دادگاه و پیشنهاد فدراسیون جهانی جودو: با اسراییل رقابت کنید و برگردید

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

رای دادگاه حکمیت ورزش در خصوص رسیدگی به پرونده جودو ایران که قرار بود ۲۹ ژانویه اعلام شود، تا ۲۶ فوریه یعنی حدود یک ماه به تعویق افتاد. دلیل به تعویق افتادن CAS برای اعلام حکم نهایی در خصوص ایران چیست؟ گزارش پیام یونسی‌پور younesipour 👇 اخبار_ایران

ایران اخبار, ایران سرفصلها

۲۸ شهریور ۱۳۹۸ فدراسیون جهانی جودو به دلیل «دخالت سیاست در امور ورزش» و با استناد به شهادت جودوکاران ایرانی مبنی بر ممانعت از مبارزه آن‌ها با حریفان اسراییلی، حکم به تعلیق فدراسیون جودو ایران داد.

در متن‌هایی که صحت آن‌ها مورد تردید است و هنوز نه سعید مولایی و نه فدراسیون جهانی جودو تاییدش نکرده‌‌اند، سعید مولایی از تهدید خودش و خانواده‌اش حرف می‌زند. او گفته است در صورتی که به رقابت‌های جهانی اعزام شود و با حریفی از اسراییل مبارزه کند، حکومت ایران «دخل» او و خانواده‌اش را می‌آورند. محمدرضا داورزنی به سعید مولایی و «وحید سرلک» دیگر ملی‌‌پوش پیشین تیم ملی جودو ایران که قرار بود در دادگاه CAS علیه سیاست و ورزش ایران شهادت دهند، پیشنهاد مالی داده بود. او گفته بود در صورتی که از ادعای خود برگردند، پاداشی هم‌سطح قهرمانان المپیک به آن‌ها پرداخت خواهد شد.

محمدرضا داورزنی در جلسه دادگاه، خطاب به قضات می‌گوید که اگر جمهوری اسلامی، مخالف مبارزه ورزشکاران ایرانی و اسراییلی بود، تعهدنامه سال گذشته را با کمیته بین‌المللی المپیک امضا نمی‌کرد.کرد. این رسانه، نقشی مانند «ویکی‌لیکس» در ورزش جهان را ایفا می‌کند. طبق این گزارش، «رضا صالحی امیری» رییس کمیته المپیک ایران و «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان، تعهدنامه‌ای را امضا کردند که براساس آن، ورزشکاران ایرانی دیگر از رقابت با حریفان اسراییلی منع نخواهند شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دادگاه تجدید نظر هلند: مقررات منع تردد تا رای نهایی دادگاه برقرار می مانددادگاه هلندی که مقررات منع آمد و رفت دولت هلند بدلیل شیوع ویروس کرونا را خلاف حقوق اساسی شهروندان خوانده و از دولت خواسته بود تا این مقررات را لغو کند، بدلیل برگزاری دادگاه تجدیدنظر در روز جمعه این حکم را به حالت تعلیق درآورد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حکم دادگاه به نفع زنان جنبش 'من هم' در هند - BBC News فارسیقاضی به سیاستمدار هندی که به اتهام 'افترا و بدنام کردن' از روزنامه‌نگار زن شکایت کرده بود گفت 'یک زن نباید به خاطر بلند کردن صدایش علیه آزار جنسی محکوم شود.' این حکم در هند تاثیر زیادی بر جنبش 'من هم' علیه آزار جنسی خواهد داشت
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

روزنامه شرق :: تأثیر دادگاه گلسرخی از کل عملیات‌های فدایی‌ها بیشتر بودتأثیر دادگاه گلسرخی از کل عملیات‌های فدایی‌ها بیشتر بود ‌پرونده گروه گلسرخی،دانشیان جزء مطرح‌ترین اتفاقات جریان چپ مارکسیستی پیش از انقلاب است که ابهامات زیادی درون آن وجود دارد. گفت‌وگو‌با امیرحسین فطانت چهره‌ای که عمده تقصیر‌ها برگردن او انداخته می‌شود
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

دادگاه تجدیدنظر مسکو درخواست ناوالنی برای آزادی را رد کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

محکومیت علی عزیزی به جزای نقدی در دادگاه تجدید‌نظرهرکسی از مادرش قهر میکنه، اسم خودش رو میزاره فعال مدنی تا حالا این مردک آشوبگر چه غلطی برای جامعه کرده، بجز عمله دشمن شدند برای آشوب... بازهم خدا پدرمادر دادگاه رو بیامرزه، با مهربانی حکم داده، میبایست حبس طولانی میشد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »