیل شماری از فعالان سیاسی و مدنی که از بیستم مرداد در مشهد بازداشت شدند، خبر داد که

Aa همزمان با ادامه اعتراض‌های عمومی در هند، دادگاه عالی هند روز چهارشنبه دادخواست ارائه شده برای متوقف كردن اجرای قانون اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان را رد کرد ولی وعده داد، ماه آینده جلساتی را برای بررسی فراگیر این قانون برگزار کند.پرونده پرویز مشرف از سال ۲۰۱۳ در دستگاه قضایی پاکستان گشوده شده، اما محاکمه او هر بار به تأخیر می‌افتاد.برای پنج تن از موکلینش، محمد نوری‌زاد، عبدالرسول مرتضوی، محمدحسین سپهری، فاطمه سپهری و هاشم خواستار که از امضاکنندگان دو بیانیه درخواست استعفای علی خامنه‌ای هستند، «قرار جلب به دادرسی» صادر شده که در نتیجه به دادگاه انقلاب احاله خواهند شد.به گزارش خبرنگار ایلنا، ارتقای دورن یک سازمان یا دستگاه اگرچه پیچیده نیست اما کار راحتی هم نیست.

مطابق اعلام دادگاه عالی هند این بررسی شامل دادخواست‌هایی خواهد شد که قانون جدید مهاجرت این کشور را ناقض اصولی از قانون اساسی هند همچون سکولاریسم می‌دانند. این جلسه‌ها از روز ۲۲ ژانویه آغاز خواهد شد. مشرف که هم‌اکنون در بیمارستانی در دوبی بستری است، پیش از این محاکمه‌اش را «ناعادلانه» خوانده بود. با این وجود ابعاد اعتراض‌های عمومی در هند همچنان در حال گسترش است، به طوری که روز چهارشنبه، پلیس در بخش مسلمانان‌نشین دهلی اقدام به شلیك گاز اشک آور كرد که با پرتاب سنگ و بطری‌های آتش‌زای معترضان مواجه شد. به این ترتیب، «دادگاه‌های انقلاب اسلامی» از جمله سخت‌گیرتین نهادهای نظام است و شدیدترین احکام را در شرایطی صادر می‌کند که از دید نهادهای حقوق بشری بین‌المللی، فاقد شروط لازم برای دادرسی عادلانه می‌باشد. این اعتراض‌ها که تاکنون با اعلام همبستگی برخی هنرمندان بالیوود و دانشجویان مسلمان همراه شده در شهرهای بمبئی، بنگلور و ایالت آسام طی یک هفته گذشته ادامه داشته است. او در طول مدت زمامداری خود همزمان رئیس ستاد ارتش هم بود. در مقابل نارندرا مودی، نخست وزیر هند به عنوان مدافع سرسخت این قانون، آن را لازم الاجرا اعلام کرده است. مدتی است که سازمان تامین اجتماعی به منظور نظم دادن به نظام ارتقای سازمانی خود «طرح شناسایی مدیران آینده» را اجرا کرده است.

با تصویب لایحه دولت برای اصلاح قانون اعطای شهروندی توسط مجلس عوام و سنای هند، اقلیت‌های مذهبی مهاجر غیرمسلمان که پیش از سال ۲۰۱۵ از سه کشور افغانستان، بنگلادش و پاکستان به هند پناه آورده‌اند، می‌توانند شهروندی این کشور را دریافت کنند. به دنبال فشارها و تهدیدهای رقیبان سیاسی در مجلس پاکستان برای استیضاح و برکناری، پرویز مشرف سرانجام در تاریخ ۱۸ اکتبر ۲۰۰۸ (۲۸ مهر ۱۳۸۷) استعفای خود از سمت ریاست جمهوری را اعلام کرد. در بخشی از این نامه آمده است: «وقت آن رسیده که مردم، فعالان و اندیشمندان دلسوز با کنار گذاردن تمایلات مصلحت‌جویانه‌ای که اسباب نابودی فرهنگ و تمدن و ثروت کشور را فراهم آورده، با صراحت تمام پای به میدان گذارده و با درخواست تغییر بنیادین قانون اساسی و استعفای رهبری که هر روز بر حدود اختیارات به ناحق خود می‌افزاید، پیشقراول این حرکت ملی باشند». .